Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от rado25 »

Тази година не съм ходил, но обикновено по това време на годината е почти целия в леща, а от другия месец, става целия в леща
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
KOllety
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Мар 24, 2008 5:36 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от KOllety »

Ето това е Засмяново от 14.04.2016 от една разходка с джипката в региона .
http://imageshost.ru/img/2016/05/25/b492bdd4cbd34395b6225649525829e56928f283.JPG[/img]
Предполагам едва ли е по-различно от тогава до сега .
ztabakov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:49 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ztabakov »

Някакво мнение за Есеница?
mizov
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Сеп 20, 2009 3:57 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от mizov »

Здравейте, смятан в началото на месец Юни 2016 г. да направя излет на язовир Засмяно, въпреки, че целият ще е покрит с водна леща.
Това ще затруднява риболова, но мисля за заложа на два вида монтаж на леко:
1. Стационарна плувка - издължена, с отежнение, което да лежи на дъното и с повод от 20 см на куката, стръв троха тип "снежинка".
2. Малко, кръгло, прозрачно булдо, подвижно монтирано на основното влакно, вирбел с повод от 75 см на куката, стръв троха тип "снежинка".
Какво е Вашето мнение по така изложената тактика, дали ще има успех?
mizov
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Сеп 20, 2009 3:57 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от mizov »

Какво е мнението Ви за язовир Добротич?
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от delio-haidutin »

androalex написа:Не мога да ви разбера що за рибари сте ! Само се оплаквате че няма риба около Варна и продължавате да питате за смешни и обрани паткарници , продължавате да ходите и да си давате парите на вятъра ! Сигурно сте мазохисти ! По-добре съберете пари и ходете веднъж на три месеца ,но на истински шаранджийски язовири ,като Тръстиково , Ряховски ливади, и т.н.
колега,всеки изпитва тръпката по различен начин,какво толкова е удоволствието и адреналина да си в изобилието ,и дали ще хванеш 5 ,10 или 20 риби ,ще е все едно.сам на себе си ли ще се доказваш ,ще си мериш ...месината,то е все едно да отседнеш в изискан ресторант ,да си поръчаш ,да го видиш ,да го помиришеш и да се снимаш със ястието и после да го върнеш в кухнята за другите.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
ztabakov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:49 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ztabakov »

delio-haidutin
"колега,всеки изпитва тръпката по различен начин,какво толкова е удоволствието и адреналина да си в изобилието ,и дали ще хванеш 5 ,10 или 20 риби ,ще е все едно.сам на себе си ли ще се доказваш ,ще си мериш ...месината,то е все едно да отседнеш в изискан ресторант ,да си поръчаш ,да го видиш ,да го помиришеш и да се снимаш със ястието и после да го върнеш в кухнята за другите."

+1
Аватар
jimbeam1992
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 11:28 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от jimbeam1992 »

Колеги препоръчайте някой локвичка където разрешават дан се преспива.естествено и ня риба да се надяваме де шаран амур таранка.благодаря ви колеги
Спре ли да кълве значи е време ти да клъвнеш!!!
hurtshunter
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:11 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от hurtshunter »

Колеги може ли помощ къде може по това време да се направи риболов на шаран около Варна в предвид че е забраната в момента.аНа Калиманци бях но там само дребни до 1.5кг шаран и то само на плувка и рядкост.Може да се преспива.Такса 15лв 3 въдици вземаш риба до 5кг. Нещо друго да предложите? Това от мен.
Поздрави и наслука на всички!
http://bubukabg.com/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
androalex
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 6:58 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от androalex »

delio-haidutin написа:
androalex написа:Не мога да ви разбера що за рибари сте ! Само се оплаквате че няма риба около Варна и продължавате да питате за смешни и обрани паткарници , продължавате да ходите и да си давате парите на вятъра ! Сигурно сте мазохисти ! По-добре съберете пари и ходете веднъж на три месеца ,но на истински шаранджийски язовири ,като Тръстиково , Ряховски ливади, и т.н.
колега,всеки изпитва тръпката по различен начин,какво толкова е удоволствието и адреналина да си в изобилието ,и дали ще хванеш 5 ,10 или 20 риби ,ще е все едно.сам на себе си ли ще се доказваш ,ще си мериш ...месината,то е все едно да отседнеш в изискан ресторант ,да си поръчаш ,да го видиш ,да го помиришеш и да се снимаш със ястието и после да го върнеш в кухнята за другите.
Да си дойдем на думата ,ако правилно съм разбрал - не ви устройват язовири ,които са само за спортен риболов и не е разрешено да се прибира рибата . Т.е. обичате месарския риболов! :lol: :lol: :lol:
scorpios840405
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 8:35 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от scorpios840405 »

Не всеки различен от спортния е месарски колега.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от rap66 »

Аз чух слухове за някакъв язовир, на който практикували "покани и почерпи" - събирали рибари, извозвали ги до язовира, имало осигурена блок маса, медицинска помощ за преялите и тия с инфаркт .... ама пак Българска работа, посетилите го нищо не споделят :roll:
hurtshunter
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:11 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от hurtshunter »

По принцип ми се ходи на Манастир но колега беше го посетил наскоро с преспиване..е няма удар само таранка..а иначе бил март месец отново зарибен.Незнам какво да кажа и къде да си метна въдичките и вечерта да ме събудят 5 6 ръна:)
http://bubukabg.com/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
ztabakov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:49 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ztabakov »

Какво значи месарски риболов,колега?Ако съм спазил условията-платил съм си таксата,ловя с разрешеният брой въдици,с една кука на всяка и взема разрешеното количество улов за консумация месар ли съм.Ходя на риболов заради излета,природата и емоцията от риболова повече от 50год..Ако исках да хващам винаги и то в големи количества щях да ловя в Аквариума в морската градина-защо ми е да ходя до Ряховски ливади?
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от rap66 »

Момчета, понятията бракониер, месар, риболов, наивник с дебела кесия и карп дюшек, имат различно значение за различните хора, пък и за едни и същи хора в различни ситуации.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”