Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Привет колеги. Малко информация и от мен. Неделя - хубаво време в 6 часа бях на моят любим водоем - Веринско. Лових на метод фидер - резултат 1 шаран 2 кг и няколко по-едри каракуди. Рибата се е дръпнала навътре и иска дистанции на замятане. На мача се забавлявах с червеноперки и каракуди - основно на жито. Риболова беше много интензивен. Костура още не е тръгнал сериозно и излизат екземпляри не около 15-20 сантиметра. Имаше колеги, които ловиха толстолоб и до мен от 7 сутринта до 12 на обяд направиха 5 добри риби като най-голямата беше около 5 килограма.
На фидера успешната захранка беше суно байтс и marcel van den ende active
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

piso написа:Здравейте другари.Някой дали знае какво е положението на Враждебна под летището,малкия и големия гьол?Ще ми се да се пробвам този уикенд за лин и костур, но не съм стъпвал от пролетта
Утре съм на Враждебна, мисля да видя кво е положението на големия гьол. :fishing3:
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

krasi_cska написа:
piso написа:Здравейте другари.Някой дали знае какво е положението на Враждебна под летището,малкия и големия гьол?Ще ми се да се пробвам този уикенд за лин и костур, но не съм стъпвал от пролетта
Утре съм на Враждебна, мисля да видя кво е положението на големия гьол. :fishing3:
Мен ме завъртя семейното колело този уикенд и така и не можах да мръдна ще видя тази седмица как ще е.Сподели резулатат колега и наслука :fishing9:
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

piso написа:
krasi_cska написа:
piso написа:Здравейте другари.Някой дали знае какво е положението на Враждебна под летището,малкия и големия гьол?Ще ми се да се пробвам този уикенд за лин и костур, но не съм стъпвал от пролетта
Утре съм на Враждебна, мисля да видя кво е положението на големия гьол. :fishing3:
Мен ме завъртя семейното колело този уикенд и така и не можах да мръдна ще видя тази седмица как ще е.Сподели резулатат колега и наслука :fishing9:
Събота на Враждебна-голяма река-високо ниво на гьола-почити никакви места за риболов.Цял ден-6 рибки около педя(каракуди,линчета и костур).Чакам падане на нивото и по добри места.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Аз съм на ръба да се откажа вечер след работа да ходя на Панчарево. Снощи пак отървах капото с една хубава бабушка и едно случайно уклейче, взело докато пропада такъма. Все още упорствам с мача на дълбочина около 5-6 м,, но мисля следващия път да се пробвам с директния. Риби има, защото на моменти изшляпват доста едри, но аз нещо не ги ловя. Имам чувството, че бабушката е избягала в искъра надолу. Хайде пак ви се оплаках.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

SammyLee написа:Аз се пробвах два пъти на Казичене до затвора, отворили са го преди месец някъде. Резултатите са плачевни за гьол, на който не е ловена риба към четири години и вероятно е опоскан с мрежи. В четвъртък миналия спасих капото с към кило уклей, но на дъно дори не пипна на нито един човек на язовира. Вчера почти същата работа - на фидера три каракуди, няколко костурчета дребни и нищо повече. Другите 6-7 човека пълно капо, ако изключим уклея
Това зад ски влека ли е или по навътре?
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

miro253 написа: Все още упорствам с мача на дълбочина около 5-6 м,, но мисля следващия път да се пробвам с директния. Риби има, защото на моменти изшляпват доста едри, но аз нещо не ги ловя.
ВЕЦ-а работи и вкарва студена вода по дъното. Рибите са се вдигнали високо и висят под повърхността.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

miro253 написа:Аз съм на ръба да се откажа вечер след работа да ходя на Панчарево. Снощи пак отървах капото с една хубава бабушка и едно случайно уклейче, взело докато пропада такъма. Все още упорствам с мача на дълбочина около 5-6 м,, но мисля следващия път да се пробвам с директния. Риби има, защото на моменти изшляпват доста едри, но аз нещо не ги ловя. Имам чувството, че бабушката е избягала в искъра надолу. Хайде пак ви се оплаках.
Щом ги има упорстваи на 2.50м.-3м. Сигорно са в горния слои и съм сигурен че ще успееш.Малко да захладнее и аз ще направя риболов на Пънчака. Успех
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Пробвах на подобна дълбочина, но не намалих дистанцията. Ще се пробвам на десетина метра от брега следващия път. Благодаря ви!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

miro253 написа:Пробвах на подобна дълбочина, но не намалих дистанцията. Ще се пробвам на десетина метра от брега следващия път. Благодаря ви!
Миро, пробвай точно на ръба, зад водораслите, на 50 см след края им. Ще се ориентираш по закачанията и извадените водорасли, къде точно трябва да си. Ако си 1, 2 или повече метра на вътре, разликата е капо или една-две случайни риби. Трябва ти директен (6-7-8м), защото с мача ще е мъка с изваждането. Няма смисъл да търсиш пролука във водораслите, защото рибите не са там, където има пролука. Трябва да си замяташ на ръба на най-яките водорасли и тогава да намериш на каква дълбочина вземат най-добре (3-4 метра). Може да пробваш и на пропадане - с добра подхранка може да ги вкараш в ритъм да вземат от по-високо/рано.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Точно това ми се върти из главата и утре или вдругиден ще го пробвам. Имам 6 м. директен и за всеки случай ще взема и болонезата. Приготвил съм един пакет черна G5 и ще споделя. Не може така да продължава - тази година имам един смислен риболов там.
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от 6tukara »

Здравейте, може ли няко да сподели какво се случва на Негован голямото, защото онзи ден за 6 часа търсене на хищник на воблери нямах пипане, а и на сонара риба почти нямаше.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Преди 3-4години ходих 1година само там.Имаше мрежи денонощно.Обаждах се на 112.Ако вече не виждаш мрежи значи рибата е свършила.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stridata »

Звънкайте на началника на ИАРА за Софийско тел.0886735398
Доста разбран човек! За Мрамор през забраната му звънках през ден и след позвъняването гьола се опразваше за няколко дни!!!
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Колега на Негован освен с мержи виждах и хора с харпуни, което ме изненада и стресна. Много са разредили рибата последно време там, но още има прилична популация на хищник. Самият водоем проесто е един от най-трудните около София. Ако искаш пробвай Враждебна и Чепинци за хищник, според мен шанса ти е доста по-голям.
На свободното Панчарево има прилично количество щука. Повечето са писалки по 50-70 см , но за забава стават - хвани пусни :)
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”