Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от mclsdreal »

Не бяха големи...какво да ги правим?
Снимки трудно....беше ми доста нервно цял ден с тоя олигофрен с тапите!
Проблем- не е световрачене гьола, а негован....в бързината да нахраня оня с мерцедеса съм написал грешна информация, явно се дължи на това, че на другия ден сме ходили на световрачене...сега се сетих, че обикаляхме доста там докато намерим читаво място....естествено слънчевки и тук там някоя каракуда.
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Вчера на Чепинци силен вятър и десетина дребосъка (бабушки и костурчета) и това от 07:00 до към 13: часа. В долната част на гьола бяхме само аз и един сърфист. В горната част от към селото имаше 3-4 палатки, но се бях намръзнал и не съм спирал. :drinkers:
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

empar написа:
starsky написа:Здравейте, някой ако има прясна информация от 777, моля да сподели, че замислям някакъв нощен риболов.
Пуснали са ТОКА - НЯМА Риболов.
НЕ СА пуснали ТОКА - ИМА РИБОЛОВ.
Там тока е пуснат денонощно.Този умрел гьол съм го отписам преди две години още.Арендаторите миналата година пак са яли пердах на гьола.Има свидетели на случката.Нека им е....
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Д.Граховски »

Пичове, някакво инфо за Панчарево (ниво,температура) има ли?
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

Пак инфо от Чепинци - един удар на рибе ама беше мъжка :finga: и като цяло капо. Нивото отново му е високо.
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

И аз Чепинци.
Съгласен с колегата за високото ниво, но като цяло-спада.
Слаба активност на рибите и на моменти. Не пипа дълго време и после за кратко - пооближе червея.
На плувка - само много дребни редки рибета и една бабка около педя. Това с търсене по дълбочина. Повечето бяха на 2+ метра.
На фидер - две бабки и три платики пак около педята и още толкова гелета (още съм съвсем начинаещ с фидера) и пак така - кълване на моменти.
Като цяло - труден риболов. Не щат да ядат и това е.
Mistor ribar
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 1:46 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mistor ribar »

Днес втори опит на Кътина,почти никаква индикация.Е не съм капо с 2 бр.уклеи,4бр.дребни бабки и към 10бр.слънчевки,това за 5ч.риболов!!!Дано да е от времето?????????
goran2
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 11:53 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от goran2 »

Д.Граховски написа:Пичове, някакво инфо за Панчарево (ниво,температура) има ли?
Нивото е високо.Миналата седмица три вечери капо на спининг.Настоявам доста,но слука няма.Все пак още се уча. :fishing7:
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

mclsdreal написа:Не бяха големи...какво да ги правим?
Снимки трудно....беше ми доста нервно цял ден с тоя олигофрен с тапите!
Проблем- не е световрачене гьола, а негован....в бързината да нахраня оня с мерцедеса съм написал грешна информация, явно се дължи на това, че на другия ден сме ходили на световрачене...сега се сетих, че обикаляхме доста там докато намерим читаво място....естествено слънчевки и тук там някоя каракуда.
Колега виждал съм един олигофрен, който прибира щучки по една педя с един бял Мерцедес на Санчо Панса( езерото вляво преди Негован и реката). Руснака му казвали... и един друг чобан с униформа на ГДИН или пак подобна ловеше ги на шише от мастика и малка тройка, това беше миналата есен.
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

mclsdreal написа:Не бяха големи...какво да ги правим?
Снимки трудно....беше ми доста нервно цял ден с тоя олигофрен с тапите!
Проблем- не е световрачене гьола, а негован....в бързината да нахраня оня с мерцедеса съм написал грешна информация, явно се дължи на това, че на другия ден сме ходили на световрачене...сега се сетих, че обикаляхме доста там докато намерим читаво място....естествено слънчевки и тук там някоя каракуда.
Колега виждал съм един олигофрен, който прибира щучки по една педя с един бял Мерцедес на Санчо Панса( езерото вляво преди Негован и реката). Руснака му казвали... и един друг чобан с униформа на ГДИН или пак подобна ловеше ги на шише от мастика и малка тройка, това беше миналата есен.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от С. Димитров »

За Пънча от днес. Нивото е високо и ВЕЦА не работеше, но няма гаранция, че утре няма да работи и да вкарва студена вода. Костура отдавна си е хвърлил хайвера, бабушките също. В момента обаче с огромно закъснение си хвърлят хайвера кленовете, уклея и шарана, доколкото последния го има. Отделни екземпляри от последния вид "бухат" в шаварите, ама явно не са много. Каракудите нещо ги няма никакви. Ловят се до към 13 ч. епизодични бабушки, уклеи и костурета, и то на определени места след захранка и стреляне на бели червеи и фин монтаж. Водата е студена, а сме вече юли месец. Дали не е вече време и за Пънча да има забрана от 15.06. до 15.07., макар, че когато рибата си хвърля хайвера тя не кълве, но поне да бъде на спокойствие, когато се размножава, а не да я замерят от брега с олово и плувки и газещи с кепове "орки" ??
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от tonkatabg »

С. Димитров написа:За Пънча от днес. Нивото е високо и ВЕЦА не работеше, но няма гаранция, че утре няма да работи и да вкарва студена вода. Костура отдавна си е хвърлил хайвера, бабушките също. В момента обаче с огромно закъснение си хвърлят хайвера кленовете, уклея и шарана, доколкото последния го има. Отделни екземпляри от последния вид "бухат" в шаварите, ама явно не са много. Каракудите нещо ги няма никакви. Ловят се до към 13 ч. епизодични бабушки, уклеи и костурета, и то на определени места след захранка и стреляне на бели червеи и фин монтаж. Водата е студена, а сме вече юли месец. Дали не е вече време и за Пънча да има забрана от 15.06. до 15.07., макар, че когато рибата си хвърля хайвера тя не кълве, но поне да бъде на спокойствие, когато се размножава, а не да я замерят от брега с олово и плувки и газещи с кепове "орки" ??


На яз.Искър Уклея също не си е хвърлил хайвера
Мисля си ,че рибите нещо ни се разсърдиха и сега за наказание няма да пускат поколение да има какво да ловим :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
AzAzEl
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:17 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от AzAzEl »

Днес на Веринско - много високо ниво на водата, места за риболов много трудно намерихме. От 7:30 до 14:30, 25-30 рибета. Ловихме на плувка, стръв шарен.
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

Високо ниво на Панчарево и едни и същи дядки .....
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14817
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

borenceto86 написа:... на Панчарево и едни и същи дядки .....

Да,
Някой от тях ги помня от 1986 година насам :D !

Особено на леда, когато още можеше да се лови на лед на Панчарево,
Половината от присъстващите ми бяха познати по физиономия :D !

А дядките също са хора, въпреки че понякога ловят риба за да се нахранят !
И не само на Панчарево!

Има много гладни, за съжаление !
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”