Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Мренка,колегата принципно обича да си лови в този район Невестино-Пастух:)
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
fishingman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 5:26 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от fishingman »

Послушах съвета Ви, благодаря!
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Следващият път слушай само себе си :wink:
Първо за Пастух - реката е била зеленикава, но не бистра, никакви мътилки. За хвърляне става, за ловене - а дано, ама ... Грам хора по дефилето, един на кея, трима под Кадин мост, другите чак на обичайните места при стената на Бобошево, където може да хванеш клаустрофобия и настинка.
Понеже следвам честотата на Бат Марти / през ден/ изстисках няколко часа и отново надолу. Около 15 часа акостирах на един разлив, реката може би на същото ниво и една идея по - мътна. Рибите никакви ги нямаше, независимо от захранката, а мястото предполага присъствие. Едва накрая за 10 минути хванах два, при това бях спрял да подавам аванта. В тая река е изхвърлена толкова храна, че ако им се прияде и на парче памперс ще се обадят.
Изображение
Изображение
Изображение
Следващият път нагазвам с дългите гащи на един кофти бряг, че имам известно предчувствие. Лошо е, че се върти корморан и не знам каква ще стане. Толкова от мен.
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivo_stoev »

Аз пък съм се запътил към гръцката Струма ,пък ще видим как ще е .Колеги за вчера казват ,че е доста тегаво било
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

ivo_stoev написа:Аз пък съм се запътил към гръцката Струма ,пък ще видим как ще е .Колеги за вчера казват ,че е доста тегаво било
Е имаше клипове във фейсбук от преди няколко дни с много едри кефали от гръцка Струма.Мисля,че ако подходиш внимателно и намериш местата ще случиш.
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivo_stoev »

DJONI RINGO написа:
ivo_stoev написа:Аз пък съм се запътил към гръцката Струма ,пък ще видим как ще е .Колеги за вчера казват ,че е доста тегаво било
Е имаше клипове във фейсбук от преди няколко дни с много едри кефали от гръцка Струма.Мисля,че ако подходиш внимателно и намериш местата ще случиш.
Не знам как да кача снимки ,но ще разкажа на бързо. Отидохме малко преди съмване .Да си направя място и не разбрах как се озовах във водата ,при -1градуса не беше много приятно.Приятелите дадоха кой каквито дрехи има и закърпихме положението. Започнахме риболова обаче положението тегаво та тегаво.Се едно не беше същата реката от лятото,Колеги ,които си тръгнаха казаха ,че е такова положението от дни на сам,ама на кой да му се вярва! До вечерта около 10-тина морунажа и 4 щуки между 1.5-4.5кг.Удари ни и земетресение в последствие разбрахме ,че е било доволно 5.1.На стъмване нещата си дойдоха на място морунаж след морунаж в рамките на 3ч ,след това пак отсече. Преспахме и днес сутринта продължихме риболова.Беше сравнително добре ,но като цяло по-слабо от последния път ,който беше преди около 2 месеца.
На връщане минахме покрай нашата си Струма под кафето не Железница хора ,хора ,някой казаха ,че има по някой риба ,други не .На Монца колегите казаха ,че са се хванали 4 риби за деня от около 12,13 души ,бяхме уморени и не сме седели много да гледаме.Направи ми впечатления ,че не видях риба да изиграе ,това за Монца става дума.Това е от мен ,дано не съм бил досаден.Поздрави
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Да споделя и аз какви ги надробих в събота - неделя, за някого може да е интересно.
В събота една много весела и задружна група / само аз рибар/ отидохме над Вуковски мост. Денят мина в чудесно слънчево време, скара, бира, шеги, закачки, доста викове и т.н. На 300м под нас от страната на селото имаше паркирана каравана, но оплаквания не постъпиха. Най - неочаквано успях да спася капото в бистрата вода, колкото да спечеля облог за 2 бири и да затворя една - две усти.
Изображение
Днес сутринта се поразходих по реката при Нов чифлик - водата е направо кристална. Видимостта е над 2 м, всичко е на показ от бряг до бряг, яд ме е че забравих телефона и не можах да я снимам. От вчера ми беше останал полових леген храна, та реших да не отива фира. Първа спирка на Пастух, но при параклиса водата ми се видя прекалено бистра. На мренарника паркирани 3 автомобила и продължих надолу.
Изображение
Около 3 часа бях на Вуковски мост, реката с много приятен цвят. Имаше десетина колеги, но пълната липса на живарници ме стресна и реших да се спусна към Бобошево. Под стария мост петима с въдици и не спирах, последно реших да отида между Мурсалево и Боровец. От известно време там никой не ходи и се разположих на спокойствие. За съжаление почти си прехебах риболова - храната беше стояла в колата и ухаеше леко на кисело. Ял към го този колец, но ми дожаля / 7.50 лв за килограм/ и захраних. Първият час никаква реакция, след това забърках прясна доза и за половин час до официалния залез/ 17.01ч/ 3 извадени и 2 откачени.
Изображение
Тази седмица успях да направя 4 излета и извадих общо 7 риби. Като че престават да се хранят активно или ги тормозят промените в нивото, а може би пък аз бъркам в избора на места и тактика. Никой нищо не пише в темата и не мога да направя сравнение. Моите хора пък са по язовирите за костур и се налага сам да се оправям.
На моста при Бело поле вървял доста класен риболов. По десетина - петнайсет колеги ловят на едри единични куки с по 4 бели и хвърлят на леко в стадо от стотици морунажчета педарки. Когато ми го съобщиха, нещо не ми се върза - това все пак не са слънчевки. Но се оказа, че на рибите добронамерено им се предоставя избор - да кълвят с гърлото или с корема. Това е положението ... нация техническа.
srdbregalnica
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 24, 2014 1:21 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от srdbregalnica »

инфо од сабота...бело поле од 20 души само 2 извадени риби до 12 часот.после ојдехме на железницата и там иста приказна за два часа две извадени риби и две откачени.
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivo_stoev »

Прав си mrenka никой не пише ,а четем десетки
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от bruno11 »

НикОй не пише,защото много хора сме кАпОчиНо ...
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivo_stoev »

Дали голямата вода от миналата седмица не поразби рибата ,която се беше посъбрала на места?!
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от naskobo »

bruno11 написа:НикОй не пише,защото много хора сме кАпОчиНо ...
Почвам да се успокоявам за измъчените 2-3 риби :)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Пичове искам да ви почерпим алкохол и месо по реките:)
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

srdbregalnica написа:инфо од сабота...бело поле од 20 души само 2 извадени риби до 12 часот.после ојдехме на железницата и там иста приказна за два часа две извадени риби и две откачени.
Делчево, маате ли скобустите на Струмешница или и там си еба мамата?
DJONI RINGO написа:Пичове искам да ви почерпим алкохол и месо по реките:)
Само да не е на Банска при трети бараж :D
srdbregalnica
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 24, 2014 1:21 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от srdbregalnica »

mrenka написа:
srdbregalnica написа:инфо од сабота...бело поле од 20 души само 2 извадени риби до 12 часот.после ојдехме на железницата и там иста приказна за два часа две извадени риби и две откачени.
Делчево, маате ли скобустите на Струмешница или и там си еба мамата?
DJONI RINGO написа:Пичове искам да ви почерпим алкохол и месо по реките:)
Само да не е на Банска при трети бараж :D
Колега да ги има при нас нема да доодиме накај вас оти тука си еба мамата одавна.
при нас тече река брегалница.струмешница е кај град Струмица. :drinkers: наздравје
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”