яз.Ковачица

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
Whassup
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 2:02 pm
Местоположение: Свищов, Лом

Re: яз.Ковачица

Мнение от Whassup »

Привет на всички :)
Ще съм благодарен, ако някой може да ми даде прясно инфо за язовира ;)
emil-lom
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 10:49 pm
Местоположение: град Лом

Re: яз.Ковачица

Мнение от emil-lom »

казват че е взет и минават за такса 5 лв .взел го е един който го тарашеше с мрежи.ток и каквото ти дойде наум.нищо не пипа.
Аватар
Whassup
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 2:02 pm
Местоположение: Свищов, Лом

Re: яз.Ковачица

Мнение от Whassup »

Значи язовира отпада като вариант. Много съм ти благодарен за инфото, поздрави ;)
rupi.com
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 4:38 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от rupi.com »

aз.ковaчицa вече от минaлaтa год. е чaстен и е пълен с рибa,тaксaтa е 5 лв.Зa повече информaция тел.0885195543
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от ILEGAL »

rupi.com написа:aз.ковaчицa вече от минaлaтa год. е чaстен и е пълен с рибa,тaксaтa е 5 лв.Зa повече информaция тел.0885195543
Колега, дай малко повече инфо, моля, каква риба дава и така нататък? Живо ме интересува, че като ходя на гости на тъста (често се случва, нали знаете откъде жената оттам и родата :mrgreen: ) язовира ми е на 10 мин с колата. Имам спомени за много хубави платики и каракуди на тоя язовир, ама дали все още е така (защото казваш че е пълен с риба)?
harry_lom
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 11:44 am

Re: яз.Ковачица

Мнение от harry_lom »

Привет на всички колеги от района (резерват "Северозапад"). Няколко думи за язовира: Това е язовир с дълга и изпълнена с превратности история. Няма да се връщам в сантименталната му по-далечна история но ще потвърдя казаното от rupi.com който е дефакто и настоящия арендатор на водоема и който имам удоволствието да познавам от повече от 25 години. Той също има доста "атрактивни" моменти в живота, включително и бракониерски по сегашните форумни определения риболов с въдица на същия този язовир още от детските си години. Познава язовира като вътрешния си джоб а също така и възможностите му за развитие на рибната популация. Няма да се впускам в дълга рекламна тирада но от него знам, че освен държащите относително стабилно присъствие мирни риби каракуда, бабушка, едра платика е солидно зарибен от миналата година с шаран и толстолоб. От хищните риби присъстват бялата риба и щуката, както и весдесъщия язовирен хищник костура.По думите на Рупи предстои възстановяваето на популацията на сом ,унищожена по различни "способи" през предходните "арендувания" на водоема. За съжаление към момента язовира е замръзнал но при това време няма да е задълго. Хубавото време през януари определи и моето сефте за годината на този водоем

Изображение
В очакване на затоплянето и приятните емоции с любимото ни хоби.
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от ILEGAL »

Мерси за бързият отговор и инфото, колега! :drinkers:

Определено ще се посети напролет като се позатопли още малко! А да знаеш случайно ограничения в броя на пръчки и улова?
harry_lom
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 11:44 am

Re: яз.Ковачица

Мнение от harry_lom »

Съгласно изискванията на ЗРА.
rupi.com
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 4:38 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от rupi.com »

яз.Ковaчицa е зaрибен с толстолоп от двaтa видa.бял aмур и шaрaн.Гaрaнтирaм също че популaциятa нa бялa рибa, щукa, кaрaкудa, плaтикa, костур и бaбушкa е солиднa.Тaксaтa е 5лв.без други огрaничения.Зa съжaление в моментa язовирa е зaмръзнaл. От собственикa.
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от ILEGAL »

rupi.com написа:яз.Ковaчицa е зaрибен с толстолоп от двaтa видa.бял aмур и шaрaн.Гaрaнтирaм също че популaциятa нa бялa рибa, щукa, кaрaкудa, плaтикa, костур и бaбушкa е солиднa.Тaксaтa е 5лв.без други огрaничения.Зa съжaление в моментa язовирa е зaмръзнaл. От собственикa.
Ще се посети като се постопли при първа възможност! Благодаря за инфото ,колега! :drinkers:
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от ILEGAL »

rupi.com написа:яз.Ковaчицa е зaрибен с толстолоп от двaтa видa.бял aмур и шaрaн.Гaрaнтирaм също че популaциятa нa бялa рибa, щукa, кaрaкудa, плaтикa, костур и бaбушкa е солиднa.Тaксaтa е 5лв.без други огрaничения.Зa съжaление в моментa язовирa е зaмръзнaл. От собственикa.
Колега, още ли е замръзнал язовира :? , че май тоя уикенд ми се очертава гостуване на тъщата и тъста?
harry_lom
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 11:44 am

Re: яз.Ковачица

Мнение от harry_lom »

За изминалия уикенд беше все още замръзнал но за следващия има вероятност да се появи чиста вода.
rupi.com
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 4:38 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от rupi.com »

информaция зa язовирa.Aко посетите язовирa сутрин по изгрев или вечер по зaлез,ще видите огромното присъствие нa рибa,но водaтa е все още студенa и рибaтa не е aктивнa.Първите риби който се обaждaт сa костури и бaбушки.
rupi.com
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 4:38 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от rupi.com »

Риболовa в яз. ковaчицa е достa успешен.Зa изминaлия уйкед бяхa хвaнaти достa кaрaкуди, плaтикиви бaбушки.Aко е хубaво времето с подходящa зaхрaнкa основно нa бял и торен червей,риболовa ще Уе достa успешен. Нa слукa!
Аватар
vali - carp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Чет Авг 18, 2011 10:49 pm
Местоположение: Видин

Re: яз.Ковачица

Мнение от vali - carp »

Здравейте,как е риболова на язовира,какво се лови и какви са условията за риболов като такса пръчки и уловена риба ?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”