Макара и пръчка за джиг на заргана

Модератори: Митев, dobria1, Димо Михалев

brainwave
новобранец
новобранец

Мнениеот brainwave » ср мар 25, 2020 1:36 pm

Здравейте колеги, тази година смятам да ловя на джиг зарганата вместо бомбарда заради кризата с морския червей. Четох, че макарата Tica Cambria LD 2000 е добра като качество и тука я има на цена 61 лева. В чужд сайт ми излезе Tica Cambria LY2050 около тази цена, прилагам снимка. Въпросът ми е има ли съществена разлика и коя е по-добрата според Вас? За пръчка ми препоръчаха бюджет до 100 лева Dragon Millenium FL 2,30 дължина. Гледах и на Робинсон и Микадо, някой ако е ползвал такава или друга марка за джиг да драсне два реда. Благодаря :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Реклама

Потребителски аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Re: Макара и пръчка за джиг на заргана

Мнениеот gogo3 » чет мар 26, 2020 4:00 pm

Според мен е важно как ти усещаш пръчката с макарата. Всеки има лични предпочитания, преди 2 седмици си закупих комплект за точно такъв риболов, но не мога да ти кажа марките, защото не паза опаковките. Въдица 2,40 с акция 10-25гр, макара 3000 + плетено влакно 0,10 излезе около 150лв.
Поздрави

Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот Бобo » чет мар 26, 2020 4:34 pm

Здраво,колега brainwave!
Споделям с какво ловя вече две години и съм доволен.
Въдица : Major Craft Turel TUS-732L 5-15 гр.
Макара : Shimano Stradic fk 4000.
Покривам чудена дистанция с 12 и 14 гр. пилкери (не мисля,че за зарган ти трябват по-големи грмажи).
За по-малките пилкери до 8гр. съм с :
Въдица : Major Craft Crostage CRX-S732AJI до 10гр.
Макара : shimano stradic ci4 2500.
Чудесна сопа за лайт извращения.Мята далеч.Зарганите си удрят яко и усещането е супер.
Ако ще махаш цял ден ще ти трябва лек такъм,иначе ще почиваш често(щото това не е водене на въртяща блесна).
Наясно съм,че не е в настоящият ти бюджет.Просто споделям...

sda_65
новобранец
новобранец

Мнениеот sda_65 » чет мар 26, 2020 6:49 pm

Здравей, зарганата може да я ловиш с такъм от 100 до 1100лв. ,въпрос на възможности ! Важното е да избереш кое ти харесва, плътен /мек/ или кух /твърд/ връх на въдицата.Въпрос на усещане. Онзи ден със синът ми ловихме заедно, аз с такъм за 700лв. той с за 120лв. и резултата е равен. Не искам да споменавам марки и такъми , но такъм за 120лв. върши прекрасна работа.Другото е снобария, не изключвам никого. Поздрави!ю
PS. Пробвах пръчки /защото те са важни/ на Dragon,Savage, Tubertini i Gad в размер 2,15- 2,45 и акция до 25гр.

hristov666
новобранец
новобранец

Мнениеот hristov666 » чет мар 26, 2020 8:55 pm

Колега, сглобяваш си един лаврашки комплект за Бяло море и ше биеш и зарганата с него тука. Само, че за да постигаш далечни замятания ше ти трябва читав конец и колкото по-тънък толкова по-.... Истината тука е качествената макара, не толкова пръчката. Необходимо условие е ролката на бигела да е с лагер -"поне един", да се върти безпроблемно, да я смазваш редовно и не на последно място да реди добре конеца на шпулата. Това е според мен.

radoadvokat
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Мнениеот radoadvokat » пет мар 27, 2020 7:25 am

sda_65 написа:Здравей, зарганата може да я ловиш с такъм от 100 до 1100лв. ,въпрос на възможности ! Важното е да избереш кое ти харесва, плътен /мек/ или кух /твърд/ връх на въдицата.Въпрос на усещане. Онзи ден със синът ми ловихме заедно, аз с такъм за 700лв. той с за 120лв. и резултата е равен. Не искам да споменавам марки и такъми , но такъм за 120лв. върши прекрасна работа.Другото е снобария, не изключвам никого. Поздрави!ю
PS. Пробвах пръчки /защото те са важни/ на Dragon,Savage, Tubertini i Gad в размер 2,15- 2,45 и акция до 25гр.

Добро утро, колега здравей. Не съм съгласен с твоето заключение, че всичко по скъпо е снобария. Аз например в началото лових с по еврини такъми. Придобих известен опит и започнах да надграждам. Взех по висок клас такъми, с които ловя и до днес. Когато усвоиш някакъв риболов търсиш малките неща, които ти доставят още по голямо удоволствие. Можеш да сравняваш и разбираш разликата в по качествените изработки. Разбира се това опира и до възможности. Иначе успешно можеш да ловиш и със ефтини и скъпи такъми. Стига да знаеш как да го направиш. Ти самия ловиш със скъпи такъми, което значи, че търсиш нещо друго освен пълната кофичка. Поздрав.

Реклама

sda_65
новобранец
новобранец

Мнениеот sda_65 » пет мар 27, 2020 7:46 am

Добро утро,колега.Съгласен съм с вас.С качествени такъми кефа а друг. Аз ходя на риба за кеф, а както е известно кеф цена няма.Поздрави!

Потребителски аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот rap66 » пет мар 27, 2020 10:33 am

sda_65 написа:... със синът ми ловихме заедно, аз с такъм за 700лв. той с за 120лв. и резултата е равен. Не искам да споменавам марки и такъми....
А ако помолим да споменеш :D

sda_65
новобранец
новобранец

Мнениеот sda_65 » пет мар 27, 2020 3:10 pm

Ами освен да спомена.Бюджетния вариант, пръчки Gad Fair 2,28cm. 3-15 gr. и Seika Shibuya 2.40 м. 5-20 g. и макари Риоби Екусима 2000 и Касткинг Шарки 2000 .

Още от naRiba.com

Върни се в “Въдици, макари и такъми”