Инфо за остров Gokceada

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Инфо за остров Gokceada

Мнение от Булти »

Много бих бил благодарен на всеки , който подаде каквато и да е информация за турския остров , знам че варналии , сърфистите най-вече ходят там да карат , а Блу Бой от Спиърфиш им вади рибата...влизах в сайта за острова - интересен е ...но ме интересува също и колко километра от Бургас (примерно) е до там , колко вървят квартирите , можеш ли да спиш в колата или да си опъваш палатка , можеш ли да караш лодка с двигател , да стреляш с харпун и т.н. ...предварително благодаря :?:
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: инфо за остров Gokceada

Мнение от AL KAPONE »

Булти написа:Много бих бил благодарен на всеки , който подаде каквато и да е информация за турския остров , знам че варналии , сърфистите най-вече ходят там да карат , а Блу Бой от Спиърфиш им вади рибата...влизах в сайта за острова - интересен е ...но ме интересува също и колко километра от Бургас (примерно) е до там , колко вървят квартирите , можеш ли да спиш в колата или да си опъваш палатка , можеш ли да караш лодка с двигател , да стреляш с харпун и т.н. ...предварително благодаря :?:
:lol: Я си потърси това списание ........може да научиш част от това дето питаш! 8)
Изображение
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Мои познати ходиха там на риболов и са много доволни. Инфо имало доста в нета през гугъла, ама имаше особеност при изписването на Гьокче ада. Дори бил описан и целия маршрут подробно.Пътувало се до Дарданелите и от там се взимал ферибот.Не бил скъп.Островът бил заселен с доста български турци /от голямата екскурзия/ , които били много приятни и гостоприемни.Хотелчета също имало достатъчно на мн. сносни цени /около 10 евро на вечер/. Риби имало в несвяст и то все големи и много различни видове. Споменаваха нещо за някакви ограничения на риболова , ама за мрежи ли беше или нещо друго ще излъжа. Ако все пак откриете нещо или отидете ще ми бъде интересно да науча още подробности. Have a nice trip.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Мнение от Булти »

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Мнение от Булти »

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Мнение от Булти »

Аватар
assen
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 10:52 am

Мнение от assen »

Булти,
авно наистина са та изгонили от там защото виждам, че не си чел едни наскорошни теми.
Става въпрос за харпунджийството в Турция. Сега ще опитам да намеря линка, където е описано как става. Ако знаеш турски ще се оправиш, ако не - търси някой знаещ.

Та до колкото разбрах става за чужденци само с турски придружител и купуването на съответния лиценз, който май не е евтин. Има някакво ограничение от 5 кг на ден.

А, ето го и линка: http://www.adf.org.tr/balik.htm

Успех :)

п.п. Внимавай къде гмуркаш, че май там е пълно със защитени зони и ако те набарат... май на острова няма такива.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Мнение от Булти »

Здравей , Асене ! Как я караш ? Баннаха ме тихомълком ( щом и вие потребителите не знаете ) и дори не ми казаха за какво :wink: ,сума ти снимки съм качвал и постове съм писал , може би най-много от всички посетители там ,поне можеха да ми кажат за какво...Здраве да е :) ...благодаря за линка , но сайта няма английска версия и не фащам нищо...най-много ме интересува , че като отида там смятам да взема надувна лодка 2,5 метра дълга с двигател 4 такта - 2,3 к.с. - ще мога ли да я карам там при положение , че имам правоспособност за 20 бр. рег. тона , ще ми го признаят ли там ? ....то за гмуркане , че става , ще става я - нали Блу Бой ходят там :wink:
karata
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Апр 22, 2007 11:17 am

защитена зона

Мнение от karata »

със сигурност знам , че има поне една защитена зона на острова.
трябва много да се внимава да не се лови риба там.Забранено е дори гмуркането в тази зона.
започва от т.н. "фуния"/така казват на мястото сърфистите/
също знам че за риболов с харпун се вади някакво специално разрешително от Чанаккале , което не било лесна работа.
опитите да се заобиколят законите водят до много солени глоби .
чух че миналата година някакъв румънец отнесъл глоба от 800 евро заради гмуркане в забранената зона.
може би местните рибари сигнализират , а и сам съм виждал хора от някакви държавни служби да си обикалят по брега.
толкоз мога да помогна с инфо.....
На слука !!
Аватар
assen
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 10:52 am

Мнение от assen »

Таци седмица май Блу бой е там заедно с харпуните и жената. Бъзика се, че ги изхранвал всичките сърфисти. Явно е подходящо и безпроблемно за харпунджийство.
Аватар
HEMINGUEI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 1:57 pm
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

С малко закъснение дано съм полезен...През ноември 2006 година ходихме там с цел риболов- дебело подчертавам С ВЪДИЦА. Още с пристигането ни в селцето което бяхме избрали за нощуване ни посрещна кметицата/българска заселничка/ и двама -трима инспектори , които настойчиво но много любезно ни предупредиха че ГМУРКАНЕТО И СТРЕЛЯНЕТО ПО РИБИТЕ С ХАРПУН, КАКТО И ПРОДАВАНЕТО НА РИБА НА МЕСТНОТО НАСЕЛЕНИЕ СА НАПЪЛНО ЗАБРАЕННИ! Предупреждение дошло явно след подобни действия на българи сърфисти. Иначе риба има доволно/ през различните сезони има различна слука/. Ние отидохме със Зодиак и двигател 15 коня - няма проблем. Дано съм бил полезен 8)
Който може хваща!
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Мнение от pluv4o »

HEMINGUEI написа:С малко закъснение дано съм полезен...През ноември 2006 година ходихме там с цел риболов- дебело подчертавам С ВЪДИЦА. Още с пристигането ни в селцето което бяхме избрали за нощуване ни посрещна кметицата/българска заселничка/ и двама -трима инспектори , които настойчиво но много любезно ни предупредиха че ГМУРКАНЕТО И СТРЕЛЯНЕТО ПО РИБИТЕ С ХАРПУН, КАКТО И ПРОДАВАНЕТО НА РИБА НА МЕСТНОТО НАСЕЛЕНИЕ СА НАПЪЛНО ЗАБРАЕННИ! Предупреждение дошло явно след подобни действия на българи сърфисти. Иначе риба има доволно/ през различните сезони има различна слука/. Ние отидохме със Зодиак и двигател 15 коня - няма проблем. Дано съм бил полезен 8)
Аз знаех,че си ходил там иимаш инфо,но помислих,че си траеш да не стане калабалък на острова :wink:
Аватар
Боро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Мнение от Боро »

За това ясно... Места в Турция ? Видове риба през различните сезони, стръв, монтажи, чалъми... ? Защо ли съгражданите ми се спотайват ?
Аватар
HEMINGUEI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 1:57 pm
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Да допълня че селцето за което пиша се казва Угурлу :wink:
Който може хваща!
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Мнение от pluv4o »

HEMINGUEI написа:Да допълня че селцето за което пиша се казва Угурлу :wink:
Абе още ще си кажеш... :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”