щука в аквариум

Модератор: sapuna

Аватар
mitiogt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 589
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 1:58 pm
Местоположение: Пловдив

Re: щука в аквариум

Мнение от mitiogt »

Ок , утре ще ти пиша , щото в неделя малко трудно !
Любими Риболовни сайтове:
Най-добрият риболовен магазин Ribata.eu
Аватар
Aly23
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:22 pm
Местоположение: Плевен

щука в аквариум

Мнение от Aly23 »

ако има малки ще отида да ги взема не е проблем но няма как да проверя
- Как си, какво правиш?
- Ами бях за риба.
- И как беше.
- Много риба хванахме! Дребната я пуснахме, а големите ги събрахме в един буркан от детски храни.
Аватар
mitiogt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 589
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 1:58 pm
Местоположение: Пловдив

Re: щука в аквариум

Мнение от mitiogt »

Aly23 написа:ако има малки ще отида да ги взема не е проблем но няма как да проверя
:smt023 Утре ще ти кажа точно какво имат !
Любими Риболовни сайтове:
Най-добрият риболовен магазин Ribata.eu
kris-uk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 11:15 pm
Местоположение: London-Филибето

Re: щука в аквариум

Мнение от kris-uk »

Питай колегата от бяла слатина, той да ти обесни, как ги хваща :idea: :?: ! Може би ги търси на микроскопични воблерчета и блеснички :lol: !
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: щука в аквариум

Мнение от maranzika »

Виж това преди време съм го писал в един друг форум:
Сега да ви разправям една приказка.
Днес Ge6_Hunt ми донесе една изненада.При последният си риболов хванал с голи ръце 5 рибки(по 1см.-прозрачни) и понеже решил че са новоизлюпени щукички и ги взел на доизглеждане. Та до вчера оцелели 3 бр. ,но снощи едната(1,5см.) изяла друга.
Днес като ми го разправя и аз не можах да повярвам.Мзех тоя малък звяр в къщи и го цопнах в един буркан 3л.Тази вечер ходих за едни гъбки(това е за друга тема) и на връщане реших да пробвам да набавя храна "за добитъка". В една локвичка рових из тинята и всичко което ми се струваше ,че мърда го взех.Пускам "храната" в буркана при "бъдещият звяр" и наблюдавам "филм на ужасите".Де що мръдне нещо и бива буквално пометено от полупрозрачната гад.Изяде всичко,което беше живо.И накрая със страшно подут стомах се оттегли във водораслите да почива. Направо умрях от смях.Не можете да си представите как нещо,което би трябвало да се нарече рибка(та то е едва 15мм.) гони всичко и го яде,все едно е правило това последните няколко години.
След тая вечер мнението ми за щуката коренно се промени. Това не е риба,а машина за убиване.
Изображение
Изображение
Рибките са хванати около 15-20 април.Това са новородени рибки.Намират се лесно във водоемите около клони или треви.Стоят на повърхността на водата .След седмица-две вече ги няма там,а изчезват в дълбините.
Станимир Христов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 4:24 pm
Местоположение: London, гр.Пловдив

Re: щука в аквариум

Мнение от Станимир Христов »

Аз си гледам в аквариума каракудки от 3-4 месеца :) :) Съжителстват си перфектно със тропическите ми рибки на 28-30 градуса вода :) :) :)
Изображение
Изображение Изображение
Който иска намира начин... който не иска намира причина!!!
Аватар
Aly23
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:22 pm
Местоположение: Плевен

щука в аквариум

Мнение от Aly23 »

maranzika аз точно заради този и нрав искам да гледам такъв хищник в нас много филми съм изгледал за щуката и настина е звяр в водата
- Как си, какво правиш?
- Ами бях за риба.
- И как беше.
- Много риба хванахме! Дребната я пуснахме, а големите ги събрахме в един буркан от детски храни.
kris-uk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 11:15 pm
Местоположение: London-Филибето

Re: щука в аквариум

Мнение от kris-uk »

Много ме кефи, няма такъв, хищник, убиец и канибал!
Аватар
Aly23
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:22 pm
Местоположение: Плевен

щука в аквариум

Мнение от Aly23 »

от 21години съм рибар и съм ловил всякакви риби и големи и малки от преди няколко години съм се спрял на спининговия риболов именно заради щукарският риболов на блесна или воблер просто ме кара да настръхвам, толкова е вълнуващо. Нито шараните нито амурите нито пък риболова на сом ме е впечатлил толкова, не мога да си го обясня това :o
- Как си, какво правиш?
- Ами бях за риба.
- И как беше.
- Много риба хванахме! Дребната я пуснахме, а големите ги събрахме в един буркан от детски храни.
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: щука в аквариум

Мнение от kodek »

Как да ти хванем и дадем, като за размера дето искаш е незаконно?Как да обясня на инспектора, че ги хващам за твоя аквариум?Най добре потърси от развъдник!

п.с. зная къде има, но аз също ги пазя да пораснат.Водоема не е мой , но имам разрешително за него.Не ща да го загубя! Дори за 2 рибки.
Последно промяна от kodek на Нед Фев 20, 2011 7:56 pm, променено общо 1 път.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: щука в аквариум

Мнение от boki speca »

kris-uk написа:Много ме кефи, няма такъв, хищник, убиец и канибал!
Има колега има.Гледал съм в аквариум слънчевки и костури,слънчаците не само са най-големите гадове,но и се опитомяват,т.е. свикват с присъствието на хора и само чакат нещо да цопне във водата,нямат наяждане.С един по едър червей, торен- като го захапе и не пуска даже да я извадиш извън водата,друса го като питбул,къса парче пада с него в аквариума изяжда го и се нарежда за нов.На 2 слънчевки и на 2 костура за един месец 600 гамбузийки по 2,5 см.от тец-а не им стигнаха,и станаха двойно по-големи.Не растели в аквариум а?
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
Aly23
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:22 pm
Местоположение: Плевен

щука в аквариум

Мнение от Aly23 »

да и кустурите са големи хищници те ядат всичко но просто не са като щуката опитвал съм се малки кустурчета да гледам но бързо умират
- Как си, какво правиш?
- Ами бях за риба.
- И как беше.
- Много риба хванахме! Дребната я пуснахме, а големите ги събрахме в един буркан от детски храни.
Аватар
mitiogt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 589
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 1:58 pm
Местоположение: Пловдив

Re: щука в аквариум

Мнение от mitiogt »

Здравей колега , днес се свързах , НО за съжаление тази година няма да люпят щука !!!
Любими Риболовни сайтове:
Най-добрият риболовен магазин Ribata.eu
Аватар
Angel_d4
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 10:30 am
Местоположение: Добрич

Re: щука в аквариум

Мнение от Angel_d4 »

виж тук,но за съжаление не е дал многоинфо

:arrow: http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=86&t=43936
Изображение
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: щука в аквариум

Мнение от Д.Граховски »

Aly23 написа:Здравейте много обичам риболова на щука и имам една идея която се опитвам да си я реализирам.Имам един 150 литров аквариум който съм го напълнил още преди седмица обзавел съм го с водорасли и има един клон правя го да е на 100% реално с условията които обича щуката но не мога да си намеря малки щуклета и незнам от каде, обърнах на всякаде в интернет за развъдници но малшанс.Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен търся си малки около 10-15-20 см-рови щуклета

Абе колега ако е за развъждане ходи веднага и помъчи се и хвани 4-5 големи пусни ги изчакай да хвърлят хайвер да се излюпат малките и после върни големите :)
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”