Каракуда на пружина

Модератор: sapuna

tedo43
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Май 19, 2011 10:58 am
Местоположение: Ловеч

Re: Каракуда на пружина

Мнение от tedo43 »

VidinskoRibarche написа:Привет и от мен.Така,аз съм любител на този риболов тоест риболов на каракуда или по видински таранка. На тежко колега можеш да напраиш следното: хляб и чесън обаче чесън натурален не на прах,мачкаш го чесъна и хляба го рониш после ги омесваш и в пликче.Нема да ми използуваш ония пружини от пазара или от магазина а ще си направиш от медна тел да не е много голяма да е най много 3см дълга и около 1.5 широка даже 3 е много 2см по добре и 1см да е широка . Така правиш и ушенца от долу и от горе и за долното ушенце около педя дълго влакно и за него олово ако е за язовир леко ако е за река тежко,така а на горното уше връзваш основното влакно.После 10/тина 15 см по нагоре правиш клупче и към него си слагаш куката с повод не по дълуг от расточнието между пружината и клупа.Кука номер 10 12 по добре 12 а на нея царевичка,меташ във водата и чакаш.Няма да имаш постоянно удари ама като удари да знаеш че е големко.

Наслука
Малко рибари споделят личните си техниките си за риболов.
Благодаря ти.
Хвани, Снимаи, Пусни!!!!
Трите мои правила
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Каракуда на пружина

Мнение от sapuna »

Ама Видинското рибарче с тези технологии явно не посещава прилежаща му река!?!?!?! :lol:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”