ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от liubak »

Смятам че ще е от полза за колегите практикуващи риболов по цялото Черноморието или тези от вътрешността които ще ходят на море. Всеки може да дава информация за времето или състоянието на морето по негови пряки наблюдения. Има такава тема вече, но поставянето на сайтове/метеорологични/ според мен тук не е удачно. Добре е да даваме личните си преки наблюдения а кой иска и прогнози за следващите дни. Неточности в прогнозите ще има, но това е неизбежно :
- Ние предполагаме , Господ разполага.
Първи опит :
Времето в 9ч. на Варна /Летище/ - вятър северен 7м/с с импулси до 11м/с. разкъсана средна облачност, Т - 25 гр. , налягане 1015 хПа/ на морското равнище/.
Погноза за денят : вятърът северен 7-9м/с с импулси 12-15м/с., след обяд да понамалее до 5-6м/с, много малка вероятност около 16-17ч. да излезе бриза за малко, след което отново ще се ориентира от север/североизток 4-5м/с. разкъсана облачност през денят, температури около 28-30 градуса, вълнение на морето 2-3 бала.

Участието на повече колеги е желателно.От Румъния до Турция е голямо разтояние. Споделяйте.

Ако оторизирните лица в този раздел /Морски Риболов/, сметнат за неудачно тази нова тема да я БАМНАТ. :axe: Няма да се обидя.
kikivc
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 8:56 pm
Местоположение: Варна

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от kikivc »

Вече 2ри ден ставам в 5.00 часа с надежда за риболов, поглеждам през прозореца и лягам обратно при жената.
А червеите в хладилника така и ще си заминат без да хванат нито една кефалова :(
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от Камбата »

Хубава тема, но мястото й е в подфорум Времето и риболова.
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от liubak »

Камбата написа:Хубава тема, но мястото й е в подфорум Времето и риболова.
Точно такъв отговор очаквах, но темата е неразривно свързана с МОРЕТО и когато човек кликне в темата/ Морски Риболов/ веднага и бързо да се информира за :
- Вид на рибата която го интересува за риболов.
-Такъми за морски риболов.
-Места за морски риболов /дестинации/. Хотели, къмпинги, мотели, месности за опъване на палатка покрай морето и т.н.
- Къде да си пуснат лодките в морето.
- Времето в момента и прогноза.
И т.н.. Просто всичко да му е пред очите и лесно да борави с темите.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от КИРО »

Тука се дават и прогнози от порядъка на 20 -30 мин.преди да дойде щорма.
Любака има тази възможност и често ни е спасявал.
Моля колегите да върнат темата в Морския риболов,защото тя засяга изключително
времето по морето.
Както е и в момента,силен вятър и обилен дъжд,
но той ме предупреди преди 40 мин.че идва.
И както си мислех да съм в морето по това време........
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от Николай Неделков »

По молба на колега МОДЕРАТОР , темата се връща в МОРСКИ РИБОЛОВ :!:
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от КИРО »

И отива отгоре.
Любак,знаеш си работата.
Моля да не се спами тука,може да коства много на хора в морето.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от liubak »

времето в момента е:
Варна /Летището/ - Вятър северен 8м/с., видимост 15км., малооблачно, Т/температура/ - 23 гр., налягане морско ниво 1012 хПа.
Бургас/Летище/ - вятър северен 6м/с., видимост 15 км., разкъсана облачност, Т -25 гр., налягане 1012 хпа.

Прогноза за 17.07.2009г.
Варна - вятър северен 5-8м/с /средна скорост/, след обяд има вероятност да избие БРИЗА, ако ли не ще се запази северен, разкъсана облачност с времени увеличения с вероятност за краткотрайни превалявания / обстановката от вчера се повтаря/, Т - 29-32 гр., вълнение на морето 2бала на места до 3 бала.

Бургас - вятър север/североизток 5-7 м/с, вероятност след обяд за Бриза, разкъсана облачност с времени увеличенияи вероятност от краткотрайни превалявания, Т 30-33 гр., вълнение на морето 2 бала. :smt031

Колеги пишете и Вие, дори и не с толкова точни цифри. Ако само си четете, темата ще си умре недоносена ,а няма да е хубаво за Вас. Бъдете здрави. :smt039
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от Дели »

Идеята е добра според мен, но не е ли по лесно да си влезеш в нета и сам да провериш времето.Можеш да сравниш и прогнозите на различни източници. Има сайтове където силата и посоката на вятъра са развити за всеки 3 часа.
За тези които не са свикнали да разчитат подобни "диаграми" - днес след обяд на север от Варна вятъра ще е поносимо силен. За мен поносимо силен означава, че мога да вляза с лодката. Вълнението до Калиакра ще е поносимо, а на Калиакра много слабо, но само до 500-1000 метра от брега.След 18часа вятърът ще се поусили и може да превали. Утре обаче ще е перфектно за лодка, особенно на Калиакра. Такива дни като утрешният има на 10 дни веднъж, затова не пропускайте. При този северозападен вятър тези дни и гръмотевиците, които се изсипаха в морето вчера, надали рибата ще е в изобилие.
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от liubak »

Дели написа:Идеята е добра според мен, но не е ли по лесно да си влезеш в нета и сам да провериш времето.Можеш да сравниш и прогнозите на различни източници. Има сайтове където силата и посоката на вятъра са развити за всеки 3 часа.
.
Темата е =ВРЕМЕТО В МОМЕНТА и прогнози= Например : - ти живееш в Кранево и в този момент там започва гръмотевична буря с всичките му лоши неща които я съпътстват. В този момент Аз който живея във Варна, решавам да изляза с лодката и да отида до Кранево за кая по море. Какво ти пречи да драснеш два реда във Форумът : -така и така ,така и така над Кранево еди какво си.
Аз който съм решил вече да тръгвам, след като прочета това ще си остана в къщи и ще пия една ракия за твое здраве, че си ме спасил от лоши работи. Ще ти помогнат ли тук сайтовете за време които си прочел преди това ? :roll: Неее. Това ми идеята. Сами себеси да пазим. Днеска Аз тебе , утре ти мене. Бъди жив и здрав. :smt052 :smt039
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от Дели »

Любак, не си ме разбрал. Аз също съм убеден, че преди да влезеш в морето трябва да си запознат с времето. Затова чета и пиша в тази тема.Но да не стане сакатлък. Това, че в момента в Кранево времето е перфектно, не означава , че след час , когато успея да стигна до там, няма да се появи щорм или ....
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от liubak »

Именно. В прогнозите може да го няма това и ти с два реда след като се прибереш в къщи, ще помогнеш на много хора които не знаят това.. Радвам се че разменихме мнения. Всяко начало е трудно, но след това може би ще берем добра реколта.
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от liubak »

Времето в момента :
Варна - вятър западен 2м/с, почти ясно , Т -25 гр., налягане 1009 хПа. /морско ниво/.
Бургас - вятър северозападен 3 м/с., ясно , Т - 27 гр., налягане 1009 хПа.

Прогноза :
Варна - вятър до обяд от запад до неорентиран 2-3 м/с., около обяд трябва да излезе бризата /източен/ 5-6 м/с., вечерта ще се ориентира на северозападен 3-5 м/с., около обяд и след обяд облачността ще се поувеличи и са възможни краткотрайни превалявания в района на Варна.
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от lefi »

абе ,Любак ,как да ти вярва човек като досега нищо,АМА НИЩО ,не си познал. тревога,отбой,тревога,, отбой,браточка ,само тръгвам и се връщам ,жената вече мисли за преглед при лекар. фани някой по-точен сайт ако трябва ще подсказваме щом искаш да си -Любо метеото
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

Re: ВРЕМЕТО В МОМЕНТА И ПРОГНОЗИ ПО ЧЕРНОМОРИЕТО

Мнение от liubak »

ПриятелЮ Лефи :
1. Аз съм само Любак, един от Вас. Не ми преписвай всякакви допълнения към името които не съм афиширал никъде.
2. Аз не съм Врачка и използвам официална информация която да допълва Вашата. Решението дали да отиваш, дали да се връщаш, дали да оставаш си е лично твое, ама само твое решение.
3. Това че над твоята глава не става нещо / ако си на Кабакум/ , не значи че на Вълнолома не става друго.
4. Сайтовете са хубаво нещо. Ама оня ден беше ли на морето за риба с лодка по време на бурята ?
5. На сила хубост не става.
6. Това което мога да дам като текуща информация за дъждовни и гръмотевични облаци /местоположение, посока, скорост/може да се даде само от няколко човека . Но те не са рибари.
7. Аз не съм на щат/сиреч заплащане/ във Форумът че да се натягам или доказвам най-малко пред Вас. Има къде да го правя.

А за помоща благодаря. Ако има с какво да помогнеш ,пиши , така ще помогнеш на другите а не на мен. Успехи в живота и риболова.
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”