Как да направим добър харпун в домашни условия

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от terzo »

Регистрирай се в скимка бг и от там можеш да ги качваш във форума. И все пак съвета ми е не се занимавай с този материал а си потърси нещо друго.Дори само акация ще се получи по добре.
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от australia »

Благодаря за съвета. Но нямам възможност сега да търся друго дърво така че ще се задоволя за сега с това което имам !

А колкото до снимките още утре може да ги пусна във форума. :smt023 :D
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от australia »

Изображение
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от rumci »

australia написа:П.П. един дилетантски въпрос как да показвам снимки от моя компютър във форума ??? :smt100 :smt100 :smt100 :smt100
Имам много снимков матерял!!!
Най-добрия вариант е да качиш снимките в галерията на сайта и от там всеки един потребител ще има възможност да ги види, а и по-лесно ще помагаме при постването им във форума. Разгледай тази :arrow: ТЕМА за улеснение.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от Диканаров »

Австралия, нали знаеш, че дъбовите дъски се много измятат при намокряне, както буковите! Слепянето им на пакет/за да не се измятат/ от по-тънки дъски става само от добър майстор дърводелец на леярски калъпи. После импрегнирането и лакирането, а и поддържането са трудни! Все пак ти си знаеш за какво ти е! Моят първи правен харпун бе от чам, импрегниран с горещ безир и боядисан със синя блажна боя! Това бе 1982-3г. Успех! :D
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от australia »

[quote="Диканаров"]Австралия, нали знаеш, че дъбовите дъски се много измятат при намокряне, както буковите! Слепянето им на пакет/за да не се измятат/ от по-тънки дъски става само от добър майстор дърводелец на леярски калъпи. После импрегнирането и лакирането, а и поддържането са трудни! Все пак ти си знаеш за какво ти е! Моят първи правен харпун бе от чам, импрегниран с горещ безир и боядисан със синя блажна боя! Това бе 1982-3г. Успех! :D

Здравеите гн. Диканаров радвам се че заитргувах и вас с мойте плахи опити в харпунджийството и по точно голямото ми желание да направя нещо сам та да се гордея с това че и аз съм допринесъл с нещо за популяризирането на нашето хоби. Честно да си кажа досега не съм правил нещо подобно но не съм вързан в ръцете ,и съм уверен че с ваша помощ и на всички други колеги по тръпка ,ще може да сътворя прилично оръжие.И както казват братушките
Поживьом увидим!!! :smt023 :smt023 :smt023


П.П.
Още веднъж благодаря много за съветите. :smt006 :D
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от vatus56 »

Австралия, приветствам ентусиазма ти! Винаги съм се респектирал от хората които не се колебаят и имат самочувствието да се захванат да правят нещо, което като материя им е чуждо.
Моят съвет е само да се разровиш из сайтовете и максимално да се подготвиш, пооне на теория, за това което ще правиш и да не се блъскаш и да откриваш топлата вода. Убеден съм, че няма да сътвориш съвършенният харпун, ама много ще се радвам ако създадеш оръжие което да удоволетворява теб, но още повече, да предизвика и нашето одобрение.
Успех!
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от australia »

vatus56 написа:Австралия, приветствам ентусиазма ти! Винаги съм се респектирал от хората които не се колебаят и имат самочувствието да се захванат да правят нещо, което като материя им е чуждо.
Моят съвет е само да се разровиш из сайтовете и максимално да се подготвиш, пооне на теория, за това което ще правиш и да не се блъскаш и да откриваш топлата вода. Убеден съм, че няма да сътвориш съвършенният харпун, ама много ще се радвам ако създадеш оръжие което да удоволетворява теб, но още повече, да предизвика и нашето одобрение.
Успех!
Честита Нова година на всички колеги харпунджий. Пожелавам много здраве на всички. Нека слуката не Ви напуска през целият сезон и трофеите Ви стават все повече и по-големи.Изображение И да не забравяме уважението към морето, защото
подводните емоции, които за повечето от нас са смисъл на живота, просто ще изчезнат.



п.п. между другото аз се казвам ИВО
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от terzo »

Колега australia ето ти няколко снимки за да ти стане ясно горе долу за какво става въпрос.URL=http://terzosub.snimka.bg/fishing/sezon ... 5.16791438]Изображение[/URL]URL=http://terzosub.snimka.bg/fishing/sezon ... 5.16791444]Изображение[/URL]URL=http://terzosub.snimka.bg/fishing/sezon ... 5.16791457]Изображение[/URL]URL=http://terzosub.snimka.bg/fishing/sezon ... 5.16791465]Изображение[/URL]URL=http://terzosub.snimka.bg/fishing/sezon ... 5.16791478]Изображение[/URL]
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от australia »

А сега по темата !
Така хората правят от нищо нещоИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение :D :D :D :D ОЧАКВАЙТЕ УТРЕ ОЩЕ ......................ЩОТО СЕ ЗАМАЯХ ВЕЧЕ :rolleyes: :lol: :lol:

Бъдете здрави..................................................... ИВОИзображение
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
makari
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 1:01 pm
Местоположение: Благоевград/Пловдив

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от makari »

Ето ти и от мен една идея

Изображение

Инече като ти гледам работилницата си мисля,че ще се справиш с начинанието,но ще трябва да събереш повечко инфо.
Който не е учил започва да учи другите.
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от terzo »

Колега makari не е нужно да убиваме желанието на някой колега да се пробва да си направи харпун.Ако има с какво да му помогнеш давай но не с такива снимкиот преди година и неумесни ми се струват.
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от australia »

Както обещах вчера пускам още 10 снимки надявам се че нямате нищо против. :D :D :D


ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от australia »

А и само да добавя мисля че този маистор предлага много интересни решения относно този харпун и че ще ви бъде интересно и полезно.

Всеки ден ще пускам по 10 снимки , та да потдържам темата жива!!!


Късмет на колегите който са се захванали със същата материя.

Моля коментираите. :smt006 :prayer: .......................................................................Изображение
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Как да направим добър харпун в домашни условия

Мнение от КИРО »

Да махнеш големите червени букви.
Иначе е интересно.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”