Забраната !

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Забраната !

Мнение от misho_tsakov »

Е как за кого? За всички!
Ти ако искаш карай пиян, твой риск и твоя съвест. Тази забрана също важи за всички!
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
metodi manev1
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 11, 2011 1:01 pm

Re: Забраната !

Мнение от metodi manev1 »

За"хвани и пусни" браво!
Ама ще трябва и образование.
И Драговищица, Елешница и Треклянска са в такива диви места че народа няма интернет и изобщо не знае за забрани и "полезен ефект".
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Забраната !

Мнение от Бат Стан »

metodi manev1 написа:За"хвани и пусни" браво!
Ама ще трябва и образование.
И Драговищица, Елешница и Треклянска са в такива диви места че народа няма интернет и изобщо не знае за забрани и "полезен ефект".
Ще, ще, в сряда имаме събиране точно за тази агиткампания.
metodi manev1
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 11, 2011 1:01 pm

Re: Забраната !

Мнение от metodi manev1 »

metodi manev1 написа:За"хвани и пусни" браво!
Ама ще трябва и образование.
И Драговищица, Елешница и Треклянска са в такива диви места че народа няма интернет и изобщо не знае за забрани и "полезен ефект".
И в тази връзка просто една идея.

Има толкова много местни пенсионери и социално слаби на които ако им се разреши да задържат уловената риба в количеството което е разрешено по закон ще има постоянно присъствие и личен интерес по реките.
А възрастните полицай и военни са само бонус.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Забраната !

Мнение от Бат Стан »

metodi manev1 написа:
И в тази връзка просто една идея.

Има толкова много местни пенсионери и социално слаби на които ако им се разреши да задържат уловената риба в количеството което е разрешено по закон ще има постоянно присъствие и личен интерес по реките.
А възрастните полицай и военни са само бонус.
Колега, ако песнионерите и социално слабите искат да задържат риба за ядене, по Кюстендилско имате Струма с мрени и кефали, язовир с каракуди и др. Точно балканската пъстърва едва ли е за наяждане, има доста по-лесни за улавяне и пълнене на торби в разрешението количества риби.
metodi manev1
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 11, 2011 1:01 pm

Re: Забраната !

Мнение от metodi manev1 »

Благодаря!

Изразих просто мнение:-)
Не твърдя че е перфектно/може в случая да бъде намалена бройката и килограмите на позволеното и тн./, но без привличане на местните на наша страна каузата е с много малък шанс на успех.

Колкото повече глави мислят по въпроса, толкова по-добре!

Успех :drinkers:
Аватар
Borislav Haralampiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:46 am
Местоположение: sofiq

Re: Забраната !

Мнение от Borislav Haralampiev »

поставяне на още табели по подобие на тези, които колегите от "Стари видри" сложиха на Панега и Искрец и нашите на Витовете


Ще се намери ли един човек на това предстоящо събитие да стане и да предложи някакъв образец на тези табели "Хвани и Пусни" ? Ако не ме лъже паметта съм виждал три различни вида от тези табели и мисля, че не е редно.
Малко се получава като със светещите реклами по магазините в центъра на София, който 10 години се слагаха и после се сетихме, че центъра ни заприличал на бит пазар.

А ето за кво иде реч и все си мисля, че поне за това ще си стиснем ръцете.

Изображение


Изображение


Изображение
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Забраната !

Мнение от pitcha »

Споко бе. Едни приятелчета дизайнери ще направят проект за табелите - два три варианта.
После клубовете ще ги обсъждат и приемат. Който иска - може да направи още варианти. И те да се объдят.

Таман да се изпокара народа и какви да са табелите.

Аз имам една единствена забележка. На сложените табели досега рибата се лови основно у македонския край. Македонците са си я лапнали тая риба и са я кръстили Македонска пъстърва /Salmo macedonicus/.
Т.е. - пак си е наша, ама е некакси техна. Те и те са си наши де, ма карай.

Трябва да се използва по-хубава снимка.
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Забраната !

Мнение от Росен »

Само да вметна, че последната "табела" не е табела, а кадър от един мой хобаджийски филм. Колкото до средната, които правихме за Мийковска река са по Видренски проект - табели, които бяха поставени първо на Златна Панега, а после и на Искрецка. Лично на мен бяла табела с голяма пъстърва (Димо може да я смени ако иска и трябва) и конкретен текст, както и с логата на клубовете ми допада - изчистена и ясна е, забелязва се отдалеко.
Бат Стан написа:Колега, ако песнионерите и социално слабите искат да задържат риба за ядене, по Кюстендилско имате Струма с мрени и кефали, язовир с каракуди и др. Точно балканската пъстърва едва ли е за наяждане, има доста по-лесни за улавяне и пълнене на торби в разрешението количества риби.
Станиле, това беше неприятно някакси - дай да пържим мрените и кефалите, а пъстървата на пиедестал ... аз снимка на голям кефал от Струма досега не съм виждал - може и да има, но може и да са ги изпържили.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Забраната !

Мнение от Бат Стан »

Росен написа:
Станиле, това беше неприятно някакси - дай да пържим мрените и кефалите, а пъстървата на пиедестал ... аз снимка на голям кефал от Струма досега не съм виждал - може и да има, но може и да са ги изпържили.
Ми ела да те заведа да си фанеш голям кефал бре. :D Прав си да, взимам си бележка.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Забраната !

Мнение от Бат Стан »

Бат Стан написа:
Росен написа:
Станиле, това беше неприятно някакси - дай да пържим мрените и кефалите, а пъстървата на пиедестал ... аз снимка на голям кефал от Струма досега не съм виждал - може и да има, но може и да са ги изпържили.
Ми ела да те заведа да си фанеш голям кефал бре. :D Прав си да, взимам си бележка.
Имах предвид, че на територията на къстендилска област има достатъчно на брой реки и езера, откъдето всеки може да си вземе регламентираното от закона риба за пържене. В случая темата е за реки с балканка в режим но кил.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Забраната !

Мнение от pitcha »

Мен тая табела на Мийковска ми харесва, само рибата трябва да се смени. Не настоявам, де.
Обаче заповедта е по-добре да изчезне, да не се сменя всяка година.
По-добре да има телефона за подаване на сигнали - за всяка област конкретно.

P.S.
Ха, и знакът на мухарската федерация, забоден за опашката, не ме кефи. Трябва да му се намери друго място.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Забраната !

Мнение от maranzika »

pitcha написа:Мен тая табела на Мийковска ми харесва, само рибата трябва да се смени.
Няма смисъл Димо.То там такива риби вече НЯМА.А до преди да се сложат табелите ИМАШЕ.Роската помни поне. :wink: Нека сега някой от клубовете да отиде там и да хване поне една риба.Ще му се извиня официално тук във форума че съм излъгал!Не става само с табели колеги.Няма ли контрол става точно обратният ефект с табелите.По села и паланки където никога не са виждали жив проверяващ мислите ли че на някой дето е тръгнал там за риба му пука за нашите табели.За големите реки съм съгласен че не е така,защото по тях непрекъснато има рибари и понякога проверяващи.Но по разните поточета където тук-таме все още имаше останала по някоя риба с табелите ги довършваме.
Знам че това отдавна го дъвча,но ме е яд за единствената река която имахме с пъстърва в района,а сега е мъртва река..... :( :( :( :(
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Забраната !

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

ЩЕ Я СЪЖИВИМ БЕ, НЕМА ДА СЕ ЯДОСВАШ..... Но наистина трябва да се засили контрола, иначе съживените реки, ще станат история....
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Забраната !

Мнение от maranzika »

Така е Боби.Знам че може да се зарибява и ТРЯБВА ДА СЕ ЗАРИБЯВА.Но няма как без контрол.Защото българите сме все гладни и жадни явно и нищо не може да ни спре.Съзнание явно нямаме ,та трябва тояга. :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”