Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от barutchiata © »

Почти на всеки му се е случвало да си счупи въдица или да му се развали макарата. За някой въдицата или макарата имат сантиментална стойност а за дуги антикварна.На който не му се е случвало, започва едно разпитване и търсене като не се знае на кой и какъв майстор ще попадне.Нека всички майстори извърщващи ремонт на въдици и макари да пуснат един пост с кратко обяснение какво поправят и адрес за връзка с тях.Става въпрос за неща свързани с риболова разбира се. :wink: :D
Pavkata 1977

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Pavkata 1977 »

Много точно попадение Баруте!
Имам две тояги за ремонт-водачи,говорил съм в Риби и Такъми,но ако има добър майстор съфорумник,предпочитам при него да си дам паричките!
Така,че презентирайте се МАЙСТОРИ,за да знаем към кого да се обърнем!
Евала Баруте за темата!
macev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 12:10 am
Местоположение: гр.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от macev »

Здравейте колеги,аз съм от Пловдив и се занимавам с ремонт на карбонови (кевларени) въдици и всичко сварзано с тях.
Напоследък започнах разработки за нов вид клйонк,който ще произнася мощен звук и силна вибрация за по -добри резултати на по-големи дълбочини
и ще баде много здрав и много лек тай като таканта от която се прави е нова разработка, 50процента кевлар и 50 процента карбон(диагонална плетка)едното издържа на натиск а другото на опън и като капак на всичко нов модел тапа отговорна за мощните удари.
за пове инфо. за ремонтите на тел 0877555310, на л.с или направо в пловдив в магазина на Наско Боянов и Румен Панов

"счупеното носи щастие" :D
ЛОШОТО ВРЕМЕ ПРЕЧИ НА БОЛНИТЕ НЕ НА ЛУДИТЕ
jultopepi
фен клуб-скобар
Мнения: 1312
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 8:16 pm
Местоположение: Червен бряг

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от jultopepi »

Най после един човек който да ни е от полза
Има недохранени риби и жадни рибари
фен клуб скобар
staki
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 4:18 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от staki »

Привет, къде във Варна мога да си ремонтирам макарите?
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от krokibg »

macev написа:Здравейте колеги,аз съм от Пловдив и се занимавам с ремонт на карбонови (кевларени) въдици и всичко сварзано с тях.
Напоследък започнах разработки за нов вид клйонк,който ще произнася мощен звук и силна вибрация за по -добри резултати на по-големи дълбочини
и ще баде много здрав и много лек тай като таканта от която се прави е нова разработка, 50процента кевлар и 50 процента карбон(диагонална плетка)едното издържа на натиск а другото на опън и като капак на всичко нов модел тапа отговорна за мощните удари.
за пове инфо. за ремонтите на тел 0877555310, на л.с или направо в пловдив в магазина на Наско Боянов и Румен Панов

"счупеното носи щастие" :D
Масев,давай кльонка да го видим де,или първо на Наско и Румен ще дадеш да го пробват ИзображениеИзображение Нареждам се за един,преди сезона и ако ми хареса и да е удобен,ще си взема два за всеки случай Изображение
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
macev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 12:10 am
Местоположение: гр.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от macev »

Любо за клйонка нямаш никакав проблем,матрицата е готова само немога да се сборя с оная змия карфицата :D дето ми обеща една пета с която той лови и сега си я крие ама тези дни ще го издебна и хоп (ЗАНАЯТА НАЛИ СЕ КРАДЕ) :D .
Майтапа на страна ама онова човече набара един дървен клйон : звук нула,ти разбираш ли няма звук само едно( вов,вов,вов) с малко по-особена форма на петата обаче мамка му карти рибата и пак аз в размисъл ама така е връзва му много :D
Та обещавам най-тържествено и отговорно, излезе ли първия от матрицата веднага ще съобщя ,ще направя 3-4 различни в началото и ще се съберем при Румбата и Наско да ги тестваме.
Благодаря за доверието .
ЛОШОТО ВРЕМЕ ПРЕЧИ НА БОЛНИТЕ НЕ НА ЛУДИТЕ
Аватар
LBoy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 305
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 11:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от LBoy »

Масев,а за какви пари ще се продава?
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от sapuna »

Малко съмнително,ма да питам все пак!
Има ли някакъв шанс да се отремонтира:
http://picbg.net/img.php?file=dce7424b205ac385.JPG
http://picbg.net/img.php?file=f41ffe08f58d950f.JPG
http://picbg.net/img.php?file=fa953287e33cd255.JPG

Пръчката е Chub Outcast ,комплекта е попълнен и тази я пазя за експирименти!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
titanium
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от titanium »

колега sapuna, как успя да изгърмиш тая тояжка? В момента аз се "разхождам" с три такива и да ти кажа малко се попритесних като видях тази темичка...
iv4o_pif4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 11:41 am

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от iv4o_pif4o »

Колеги,
Някой да може да отремонтира една макара със следният проблем: На врътката/контрата ,която придържа дръжката и при развиванетео и позволява да се свива за по-лесно транспортиране ,и се прецакаха първите няколко реда на резбата ,не успява да захване дръжката.Склонен съм да се разделя с тази екстра от свиване на дръжката само и само макарата ми да работи правилно.
Дано сте ме разбрали и ако е така ако има някой компетентен по въпроса ,ще кача веднага снимки с детайлите на проблема.
Благодаря и хубава седмица.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от sapuna »

Варианти:
1.Почти всички винтове са сходни.Потърси от някоя потрошена макара примерно!
2.Всеки стругар ще се справи,ако му занесеш старото!
3.Подложи шайби!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
pepic
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 11:09 am
Местоположение: plovdiv

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от pepic »

Ами да се представя и аз в темата, която случайно видях :D . Ремонт на всякакви макари и пръчки, но без да използвам хай технологиите на колегата Мацев :wink: - те са си негова територия. Става въпрос за снаждане, скъсяване, поставяне на водачи, макародържачи, готови колена на добри цени и поръчки на оригинални снадки, бланки и т.н. Практикувал съм 15г, но все е било като странична дейност, услуги на приятели или клиенти на магазина ми ( когато имах :D ) . Сега предвид повечето време, а и нали е криза, защо един риболовен издател да не използва позицийте си да се по занимава по професионално с това, а и мисля че това е сектор, който трябва да се развие по добре у нас - имам предвид гаранционно и след гаранционно обслужване на такъми, има колеги със стари, но любими пръчки... Не става въпрос за кърпене на оборудване еднодневка, макар че ако на някой му е толкова на сърце и това става :lol: За сериозни клиенти и мераклии може да се говори и за родбилдинг. Екип нямам както във вестинка, но се опирам за по тънките работи на инженерната мисъл на дип. инж. Аврамов :D Местоположение - Пловдив - тел. за връзка 0894 315 689. При проблеми за колеги от други градове - съдействие и помощ, като евентуално може да уточним въпроси по изпращане/ получаване ако се налага :!: .
Freaky..
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 6:28 pm
Обратна връзка:

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Freaky.. »

Незнам дали този отговор е на правилното място или трябваше нова тема да си отворя та искам да попитам имам едно телескопче без водачи Jaxson дълго е 3 метра и акцията му е 5-20 грама та ако му сложа водачи. Има 3 снадки значи 3 водача ще се запази ли акцията и пръчката надеждна ли ще е ? ето една две снимки
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/i ... P50020.jpg
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/i ... 0020-2.jpg
Имам предвид дали да се занимавам изобщо или няма смисъл защото нищо няма да се получи :wink: :wink:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от bobopeli »

Freaky.. написа:Незнам дали този отговор е на правилното място или трябваше нова тема да си отворя та искам да попитам имам едно телескопче без водачи Jaxson дълго е 3 метра и акцията му е 5-20 грама та ако му сложа водачи. Има 3 снадки значи 3 водача ще се запази ли акцията и пръчката надеждна ли ще е ? ето една две снимки]
Имам предвид дали да се занимавам изобщо или няма смисъл защото нищо няма да се получи :wink: :wink:
По принцип става,но освен 3 фикситани водача посрави и един или два подвижни на върха
(както е при болонезите)
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”