Проблем с извънбордов двигател

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
iwanow05
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юни 11, 2016 6:24 pm

Проблем с извънбордов двигател

Мнение от iwanow05 »

Здравейте! От скоро имам двигател Evinrude 4hp 2t. Палеше и работеше до последно,но изведнъж угасна. Опитах да го запаля пак с 300 зора запали,но не можеше да се форсирва и с пълна газ глъхнеше. Прибрах го и опитах да го запаля пак,но никакви признаци да тръгне. Смених свещи,изчистен карбурато,но пак не иска да запали. С бензин в цилиндрите припалва за малко и гасне. Мокри ги все едно е задавен,но не знам вече какво да направя. Моля ако някой може да ми помогне нека сподели.Благодаря !
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем с извънбордов двигател

Мнение от prokop4o »

бих те посъветвал да почистиш карбуратора много щателно.и реглаж на въздуха.пробвай да го запалиш с етер или дезодорант.
евентуално и да му направиш центровка на ново.
дай си и координатите за да могат колеги да те пратят при майстор евнтуално.
Аватар
levski
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 10:07 am
Местоположение: София

Re: Проблем с извънбордов двигател

Мнение от levski »

Имах подобен проблем. При мен се оказа гарнитура на главата - вкарваше вода заедно с бензина и нямаше палене ! Не е задължително и при теб да е същото но може лесно да го провериш като го запалиш за няколко секунди без да го топиш във вода. Провери дали на свещите има искра може да имаш проблеми с бубината . Ако е с електронно запалване може да е и от него.
iwanow05
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юни 11, 2016 6:24 pm

Re: Проблем с извънбордов двигател

Мнение от iwanow05 »

Карбуратора е почистен основно и е продухано всичко.Свещите са нови и няма проблем с токовете защото дава искра и на двете. От Видин съм и точно 2 седмици ме бавиха "майсторите" защото не знаят какво му е,а уж са сервиз за лодки.
Аватар
hkoko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:30 am

Re: Проблем с извънбордов двигател

Мнение от hkoko »

Няма ли някаква менбранка да е като бензинова помпа?
направи каквото трябва пък да става каквото ще
iwanow05
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юни 11, 2016 6:24 pm

Re: Проблем с извънбордов двигател

Мнение от iwanow05 »

hkoko написа:Няма ли някаква менбранка да е като бензинова помпа?
Не,на самотек е и аз мислех,че има,но е просто маркуч който излиза от резервоара и влиза в карбуратора.
emdi
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Пет Мар 02, 2012 5:11 pm

Re: Проблем с извънбордов двигател

Мнение от emdi »

Колега прегледай хубаво поплавъка и иглата,нивото на горивото и консистенцията.При малко повече масълце се появяват такива проблеми.Успех!
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”