Кормораните на Ал.Стамболийски

Всичко за рибите.Външни белези,хранене,ареал на отделните видове.

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
NE_ZNAM_KOI_SAM
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 3:08 pm
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

Здравейте колеги,имам голямо притеснение за многото корморани който станаха на яз.Ал.Стамболийски.Сигурно са над 1000 вече.Преди бяха само на залива който му викаме залива на Кормораните от тази година са населили и залива Конски дол.Тази напаст унищожава повече риба от бракониерите. :twisted: До колкото знам са защитен вид.Някой има ли идея какво може да се направи по въпроса?
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от Д.Граховски »

Кормораните,с изключение на Малкия корморан,са си разрешени за пуцане,така че действайте.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
NE_ZNAM_KOI_SAM
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 3:08 pm
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

Д.Граховски написа:Кормораните,с изключение на Малкия корморан,са си разрешени за пуцане,така че действайте.
трудно ще стане така най-много един да гръмнеш и всичките изчезват,много са плашливи.трябва цяла година да обикаляме да ги дебнем...
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от boki speca »

NE_ZNAM_KOI_SAM написа:
Д.Граховски написа:Кормораните,с изключение на Малкия корморан,са си разрешени за пуцане,така че действайте.
трудно ще стане така най-много един да гръмнеш и всичките изчезват,много са плашливи.трябва цяла година да обикаляме да ги дебнем...
Не е вярно,с една малокалибрена пушка и след избора на подходящ ъгъл така че куршумите да не падат на брега може да се направят чудеса срещу тях.Аз лично с огромно удоволствие се скривам до някое дърво на което кацат да си сушат крилете и почва един кеф не ти е майко работа.
Удрял съм корморан който в стремежа си да се олекоти и да излети е повръщал каракуда която като претеглихме с колеги се оказа 890 грама,така че нямам никаква милост към тях,колкото и това да е трън в очите на природозащитниците.
Дори на ТЕЦ-а когато чакаме прелета на гъски когато се налага да избирам между гъски и корморани които летят едновременно в обсега на съчмите ми на гъска не стрелям.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
FlyFishing
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 12:20 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от FlyFishing »

УДРИИИИИИИИИИИИ ТАЯ МАЧКА НЕ Е НАША.Голяма напаст са тея гадини, по Струма прават големи бели. :evil: :evil: :evil: :axe:
NE_ZNAM_KOI_SAM
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 3:08 pm
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

Д.Граховски написа:Кормораните,с изключение на Малкия корморан,са си разрешени за пуцане,така че действайте.
Колега разрових се и имам лоша новина така няма да стане...

Малкият корморан е защитен вид на национално и международно ниво чрез закони и конвенции.

Повече от половината от популацията от малък корморан в Европа се намира в Румъния, а 14% от нея е по долното течение на Дунав.

Възстановяването на влажните зони и екстензивното управление на рибните стопанства са само някои от мерките, които могат да помогнат за осигуряване на местообитанията, необходими на малкия корморан.

Ловът на малкият корморан е строго забранен със Закона за лова 215/2008.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от boki speca »

NE_ZNAM_KOI_SAM написа:
Д.Граховски написа:Кормораните,с изключение на Малкия корморан,са си разрешени за пуцане,така че действайте.[/quote

Ловът на малкият корморан е строго забранен със Закона за лова 215/2008.
А бе то и на депутати е забранен лова ама ............
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от Д.Граховски »

NE_ZNAM_KOI_SAM написа:
Д.Граховски написа:Кормораните,с изключение на Малкия корморан,са си разрешени за пуцане,така че действайте.
Колега разрових се и имам лоша новина така няма да стане...

Малкият корморан е защитен вид на национално и международно ниво чрез закони и конвенции.

Повече от половината от популацията от малък корморан в Европа се намира в Румъния, а 14% от нея е по долното течение на Дунав.

Възстановяването на влажните зони и екстензивното управление на рибните стопанства са само някои от мерките, които могат да помогнат за осигуряване на местообитанията, необходими на малкия корморан.

Ловът на малкият корморан е строго забранен със Закона за лова 215/2008.
Е нали и аз това казвам,малкия е забранен,останалите подвидове са на принципа на слънчака фащаш пушкалото и бой.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от antivik »

Това лято сефте да се зарадвам на изоставени от браковците мрежи, като видях ка ги е нагълтала тая гад и се дави с тях :twisted: . А някой дали е пробвал да ги отстрелва с въздушна пушка...дали има ефект?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
plamii
фен клуб-скобар
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Юли 14, 2011 11:04 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от plamii »

само бои по тези :oops:
Изображение

The Best
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от starcho »

То си имаше тема за тия гадове и пак се реши че боя ги оправя,ако тенденцията по бурното им размножаване продължи.
NE_ZNAM_KOI_SAM
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 3:08 pm
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

starcho написа:То си имаше тема за тия гадове и пак се реши че боя ги оправя,ако тенденцията по бурното им размножаване продължи.
Това е проблема че много бързо нараства бройката им.Четох че снасят по 4-5 яйца от тях по 2 да оцелеят.Както сега са 1000 и повече догодина ще са 2000 след това 4000 и тн.Чак не ми се мисли какво ще стане.Няма да остане дребна риба ни колегите който ловят от брега ще има нещо ни колегите с лодките...
Аз не съм ловджия,но ако има колеги който са и могат да помислят по въпроса .Мога да дам някакви пари за патрони или да съберем който може и има желание да даде , защото бая ще трябват...
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от starcho »

Дето вика един колега само флоберка,не вдига шум,точна и голям кеф да падат като круши.Ама освен арендаторите друг няма лесно да се снабди с това пушкало.Дори ловците нямат достатъчно,може би трябва да се назначат хора за това,но не ми се вярва да стане скоро.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от Д.Граховски »

Пуснете една парична награда кат за вълците как беше и да видим дали няма да ги трепат.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Кормораните на Ал.Стамболийски

Мнение от starcho »

Веднъж минавам по канала на езерото към морето във Варна и до брега едни дълги тежки синджири от черни гадове,хиляди бяха,приличаха на лешояди.Тука траа държавата да издаде указ...
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите по света и у нас”