Няколко линии за директен

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Няколко линии за директен

Мнение от Георги Кръстев »

Съвет ми е през лятото да използваш 15 см поводи. Защото така :wink:
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
ШарАнЧО
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 5:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Няколко линии за директен

Мнение от ШарАнЧО »

Е мога ли да си ги сменям без да късам.Смисъл да си отвържа повода и да си слагам лятото 15см.
gosta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 771
Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 8:13 pm

Re: Няколко линии за директен

Мнение от gosta »

ЕЕЕЕЕЕ не може сложиш ли един път повод няма махане , все той си седи, нито късане помага нито нищо. :smt082 :smt082 :smt082 :smt081 :smt081 :smt081
Мечката се мие,чисти във потоците сребристи. Има ли за тебе пречка , да постъпваш като мечка?
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Няколко линии за директен

Мнение от SONY »

ШарАнЧО написа:Ами разбрах за влакната.Ще направя всички линии с основни 0.12 и поводи 0.10 (понеже мисля, че са достатъчни за риби до 700-800кг макс) куки номер 16, но незнам само плувките по какво различни да ги купя за различно време(вятър,тихо време) защото някой ми казват следното:Плувките за вятър и тихо време са различни по форма.За вятър по тумбести, а за тихо време прави и дълги.А други: за вятър по-тежки а за тихо време по-леки.
Според мен мини една идея по-надоле с влакната щом ще ловиш риби до 500-600 гр. 0.10 основно с 0.08 ,0.07 повод,кука 18 и плувка с тънка антена.Няма да имаш празно,особено при риболов на баби,уклеи и по-дребни каракуди.Дължината на повода се определя от водоема и рибите,както някои казаха вече.Плувките за мен 0.75 и 1 гр. са най-универсални в тихи води.2 грама и нагоре ползвам само на река с течение или при силен вятър.На теб директния ти е 6 метра,значи няма да имаш проблеми при мятане и на по-малки плувки,когато рибите взимат по-плахо.Старай се да ловиш с колкот се може по фин такъм,ако времето и условията го позволяват.
Щи дам скайпа на Ицо-Бутника ,той ше ти разясни много неща,които са ти неясни. :wink: :wink:
TICA FAN
ШарАнЧО
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 5:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Няколко линии за директен

Мнение от ШарАнЧО »

SONY написа:...
Окай.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Няколко линии за директен

Мнение от N.Dimitrov »

Колеги отдавна не е писано в темата но ако някои черпи онфо от тук трябва да се разясни малко. По-горе виждам ,че доста колеги са дали пример за основно влакно като от рода на 12 или 10, струва ми се ,че е доста тънко за основа, ако телескопа е без ластик при всяка риба над 500 грама ще има късане и ядове и ако някой колега няма възможността да си купува по стабилни влакна, които са по-скъпи например като тубертини и т.н става вече дълга и широка. Моето виждане за линия на директен е следната-основа 14 ,повод 10 ,плувка от 0,75 до 1,5г, куки които ползвам олнер чинта номер 14 или 16 тънки и здрави, при положение ,че ловя без ластик. Дано съм бил полезен
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”