Мога ли да "наема" или "споделя" лодка за риболов в Балчик?!

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
rosenm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мога ли да "наема" или "споделя" лодка за риболов в Балчик?!

Мнение от rosenm »

Здравейте колеги,

Дълго се чудих в кой подраздел да "плясна" този въпрос, но казуса ми е следния.

Тази година съвместно с мой приятел взехме под наем един ресторант на Дамбата в Балчик. Аз не го работя ресторанта, живея и работя в София, само го финансирам, но така или иначе лятото ще почивам там за 2 x 1 седмицаa, а и ще ходя поне още няколко пъти за weekends.

В тази връзка много бих искал да мога да разполагам с лодка за риболов - очевидно главно за попчета, защото другите типове морски риболов от лодка не съм ги практикувал, но с радост бих се пробвал. Лодка нямам и там е проблема!

Чудих се дали да не си купя, но въпроса със стоянката не ми е ясен и четейки из форума очевидно е сложен. Точно до терасата на ресторанта, която е в/у морето (Панорама-Каваците, до Rибарски площад) има една рибарска лодка и може да се уреди временна стоянка може би, тъй като имаме и денонощен пазач там, има една лодка до самата тераса и има място за още една според мен да вържем там за лятото, но нищо повече от временна стоянка.

Питането ми е следното:
Дали мога да наема от някой лодка в Балчик с мотор(че) с цел риболов на попчета++?
Или друга вариация на наем - да се разбера с някой да ме взима, а аз да участвам в разхода или да черпя в ресторанта :-)?! Или пък след 1-2 влизания, ако човекът прецени, че съм достатъчно отговорен и стабилен пич, да реши че може да я взимам сам, ако той примерно не може да влиза всеки ден докато съм там или когато съм там. Друга вариация е лодка без мотор (видях там 2 подходящи), а аз да се опитам да си донеса мотор от София, ако се притеснява за мотора си?! Отворен съм също така и към някакъв род съдружие(ортаклък) към някоя лодка за по-дълъг период - тъй като ресторанта засега е нает за 4 години :-). Роден съм в Добрич и често ходя натам.

Изобщо имам голямо желание да уредя да имам лодка под ръка, докато съм в Балчик и съм готов да си плащам за това в кеш или под друга форма. Още по-добре, ако има с кой да влизам за приятелска компания и раздумка по време на риболова, което е най-важното в крайна сметка. Кефа е важен, ако хванем и риба още по-голям :-).

Знам че може да се лови от буните и от пристанището – ловил съм там години наред, лодка ми се иска. Вие пък знаете, че се иска приготовление от предния ден, такъми, стръв, ранно ставане и т.н. – т.е. ако не ти е под ръка лодката или нямаш твърда уговорка с някой да влизате не става. Питал съм преди 3-4 години рибарите там , предимно роми, дали не е навит някой да ме взима с/у заплащане– отговора на един беше „Аа веднъж взех един, той цял ден се навеждаше да види к-во вади и кривеше лодката та ме боля кръста, не става ...” :-) Останалите мълчание, а аз възпитан и притеснителен човек, реших че няма смисъл да упорствам.

Отворен съм към предложения и идеи :-)

Наслука,

Роската
Аватар
dilinger
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 2:25 pm

Re: Мога ли да "наема" или "споделя" лодка за риболов в Балч

Мнение от dilinger »

Имаш ЛС
Аватар
stih
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Авг 04, 2007 8:58 pm
Местоположение: Балчик

Re: Мога ли да "наема" или "споделя" лодка за риболов в Балч

Мнение от stih »

Нямаш никакъв проблем да влизаме, Росене, обаче това лято аз съм с каяк. Лодката ми е безмоторна и вероятно няма да я пускам на вода. Но ще ми е приятно да се запознаем, тъй като ще сме "комшии" :-)
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”