Проблем с такъма при мача.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с такъма при мача.

Мнение от kmap »

adidasf50 написа:дълбочината си е меря като застопорявам стоп възела на дадена дълбочина замятам и на куката съм щипнал съчма SSSG на динсморес и замятам като ми потъне ваглера дигам по дълбоко
Пробвай да щипнеш преутежняващата съчма на микровирбела(до него) или до дроперите,а не на куката.Така ще измериш дълбочината до дроперите и ще лягаш на дъното с тях(нали това е идеята :) )Аз си мисля,че ти мериш дълбочината до куката,не успяваш да стигнеш дъното и течението ти носи целия такъм.
adidasf50
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 6:30 pm

Re: Проблем с такъма при мача.

Мнение от adidasf50 »

Благодаря колеги,пробвах тази събота и беше доста добре от миналия път имам още неща да изпробвам и опитам и сега вече ще правя експерименти!!!
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Проблем с такъма при мача.

Мнение от Дилян »

Ще му хванеш цаката ;) Практика иска. Утежни си добре плувката(ваглера).Мяташ,затваряш скобата,потапяш върха във водата,правиш 2-3 оборота ,правиш едно късо,рязко засичане и оставяш края на върха потопен във водата.Това е ;)

Аз слагам пръста на шпулата точно преди ваглера да докосне водата.
А бе проби,опити,проби,опити и ще му свикнеш ;)
Ето и една статия за основните видове монтажи http://www.fishing-mania.com/shared/inner.php?id=41" onclick="window.open(this.href);return false;
И не збравяй: "Уроците се усвояват най-добре близо до вода" ;)
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
milenkrustev
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 9:24 am

Re: Проблем с такъма при мача.

Мнение от milenkrustev »

Идеята на по-тежкия ваглер е без затруднения от всеки път да си прехвърляш петното с 2-3 метра за да успееш след това с няколко резки движения и обороти да си потопиш влакното и да си застанеш в същото време на захраненото място. Добре утежненият ваглер или слайдер, независимо колко е тежък отчита и най-слабото пипане! За целта когато ловиш на дъното, утежняваш ваглера така че да се показва с два см. върха, след което преутежняваш с една или две съчми номер 8 точно над вирбела на повода, които съответно да лежат на дъното!
Изображение
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Проблем с такъма при мача.

Мнение от Дилян »

:smt023
milenkrustev написа:Идеята на по-тежкия ваглер е без затруднения от всеки път да си прехвърляш петното с 2-3 метра за да успееш след това с няколко резки движения и обороти да си потопиш влакното и да си застанеш в същото време на захраненото място. Добре утежненият ваглер или слайдер, независимо колко е тежък отчита и най-слабото пипане! За целта когато ловиш на дъното, утежняваш ваглера така че да се показва с два см. върха, след което преутежняваш с една или две съчми номер 8 точно над вирбела на повода, които съответно да лежат на дъното!
"закотвен"и готов за бой :D
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”