Мнение за шаранджийски прът

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Мнение за шаранджийски прът

Мнение от Петър Недев »

Ако не ти е проблем транспорта,взимай на 2 снадки. Всяка снадка е слабо място.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
dizela_88
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2014 6:13 pm
Местоположение: Якимово , Монтана

Re: Мнение за шаранджийски прът

Мнение от dizela_88 »

Едното е върхов модел на FL , а другото от ниския ценови клас на Daiwa , аз бих избрал fl strategist.За акцията 3,5 lbs е напълно нормална особено ако ползваш PVA или метод хранилки.Дължината на пръта си е до човек , но ако са ти първи въдици по-добре 3.60.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Мнение за шаранджийски прът

Мнение от kevlar »

dizela_88 написа:Едното е върхов модел на FL , а другото от ниския ценови клас на Daiwa , аз бих избрал fl strategist.За акцията 3,5 lbs е напълно нормална особено ако ползваш PVA или метод хранилки.Дължината на пръта си е до човек , но ако са ти първи въдици по-добре 3.60.
Много точно казано!
По-добре,най добрият модел на евтина марка,отколкото евтин модел на скъпа марка!
Преди малко даже,си поръчах да ми запазят 2 броя Стратег 3,75lbs на 3 части
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
mihail830
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 2:50 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за шаранджийски прът

Мнение от mihail830 »

Благодаря за съветите, само остава да реша каква дължина и колко колена, но марката ще бъде fl.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Мнение за шаранджийски прът

Мнение от hshopov »

mihail830 написа:Благодаря за съветите, само остава да реша каква дължина и колко колена, но марката ще бъде fl.
Това си е до лични предпочитания,но имай предвид,че строя на двуколенната се различава от строя на тази с 3 колена! :smt023
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Мнение за шаранджийски прът

Мнение от magnetar »

По принцип три-коленният Стратег си е по твърд,но далеч не е "дървото" което го описват!Това си е нормална 3.5 либрова въдица,отлична при използването на PVA и друг извън габаритен товар.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Мнение за шаранджийски прът

Мнение от hshopov »

magnetar написа:По принцип три-коленният Стратег си е по твърд,но далеч не е "дървото" което го описват!Това си е нормална 3.5 либрова въдица,отлична при използването на PVA и друг извън габаритен товар.
Подкрепям мнението ти с две ръце! За мен даже е под 3.5 либри и това съм го написал по горе! Двуколенния си е параболик отвсякъде!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Мнение за шаранджийски прът

Мнение от kevlar »

Аз съм се спрял на тези либри и дължина,защото след малко четене по форумите,разбрах че отговаря на по-малко(както каза по-горе Адаша),а искам да ми е кеф докато вадя рибата и да мятам добре,като се наложи.Дължината 3.60м ми е любима и удобна,нищо че съм 183см.
Много хора,наблчгат на дължината на пръчката,30см са нищо ако нямаш техника(не че имам де),но за мен е по важна дължината на дръжката!
Като хванеш макародържача и макарата се пада между показалеца и средния пръст,края на пръчката трябва да е до подмишницата.
От това правило се водя аз.
Поздрави
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Мнение за шаранджийски прът

Мнение от Антон Тонев »

kevlar написа:Аз съм се спрял на тези либри и дължина,защото след малко четене по форумите,разбрах че отговаря на по-малко(както каза по-горе Адаша),а искам да ми е кеф докато вадя рибата и да мятам добре,като се наложи.Дължината 3.60м ми е любима и удобна,нищо че съм 183см.
Много хора,наблчгат на дължината на пръчката,30см са нищо ако нямаш техника(не че имам де),но за мен е по важна дължината на дръжката!
Като хванеш макародържача и макарата се пада между показалеца и средния пръст,края на пръчката трябва да е до подмишницата.
От това правило се водя аз.
Поздрави
Колкото е по малко разстоянието от макрото назад към края на сопата, толкова е по малък натиска който лявата ръка упражнява върху сопата при хвърляне.За мен трябва да не по малко от 60см.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”