Зимен риболов с фидер

Модератор: Paublo_Eskobar

metalex
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:38 am
Местоположение: Ямбол

Зимен риболов с фидер

Мнение от metalex »

Колеги,първа зима ползвам фидер,бихте ли би казали има ли шанс да ловя мирни риби с него през зимата?Как се захранва,на каква страв? Благодаря предварително!През лятото и есента останах много доволен от него.
"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен.", Алберт Айнщайн
Аватар
Koleff
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 10001
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:41 pm

Мнение от Koleff »

И аз с интерес чакам включване на някой от по-опитните колеги :roll: , защото тоя въпрос "живо" ме вълнува. Риболова с фидер си е една перфектна риболовна техника през другите сезони на годината.
ogibg58
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 5:46 am
Местоположение: plovdiv

за фидер през зимата

Мнение от ogibg58 »

:o колеги и аз сьм почитател на фидера сега продьлжавам да си ловя с него на марица алаи доста добре дори много колеги ми се чудят тьи че пробваите и при вас стрьвта която слагам е сьщата както и на перо троха или жьладов
ckorpion
metalex
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:38 am
Местоположение: Ямбол

Мнение от metalex »

Жълъдовият ли е по-добра стръв от белия по това време на годината? А в затворен водоем дали ще е успешен този вид риболов?
"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен.", Алберт Айнщайн
Аватар
Koleff
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 10001
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:41 pm

Мнение от Koleff »

И мен за затворени гьолове ме интересува. Нещо по специфично при захранкта има ли? А при монтажа?

Чакаме Бутника да се включи ...
seefeel
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 12:44 am
Местоположение: Георги Иванов,гр.Бургас

Мнение от seefeel »

По-специфично може да се каже че такъма трябва да е по-фин с по-малка кука,защото рибата е мудна и не се спуска на голяма стръв.Инъче няма проблем да се използва на затворени водоеми стига да има риба или да се намери къде се е групирала.Гледайте дъното ако е тъмно да не захранвате със светла захранка и захранваите по умерено с по-малко хранителни захранки.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Мнение от butnik »

Зимата по-добре да ловите на река,рибата във затворените водоеми се групира по дълбоките места,изключая тецовете,където зимата си е активна към риболов.Единственото неудобство при риболова на река е,че има калабалък на белязаните места,голяма маса от изтичащи,косящи и пр. люде.Ако си намериш место да си го работиш всяка седмица,ти гарантирам доста успешни излети.Познаваш ли навиците на скобара лесно ще го откриеш и на други от по-посещаваните места по реката.Другото е стандартна работа,захранка почти 50% хляб,малко подхранка и пръст.За куката хляб,френски или на респект,кус-кус,бял,пинки,торен,жълъдов.Много добър риболов е този и доста резултатен,струва си да се опита.Успех на всички решили да го пробват сега!
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Koleff
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 10001
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:41 pm

Мнение от Koleff »

Като стана въпрос за хляба и зимните захранки, може ли малко повече подробности по начина му на "прилагане" в захранката. Целия хляб ли се слага или само средата, обработва ли се преди да се прибави към захранката по някакъв начин и т.н. Интересна дискусия за фидера през зимата започва да се заформя.
Искам да питам и друго. В река в която няма скобари може ли да се разчита по това време на годината на улов. Визирам Луда Камчия, Грудовска и Факийска.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Стронт на Буково разбиват в момента кефалите на плувка.Извенете за спама.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Мнение от butnik »

Хлябът го претривам на сухо през сито,разбърквам го със захранката и овлажнявам,оставам да втаса 15мин.,прекарвам още веднъж през сито,правиш топка и стягаш,ако трябва доовлажняваш и пак сито.Подхранката бухва прекарана през сито,насища се с въздух.това е стандартния начин,без пръст.Ако добавяш червей в топките за основно подхранване правиш дупка и пълниш,след това може да добавиш от тях в останалата захранка.Внимавайте и с основната порция,аз затова добавям и пръст,с един куршум два заяка,хем не прехранвам рибата,хем захранката ми е тежка.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
metalex
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:38 am
Местоположение: Ямбол

Мнение от metalex »

butnik написа:...Познаваш ли навиците на скобара лесно ще го откриеш и на други от по-посещаваните места по реката.Другото е стандартна работа,захранка почти 50% хляб,малко подхранка и пръст.За куката хляб,френски или на респект,кус-кус,бял,пинки,торен,жълъдов...
Кажи ни нещо за тези навици на скобара,къде е удачно да се търси?С какво количество и как се захранва на реката през зимата?
"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен.", Алберт Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”