Шабла;Езерец

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
sxl
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 9:18 pm

Re: Шабла;Езерец

Мнение от sxl »

хахааххаххахаахаххахахаахахахахаххх ... и аз закакво си изкарвах билет ??? наи вече за да ходя там щото ме кефи :( .... просто да почнат да следят и проверяват както трябва !!
ние съвестните какво сме виновни ?
аз и фасовете и даже и не мои боклуци обирам !!!!
е ама все пак бг .... и да не си мислим 4е като го затворят няма да има бракониери които ще си вилнеят без проблем понеже ... след като е забранено и заградено няма да има нужда да се проверява !


не нека го затворят ама никои да няма достъп и да го проверяват ... да се съвземе след това рибето !!! ама да е както трябва и после пак да следят !
sxl
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 9:18 pm

Re: Шабла;Езерец

Мнение от sxl »

В краина сметка е забранено целогодишно вече така ли ?
sxl
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 9:18 pm

Re: Шабла;Езерец

Мнение от sxl »

току що говорих с РИОСВ варна .. няма забрана за момента и ако няма промяна на 1 юли може да се посещават ... мацката каза че това за целогодишното е все още прект и може да не влезе в сила .. за всеки случаи като наближи време ще и звъня пак за инфо .... остава вапроса ако е фрии след 1 .. как ще се стига до езерец след като казахте че са затворили портала с мрежа ...
yarkost
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 9:25 am

Re: Шабла;Езерец

Мнение от yarkost »

sxl написа:липсват ми тея местенца бе :( ... някои да е минавал наскоро? как е нивото на водата ? :)
Вода има колкото щеш - заляти са дори черните пътища край езерото и на места май е отишло до морето дори - трябва да съм качил тазгодишни снимки в галерията със снимки от Езерец
Anto
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 8:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Шабла;Езерец

Мнение от Anto »

Здравейте колеги,
вчера 09.08 бях на шабленското езеро ,по-точно частта към Езерец.Направи ми впечатлепие положената нова ограда. В същото време порталът си е отворен и от там достъпът е свободен. Относно риболова : търсих щука на спининг. Влязох в езерото с проходилка и успях да обходя и отсрещния бряг ,като пробвах с най различни примамки .В продължение на четири часа мятах силикони ,въртележки ,различни воблери, срещу тръстиката, покрай тръстиката, обиколих местата на които обикновено имам удар ,но без успех.Това ми е третото поредно капо на Шабла, като изключа разбира се двете малки костурчета на Мепс Аглия.Колегата мяташе от брега и на същия Мепс му удари една малка щука и едик костур.Хванатите рибки бяха пуснати обратно.
Това ми е първият риболов на Шабла за тази година и ми направи впечатление ,че нивото на водата е доста по-високо от миналогодишното, а също и растителността по дъното е доста по- богата.

Поздрави и наслука!
heto
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 11:09 am

Re: Шабла;Езерец

Мнение от heto »

Там май е забранено вече целогодишно:

http://iara.government.bg/?p=1517
Anto
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 8:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Шабла;Езерец

Мнение от Anto »

И аз току- що получих тази информация, но вчера не знаех нищо, добре че не е имало проверка. Ще проверя официално и ще пиша.Не знам какви са тези забрани, след като имаше много умрели раци, вероятно от токаджии.
yarkost
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 9:25 am

Re: Шабла;Езерец

Мнение от yarkost »

Това за пълната забрана се знаеше отдавна но всички се надяваха да я отменят. Шабленци нещо уж споменаваха за протести нещо ама ...

А ти за кой портал говориш че бил отворен ?
Anto
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 8:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Шабла;Езерец

Мнение от Anto »

Аз знам само един път за достъп до езерото. Този преди с. Езерец ,вдясно, покрай сметището,карам покрай оградата и стигам до портала с табелата с инфо за езерото.
chaikata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 9:22 pm
Местоположение: varna vlvovo

Re: Шабла;Езерец

Мнение от chaikata »

добре там като не може да се ходи .... къде по нашия край може да се търси щука .... никога не съм ловил ... имам и голям мерак ...
mishel
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 8:46 pm

Re: Шабла;Езерец

Мнение от mishel »

преди точно седмица,2ма 26 риби за цял ден.само на силикони,рибите над 800 грама,до 2 кила...на езерец
nikolco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 366
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:08 am
Местоположение: Добрич

Re: Шабла;Езерец

Мнение от nikolco »

mishel написа:преди точно седмица,2ма 26 риби за цял ден.само на силикони,рибите над 800 грама,до 2 кила...на езерец
Браво на вас!
Нямаше ли проверяващи,че в момента е забранено :twisted:
Болки в ръката ми от хвърляне ...


Изображение
mishel
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 8:46 pm

Re: Шабла;Езерец

Мнение от mishel »

за сажалене винаги е забранено...ама които го е страх от мечки... :wink:
nikolco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 366
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:08 am
Местоположение: Добрич

Re: Шабла;Езерец

Мнение от nikolco »

mishel написа:за сажалене винаги е забранено...ама които го е страх от мечки... :wink:
Работата не е до мечките а до Акъла колега :?
Затова всичкото ни е на това дередже защото повечето не спазват забраните и законите.
После ревем,че нямало риба,добър пример за младото поколение рибари.
Болки в ръката ми от хвърляне ...


Изображение
mishel
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 8:46 pm

Re: Шабла;Езерец

Мнение от mishel »

Мерси за акъла колега;) единия ден извадих и мрежа,5 сомчета няколко маломерни шарана...и тн.Значи за едни може,за нас не?И аз съм на 24 незнам към кое поколение ме причисляваш :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”