Места за риболов за начинаещи

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Места за риболов за начинаещи

Мнение от дядо тричко »

За тези места е имало големи конфликти даже и бой до пребиване. Познавам един починал от побоя преди съда да реши дали има нарушение, друг намушкат и виновния не е наказан. Бития си е бит, наказани обаче няма или не познавам. Това е защото няма контрол и няма на кого да се оплачеш. На кого можеш да докладваш за нередности? На никой язовир няма табела с телефони за нередности. Затова колегите стават предпазливи и си траят, защото щом бракониерите надушат нещо рибата изчезва. Хранят си мястото и не пускат странични хора. И затова когато се появят натрапниците вадя три годишно домашно приготвено уиски и ги черпя, ставаме приятели и всичко е ОК.
Когато видях че важните клечки редовно им предлагат прясна риба на половин цена и те без стеснение даже се хвалят.............
koceww
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 08, 2021 3:40 pm

Re: Места за риболов за начинаещи

Мнение от koceww »

icefire написа: Вто Авг 01, 2023 6:45 am
дядо тричко написа: Съб Юли 08, 2023 8:48 pm Ентусиазма на начинаещите са свежата струя в нашето хоби. Колкото и да си опитен и познаваш водоема няма гаранция кой от излетите ти ще е успешен. Това не е магазин и вземеш каквото искаш затова поздрава ни е насука. Даже и да ловиш на частен язовир претъпкан с шарани не може да имаш 100% слука. За успешен риболов оценявам когато се приближа до 50%. Все пак мога да ти споделя какви са методите ми на риболов, на които разчитам.
Когато не познаваш водоема, отиваш през почивните дни когато има най много хора. Преди да започнеш обикаляш наред колегите, представяш се и ако може завързваш приятелски разговор. Какво се лови, какви риби има на какво кълве с какви въдици се лови ......Не всеки е в настроение и готов да сподели, така че не се отчайвай продължавай напред докато срещнеш колега който ще ти сподели всичко. Ако до такъв колега намериш и свободно място си ударил джакпота. Той ще ти обясни всичко в течението на риболова. Наслука!
Колега ... темата е от преди 2 години ... Този човек може и да се е отказал от риболовът вече ... никой не му отвърза на питанията :)
Техническият шпионаж който предлагаш да прави е грешен ... Аз понякога много мразя "навляци" ... виж друго е ако сме се уговорили предварително да ходим за риба заедно !
Здравей,колега. Не съм се отказал разбира се. Риболова стана едно от любимите ми занимания.
koceww
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 08, 2021 3:40 pm

Re: Места за риболов за начинаещи

Мнение от koceww »

Това е улова ми от последния риболов в неделя :)
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Места за риболов за начинаещи

Мнение от icefire »

koceww написа: Вто Авг 08, 2023 9:10 am Това е улова ми от последния риболов в неделя :)
Колега , радвам се , че не сте се отказал... браво !
Колкото до последният ви улов !??? не го виждаме ... опитайте се да качите снимките като прикачени файлове !
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Места за риболов за начинаещи

Мнение от дядо тричко »

Поздравления за колегата очевидно е навлязъл дълбоко в риболова. Но и да се откаже темата му е интересна и актуална, за всички ново печени рибари.
Повечето от нас преди излети си мечтаем за богат улов, и кроим различни планове как да привлечем рибата за дълго на петното си. А и голямата част от колегите не пускат даже и маломерната риба обратно. Та в тоя ред на мисли ако застанем поне за момент от страната на рибата е очевидно, че ако всеки ден кълве така както си мечтаем, то ще я изловим всичката . Така че когато рибата не кълве е и в наш интерес. И по често трябва да се примирим и за излети без ободрена риба, като част от хобито ни. :D
koceww
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 08, 2021 3:40 pm

Re: Места за риболов за начинаещи

Мнение от koceww »

Сега може би ще се покажат снимките. Това са снимки от последните ми 2 риболова като единия път беше по-слабо , но пък последния път се отчетох с около 20 броя хванати рибки. Рибките са пуснати след снимките :fishing3: :fishing3:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Места за риболов за начинаещи

Мнение от дядо тричко »

- Е какво ще кажеш Вуте щом новобранците имат такъв богат улов през септември?
- Мании мании.

Поздравления колега, продължавай смело все така. Много майстори могат да се учат от теб.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”