Спининг на Искъра около София-възможно ли е?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Спининг на Искъра около София-възможно ли е?

Мнение от T.Mihov »

Здравейте.
Преди месец някъде,седейки си вкъщи заради карантина,най-накрая се хванах и си събрах едно мини комплектче за спининг и се поограмотих малко по темата,макар че и един живот няма да стигне да прочетеш и изгледаш всичко публикуванто из нета.
Та сега идва по-големия проблем - голям мерак да изкъпа такъмите,обаче с оскъдно свободно време.По тая причина ,най-вероятна цел за едночасови ,максимум двучасови прибежки ми се вижда Искъра в участъка от Цариградско надолу до летището,тъй като ми е най-близко и по път.Друг вариант е езерото до общината.
Четох обаче в някои по-стари теми,че господата бракониери (да им изсъхнат ръчичките) са опоскали де що има по тоя участък + някакви безумни копанета с багери по коритото,та се чудя дали към днешна дата някой е имал слука в този немалък участък или е загуба на време?
В интерес на истината днес обиколих набързо участъка между ЖП моста на Абдовица и 200-300 метра след другия мост надолу,обаче сега има доста вода и течението е бая бързо.За плувка е абсурд,а при спининга как стоят нещата?
Благодаря предварително.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг на Искъра около София-възможно ли е?

Мнение от bobopeli »

Не че знам как е спининга по Искър в момента,но като цяло риболова на кефал по това време на годината е тегав.
Използването на силикони може да подобри малко шансовете :D .
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг на Искъра около София-възможно ли е?

Мнение от Павел Иванов »

Както е казал Борката , тегав е варианта сега .
Ще трябва да изчакаш да се позатопли . Докато чакаш си намираш някой и друг Мепс Комет 00 и ако нямаш против малко по-голямо охарчване и някой и друг Джакал Айрия Мен Кранк , най-уловистите примамки за участъците които те интересуват и си в джаза :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Спининг на Искъра около София-възможно ли е?

Мнение от T.Mihov »

Много благодаря за супер изчерпателните отговори :)
За охарчване принципно против нямам,притеснява ме само,че не ми е познат терена и шанса да отидат на вятъра е голям.Като пообиколя и помятам тук-там ,за да знам какво да очаквам ,като изненади ще му дойде реда :)
За момента си взех малко силикони-туистъри и имитации на разни буболечки,няколко блесни (не Mepps) ,няколко малки (5см) воблерчета,в общи линии да има за асортимент.
Като цяло, за пишман-плувкаджия с няколко директни телескопа и още няколко с водачи,спининга си е направо нов свят-огромен избор на всичко,особено на примамки,направо не знаеш какво да избереш,така че наистина са полезни съветите,за което благодаря :)
Като се позатопли (което ,като гледам няма да е скоро май...),ще докладвам какви съм ги свършил.
Последно промяна от T.Mihov на Пон Мар 07, 2022 7:52 am, променено общо 1 път.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг на Искъра около София-възможно ли е?

Мнение от Павел Иванов »

Кленовете по Искъра , в района на София са с виШо образование .
Иначе ги има доволно , правил съм по педесетина бройки за два часа в дашен ден , обикновено горещ , летен такъв , след 17ч.
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Спининг на Искъра около София-възможно ли е?

Мнение от T.Mihov »

Като за сефте на спининг и на един ще се радвам :).
Иначе звучи логично да са нахитрели тукашните рибоци-риболовци бол и всеки ги пробва с какво ли не.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”