Комплект Daiwa за джиг

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Iliyanskia
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юли 13, 2023 4:44 pm

Комплект Daiwa за джиг

Мнение от Iliyanskia »

Здравейте колеги, първа година заргана на джиг, имам нужда от компетентен съвет. Искам въдица и макара на Daiwa, ще ги купувам от чужбина затова от сега искам да се подготвя. Моля предложение за пълна екипировка макара, въдица, влакно и тн. в среден ценови диапазон. На всеки който си отдели от времето, да напише предложение му благодаря от сърце.
Наслука колеги.
Ko?
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Ное 26, 2021 11:20 am

Re: Комплект Daiwa за джиг

Мнение от Ko? »

Имам преки , добри впечатления от макара daiwa BG 2000 SW, въдица daiwa silver creek 235 5-21, влакно daiwa tournament осемнишково 0.8 и куки номер 10 Vanfook. Можеш да замениш влакното с размер 0.6 на Varivas например.
Мисля , че за под 500лв ще ти допадне като стартово оборудване. После почваш и стигаш до Стела/Ванкуиш с Графитлидери или Джи-Крафтове 🙂
Наслука
Iliyanskia
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юли 13, 2023 4:44 pm

Re: Комплект Daiwa за джиг

Мнение от Iliyanskia »

Благодаря Ко?
много ангажименти и нямах време да отговоря. Доста гледах каталога на Дайва и колкото и да чета винаги стигам до твоето предложение. Само да уточним 2 неща.
Първо куките тройки ли са или единични.
Второ избора за макари за морски риболов е ограничен. Ако гледаме в друг раздел примерно модел Ballistic MQ LT 2500D-XH ми допада но не знам за морето дали е подходящ.
И ако може няколко модела и грамажа за джигове да препоръчаш, ще съм ти много задължен.
Ако си от Варна с удоволствие бих изпил по бира-две с теб, аз черпя разбира се.
Последно промяна от Iliyanskia на Съб Юли 15, 2023 3:39 pm, променено общо 1 път.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Комплект Daiwa за джиг

Мнение от rap66 »

Daiwa SILVER CREEK LIGHT SPIN 2.20 м/ 5-21 g,
Или друг с подобни характеристики, но задължително с плътен връх.
DAIWA 20 Exceler LT 3000-CXH.
Джигове .... По добре си вземи няколко бири и заповядай :D
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”