Такъм за спининг

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Sasho12
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2021 9:38 pm

Такъм за спининг

Мнение от Sasho12 »

Здравейте, спинингист съм от 2 години, ходя само в Гърция. Такъмът с който съм в момента е пръчка daiwa prorex 15-50 и макара daiwa exceler 4000. Иска ми се да сменя пръчката, с някоя по-висок клас, а най-вероятно с нея и макарата. Таргета от примамки ще са воблери от 17-19 гр. до 32-33 грама.
В момента съм на етап проучване, бюджетът в който ми се иска да вляза е 350 за пръчка, но ако някой успее да ме убеди в по-скъпа пръчка, ще търпи промени. Чакам предложения за пръчка/ пръчка+макара.Благодаря!
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Такъм за спининг

Мнение от sa_sko »

Здравей , аз пролетта бях пред същата дилема. Ходих по магазините и тръсках въдици до 500лв и нищо не ми се струваше два пъти по добро от моя балистик с който ,ловях . На поредния риболов при хвърляне на джиг въдицата се счупи и три дни ловях с резервни въдици на колеги.
Трябваше да купя пръчка и се спрях на диалуна 2.90 -8-45МН , много приятна въдица всичко ми хареса ( лека ,пъргава чувствителна и същевременно създава усещане за сила) намерих я за 520лв. Лошото е че е на границата на бюджета. продължих да търся и харесах Tailwalk Hi-Tide SSD страхотна въдичка много ми допадна бланката но късата дръжка не ми беше удобна.Един приятел има такава и ми я даде да половя но дръжката не ми допадна.
На края ми изпадна шимано мун шот втора ръка за добри пари и я взех хареса ми от пръв поглед ,може би защото не намерих кой-знае каква разлика с диалуната , а беше на половината пари.
Според мен Tailwalk Hi-Tide SSD и муншота са лидери в този ценови клас вече нат 500лв. има доста по добри тояги.
Мисля че макарата е по наложително да смениш аз бих взел shimano stradik SW 4000 или daiwa caldia SW 4000
Успех!
Г.Георгиев
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юни 08, 2021 8:02 pm

Re: Такъм за спининг

Мнение от Г.Георгиев »

погледни тази Спининг въдица AZZURRO 2.43 m, 10-45 g.
Sasho12
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2021 9:38 pm

Re: Такъм за спининг

Мнение от Sasho12 »

Вчера отидох до един от известните магазини в София, и пробвах мууншот само, че беше 12-52, daiwa prorex ags и шимано наски. Мууншота определено ми хареса, но ме притеснява, че е 2,90 а имам приятел с диалуна на 2,90 който много се оплаква, че му идва дълга и му тежи и дърпа напред.
Определено дайвата с ags водачи беше осезаемо по-лека. Ако имате предложения за 2,70 ще съм благодарен да чуя още.
Относно макарата точно се бях спрял на дайва калдия SW 4000, но проблема е, че я няма в европа и трябва от Япония да се поръчва, а като чух каква галимация е този процес....
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Такъм за спининг

Мнение от robber_79 »

Здравей, бих ти препоръчал за този бюджет Shimano Zodias 270 MH . Цената е около 140 евра
Вярно че е 2,13 , но пък я предпочитам в определени ситуации ,пред тиро нуовото ми . С подходяща макара , и конец ..ще се изумиш от кастинга .За кефа да вадиш риба с нея, няма да коментирам. Според мен, въдицата предлага много повече от колкото е цената и . И ако търсиш универсалка , то горещо ти я препоръчвам .
Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”