Colmic SEVEN KEY S21

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Dusty_Kid
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 3:40 pm

Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от Dusty_Kid »

Привет на всички.Загледах се по въпросното боло,поизгледах някое друго видео за него(не че са много).За съжаление нямам възможност да го видя на живо и да преценя дали е моето боло.Та ще помоля колегите,които притежават(или са имали досег) до въпросното боло да кажат по някоя дума за него.Нещата,които ме интересуват са:1.при по продължителен риболов измаря ли ръката 2.поведение при засичане и изваждане на риба 3.качество на изработка спрямо цената си.Сигурно съм забравил нещо,но на първо четене е това.Много ще се радвам на всяко едно мнение,което би ми помогнало при избора ми.Благодаря живи и здрави на всички и много слука
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от dantho.mihov »

Колега, мое мнение без да съм виждал болонезата, но сравнявайки с други.
Не е удачен вариант. Предвид цената й теглото е голямо, а теста на изхвърляне е 20 гр. - далеч над обичайното комфортно тегло.
Удобната за нашите условия болонеза е с тегло около 180 грама и тест на изхвърляне 5 - 15 грама. Намират се на цена на половината на тази.
Dusty_Kid
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 3:40 pm

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от Dusty_Kid »

Благодаря за включването.И мен ме притесняват тия 245гр на 5м ама съм гледал и трабукота от тоя ценови клас пак са долу горе тия грамажи един вид нещо като някакъв стандарт ще дойде?20гр не ми се виждат много от това което съм изчел и изгледал примерно на фона на популярната и предпочитана тика уондер 5-40гр.Кои марки и модели визираш за половин цена на Colmic SEVEN KEY S21 в момента 5м е на 210лева?Единствената за която се сещам в момента е Сивейда Омега.Един приятел я има не че е лоша за парите си,не че не е доволен от нея ама си е Сивейда + че имам един спининг на марката.Още се надявам някой колега,който я притежава или ловил с Колмика да се включи и да сподели това и онова!Поздрави
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от itzo »

Здравей колега. Много се радвам, че въпроса ти е относно конвенционален и не толкова модерен начин на риболов. Виж сега… никъде не си упоменал каква дължина на болото ти е нужна- направи го ! Колмика на 5м може и да е Ок, но за 6 ще натежава… 20гр акция е “златната среда” тъй че тук си се ориентирал добре. 15 е леко поизфинена, а 25 си отива към “кол” за големи риби… :)
успех на цялото рибарско воинство
Dusty_Kid
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 3:40 pm

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от Dusty_Kid »

itzo написа: Пет Окт 20, 2023 9:34 pm Здравей колега. Много се радвам, че въпроса ти е относно конвенционален и не толкова модерен начин на риболов. Виж сега… никъде не си упоменал каква дължина на болото ти е нужна- направи го ! Колмика на 5м може и да е Ок, но за 6 ще натежава… 20гр акция е “златната среда” тъй че тук си се ориентирал добре. 15 е леко поизфинена, а 25 си отива към “кол” за големи риби… :)
Благодаря и на теб за мнението ти.Нарочно не съм споменал каква дължина ми трябва,защото по 1-а,2-а и 3-та ми питанка на каквато и ще дължина да се дадат отговори ми е достатъчно да си направя преценка за мене си 8) По второто ми мнение вече очевидно си личи,че ме интересува 5-цата. И нещо за окото не е като да не ги дърпа за 20гр акция само,че стария модел без S21 https://www.youtube.com/watch?v=R6mLklFym3Y :fishing2:
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от dantho.mihov »

Dusty_Kid написа: Пет Окт 20, 2023 8:42 pm ... на фона на популярната и предпочитана тика уондер 5-40гр.
Това ме наведе на мисълта, че рибите, които търсим и условията на риболов са различни в страната.
По нашия край са дребни и течението на водата е слабо, та при Тика тази е по подходящата : https://nasluka-shop.com/boloneze-tica- ... o-5m-2-20g
С 150 грама тегло след 3-4 часа риболов няма умора в ръцете. Монтажа, който се презентира е лек до към 5 грама и се борави с лекота поради ниския тест на изхвърляне.
Като спомена Трабуко, от към показатели също е по-добра : https://nasluka-shop.com/boloneze-trabu ... ter-b-5-0m
Преди години в Бургас имаше магазин на Колмик - посещавал съм го. Видимо цените бяха, че купуваш име, марка с показатели и материали на доста от евтините китайчета, включая и Сивейда.
Имам въпрос към Вас - защо ви е висок тест на изхвърляне след като ще презентирате монтаж с тегло до към 5 грама ?
По правило теста на изхвърляне и големината на рибите, които търсим са различни неща.
А отговора на въпроса Ви към мен е - от години вече не робувам на марки. Минах и през Гарболино и Шимано и се убедих в това. Скоро, преди двадесетина дни гледах една 4 метрова болонеза на невзрачната бургаска марка Сей югъл - само за 70 лв. тест на изхвърляне 3 - 18 грама по спомен и лигите ми текнаха. Е, не я купих, защото имам твърде много пръчки вече.
ionko_terziev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 993
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 11:21 pm
Местоположение: ахелой

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от ionko_terziev »

Dusty_Kid
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 3:40 pm

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от Dusty_Kid »

dantho.mihov написа: Съб Окт 21, 2023 11:42 am
Dusty_Kid написа: Пет Окт 20, 2023 8:42 pm ... на фона на популярната и предпочитана тика уондер 5-40гр.
Това ме наведе на мисълта, че рибите, които търсим и условията на риболов са различни в страната.
По нашия край са дребни и течението на водата е слабо, та при Тика тази е по подходящата : https://nasluka-shop.com/boloneze-tica- ... o-5m-2-20g
С 150 грама тегло след 3-4 часа риболов няма умора в ръцете. Монтажа, който се презентира е лек до към 5 грама и се борави с лекота поради ниския тест на изхвърляне.
Като спомена Трабуко, от към показатели също е по-добра : https://nasluka-shop.com/boloneze-trabu ... ter-b-5-0m
Преди години в Бургас имаше магазин на Колмик - посещавал съм го. Видимо цените бяха, че купуваш име, марка с показатели и материали на доста от евтините китайчета, включая и Сивейда.
Имам въпрос към Вас - защо ви е висок тест на изхвърляне след като ще презентирате монтаж с тегло до към 5 грама ?
По правило теста на изхвърляне и големината на рибите, които търсим са различни неща.
А отговора на въпроса Ви към мен е - от години вече не робувам на марки. Минах и през Гарболино и Шимано и се убедих в това. Скоро, преди двадесетина дни гледах една 4 метрова болонеза на невзрачната бургаска марка Сей югъл - само за 70 лв. тест на изхвърляне 3 - 18 грама по спомен и лигите ми текнаха. Е, не я купих, защото имам твърде много пръчки вече.
Още веднъж благодаря на всички за включванията по темата макар и малко по странично от нея,но се получава дебат от който за мен има смисъл,евентуално може да помогне и на други колеги.Веднага отговарям на въпроса:до 20гр.(на въпросния Колмик води се медиум стронг) за мен лично не ми се вижда висок тест на изхвърляна за нашите джулнгли.Донякъде акцията определя и силата(жилавостта) на въдицата според мен(може и да греша).За Трабукото,което си посочил съм съгласен,че на хартия има по добри параметри в действителност може и да не е така.Бях се замислил и за Трабуко обаче попрочетох някои неща и се отказах.Конкретно гледах серията им Селения,това което ме отказа е че на различни сайтове им дават различна тежина,която се разминава от дадената им в каталога им.Друго,което ме отказа по чужди форуми четох че били крехки каквото и да значи това + че на по бюджетните им модели Виксия,Селения и т.н няма почти никакви видеа поне човек да може да се орентира малко.150гр,които даваш за пример са добре ама темата ако беше примерно за Фиуме или Енергия на Трабуко.
Удобната за нашите условия болонеза е с тегло около 180 грама и тест на изхвърляне 5 - 15 грама. Намират се на цена на половината на тази.
На марки не робувам и аз,попитах за марка и модел да мога да видя(намеря) въпросното боло на половин цена!
Относно споменаването на Sea Eagle в тая тема не смятам да го коментирам :lol:
Здраве и много риби очаквам още мнения,че сезона наближава :drinkers:
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от dantho.mihov »

Dusty_Kid написа: Съб Окт 21, 2023 1:45 pm ......,попитах за марка и модел да мога да видя(намеря) въпросното боло на половин цена!
Колега, извинявам се за късното ми включване - работа.
Когато написах "на половин цена", не бях погледнал цената на модела. Само ТТ данните.
Изненадан съм, че е само 210 лв. като зная, че Колмик предлага болонезите си за по и над 400 лв. В тази връзка думите ми в конкретния случай са грешни и моля за прошка.
Съжалявам, че не мога да отговоря на конкретните ви въпроси в първия Ви пост. Вероятно модела попада в средния клас.
Сполуки Ви желая и в хобито и извън него !
Dusty_Kid
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 3:40 pm

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от Dusty_Kid »

Няма проблеми винаги може да се случи я недоглеждане,я неще друго,аз не виждам какво си направил,че да давам прошка много здраве и само едри :wink:
ionko_terziev написа: Съб Окт 21, 2023 11:42 am https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... t_id=18658
Не е зле,ама като видях късите водачи към върха и ме загуби!Иначе за въпросното Тубертини гледах един клип на един италиянец като поведение при риболов ми хареса ама с тия водачи откъм върха не.Предпочитам 40-50гр. по-тежка ама да не е примерно с къси водачи или да е някоя трошлива :roll: .Все пак благодаря,покрай предложението ти порових малко,погледах,което лично за мен не е никак излишно.Ще поизчакам до другата седмица евентуално за още някое включване и ще стрелям,че вече работата отива към полудяване :fishing5:
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от dantho.mihov »

Dusty_Kid написа: Чет Окт 19, 2023 9:00 pm ......За съжаление нямам възможност да го видя на живо и да преценя дали е моето боло.
Тъй като не е ясно от кой район си, та в опит да помогна ето линк на магазините на Колмик в страната : https://www.colmic.bg/dealers/
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от to4kata »

Не я познавам тази болонеза, но ако е 245 g на 5 м. е твърде много. Според ме н за тази дължина не повече от 180-190 g макс. Друго над това тегло не бих дори погледнал. Тя дори и Siweida-та май беше 180 g, макар и да е крива като макарон ... Tica tech не ти ли харесва? Верно, че са и възкъсички водачите, но иначе е лека и много добре балансирана.
Dusty_Kid
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 3:40 pm

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от Dusty_Kid »

Колмика е поръчан.От магазина им ми казаха,че е последна бройка и че се продавали.За жалост тук не писа нито един притежател на болото,ама каквото такова!Смятам получи се добра тема като изводите за мен са следните:240гр са доста за хората в темата явно имат дълбоки джобове или са прекалено изфинени (не го казвам с лошо,даже завиждам).На няколко пъти се спомена Тика(няма лошо и тука),потвърждава се че е обичана марка в България.Обосновката ми че избрах Колмика макар и по картинки и видея:1.Марката 2.Цена 3.Качество(надявам се) 4.Визия.Не знам дали ще ми пасне,ама първо нека да пристигне без произшествия.Благодаря на всички включили се по темата ще откроя dantho.mihov,който беше най-активен живи и здрави,пък другото каквото дойде :fishing10:
Dusty_Kid
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 3:40 pm

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от Dusty_Kid »

Скромно да споделя Colmic SEVEN KEY S21 за 3-4 риболова хареса ми,ще го видя за в бъдеще как ще е.Слагам и две скромни снимки:

Изображение

Изображение
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Colmic SEVEN KEY S21

Мнение от dantho.mihov »

Dusty_Kid написа: Чет Ное 23, 2023 7:59 pm Скромно да споделя Colmic SEVEN KEY S21 за 3-4 риболова хареса ми ....
Колега, важното е на теб да ти пасне една въдица. Различни сме и предпочитанията ни са различни.
Инак, добър улов и все така наслука !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”