Направихме зимно рязане на асмата

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Направихме зимно рязане на асмата

Мнение от Don4o_62 »

Миналата есен гледах един човек реже асмата,стана ми интересно та го питах не ли е рано,вика сега се реже докато спи,раните напролет ще зараснат и сока вместо да тече навън ще пълни пъпките,помислих и разбрах че има логика :roll: орязах я януари и есента изкарах 2 пъти повече грозде,днес пак я орязах :D
Photo-0151.jpg
Photo-0152.jpg
Също бях сял късна есен грах за проба,гледам поникнал и е весел на фона на минусувите температури,мислех че ще измръзне,но си расте :D
Photo-0159.jpg
За някои може да е смешно тия селски упражнения,но мен ме зареждат с енергия и спокойствие като знам, че пак трябва да се връщам в шумния град
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Направихме зимно рязане на асмата

Мнение от dantho.mihov »

Убуу, но правилното е да се зарязват в края на януари. Причината е, че като най-студен месец, може да увреди пъпките, които си оставил.
Добре си ги зарязал, но може и още по-добре. Не си оставил т.нар. стрелки. Оставят се за натоварване на лозата. Също е важно посоката на отреза и къде лежи последната пъпка на "чепа".
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Направихме зимно рязане на асмата

Мнение от Don4o_62 »

Оставил съм ги по големи и нагъсто заради по голяма сянка,асмата е бяло,много дава но накрая почва се разваля и отива за ракия,горе долу режа, понеже нямам много знания,в началото като се влиза навътре,от двете страни има 2 лозички сорт Липа,събрах чувал и половина от тях а са с малки зърна,обеснявам си го с ранното рязане
Дръвчетата искат и те да се режат, ама там ми е тъмна материя и ме е шубе да режа :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”