Видове feeder хранилки

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от Д-р Дулитъл »

Тежки правоъгълни хранилки предлагат Видракс,гледам,че имат и по 90 грамови...
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от hristotihov »

5кила написа:... за 1 минута така се напрасква с бял червей ...
как по-точно става "напраскването" :?: че аз до сега си мислех че се топи в ДИП тоя дунапрен :oops: :lol: :oops: :lol:
нямам живарник
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от Бат Мирче-5кила »

hristotihov написа:
5кила написа:... за 1 минута така се напрасква с бял червей ...
как по-точно става "напраскването" :?: че аз до сега си мислех че се топи в ДИП тоя дунапрен :oops: :lol: :oops: :lol:
тази,за която говоря е малко по различна.пу,да еба-в колата са ми та не мога да нправя снимка сега.онова не е точно дунапрен,ми едно мрежесто ,дето червея си влиза там на сянка :lol: ако сложиш на сльнце-излиза :D
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
Koleff
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 10001
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:41 pm

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от Koleff »

IDA написа:
hristotihov написа:
5кила написа:... за 1 минута така се напрасква с бял червей ...
как по-точно става "напраскването" :?: че аз до сега си мислех че се топи в ДИП тоя дунапрен :oops: :lol: :oops: :lol:
Пускаш ги в кутията с белите червеи и те сами си се "напраскват" , то това не е дунапрен , а някаква много финно изплетена многопластова мрежичка. После вече , хранилката(мрежичката) може да се монтира в нормална кошничка със съответното утежнение за да ги няма проблемите описани по-горе в темата :idea: :D
Само да вметна че е добре (по-ефективно) да имаш поне 2 такива хранилки, защото докато едната е във водата другата е в кутийката с белите червеи и се пълни. Вадиш монтажа от водата, откачаш празната хранилка и я пускаш при червея, а на нейно място закачаш пълната и ... екшън. :)
„Хората цяла седмица чакат да стане петък, цяла година - да стане лято и цял живот - да са щастливи."
Умберто Еко
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от Бат Мирче-5кила »

Stront написа:Само да вметна че е добре (по-ефективно) да имаш поне 2 такива хранилки, защото докато едната е във водата другата е в кутийката с белите червеи и се пълни. Вадиш монтажа от водата, откачаш празната хранилка и я пускаш при червея, а на нейно място закачаш пълната и ... екшън. :)
аа,това-да..забравих да го кажа-бе ше ги избистрим нещата лека полека :)
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от Д-р Дулитъл »

Има тампони за почистване на обуща,мисля че за велур,които са направени от този материал.С малко творчество се монтира в обикновена ,но утежнена правоъгълна хранилка,от тия с по-големите дупки.
Sme6NIKa
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 9:28 am
Местоположение: София

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от Sme6NIKa »

5кила написа:проблема в софия е,че да си намериш кошничка над 50 гр е доста трудно :idea: ако пьк се намерят са от неква си фирма-като тия на ники на снимките и сьс сьответната неоправдано тьпа цена.аз например на дунав и искьр хвьрлям с по 80до150гр.открих ги в магазина в...РУСЕ :D :D :D ако някой градски е запознат с проблема и знае кьде ги има по тежки нека сподели тука.тия всичките на снимките са крьгли и не са подходящи за течение-аз предпочитам правоьгьлните или триьгьлните.с уговорката,че приказвам за реки тук.
Днес - 28.10.2008 год. бях в магазина, който се намира в сутерена зад бившия мебелен магазин "Явор". Имаше триъгълни, правоъгълни (продавачката твърдеше, че са квадратни) и кръгли хранилки от около 15 до 150 грама. Цените са от около 2 до към 3 лв. за бройка - зависи от грамажа. Например: 80 гр. триъгълна хранилка беше с цена 2.70 лв. Това е единствения от 6 или 7 обходени от мен магазина в които видях такова разнообразие и то на по-тежки хранилки - 50, 60, 70, 80, 100 и 150 гр.
Мерака винаги е по-голям от възможностите....или поне при мен е така!
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от Бат Мирче-5кила »

много благодаря за инфото,стига да кажеш кьде,дей беше тоя явор,че вече сьм позабравил комунизьма :D :D :D
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от butnik »

Има ги и в он лайн магазина на Видракс,четвъртити и триъгълни,има и разнообразие на грамажи.http://www.vidrax-fishing.com/catalog/i ... ath=61_175
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от barutchiata © »

5кила написа:много благодаря за инфото,стига да кажеш кьде,дей беше тоя явор,че вече сьм позабравил комунизьма :D :D :D

Срещу ЦУМ беше.Предполагам, че говори за магазина на балцер, при Лоди.
Sme6NIKa
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 9:28 am
Местоположение: София

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от Sme6NIKa »

barutchiata © написа:
5кила написа:много благодаря за инфото,стига да кажеш кьде,дей беше тоя явор,че вече сьм позабравил комунизьма :D :D :D

Срещу ЦУМ беше.Предполагам, че говори за магазина на балцер, при Лоди.
Точно за това говоря, макар че не съм обърнал внимание нито на името на магазина, нито на собственика....
Мерака винаги е по-голям от възможностите....или поне при мен е така!
Аватар
Koleff
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 10001
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:41 pm

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от Koleff »

IDA написа:На снимката са въпросните хранилки за бял червей
Мдааа ...моите бяха абсолютно същите (преди да ми ги откраднат де :axe: ), само дето бяха малко по-малки като размер и грамаж(предполагам). Иначе модела е 1:1 с тоя показан от IDA. Малко трудно лично аз постигх точност на захранване с тия хранилки. Летят на където си искат :lol:
„Хората цяла седмица чакат да стане петък, цяла година - да стане лято и цял живот - да са щастливи."
Умберто Еко
Dasi
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 11:34 am
Местоположение: луната

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от Dasi »

Една идейка за материала споменат по-горе: в магазините за домашни потреби продават телове за търкане на загорели съдове.Пробвайте и пишете / не се майтапя/
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от Д-р Дулитъл »

IDA написа:Аз , тези специално, ги подкастрих преди малко с ножицата- с около 2 см. , точно до оловото в средата и то основно заради летенето , пък и рибите да не се ояждат много :D Сега съм по "следите" на точно този материал от който са направени!!! Ако го открия , ще пиша по въпроса :idea: :idea: :idea:

Изображение

8) 8) 8)
По-горе написах-тампон за грубо почистване на велурени обувли-материала е залепен на дървена плочка и е абсолютно същия като на хранилките.От един сигурно ще станат 4 хранилки...
inspectora
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:27 pm
Местоположение: София

Re: Видове feeder хранилки

Мнение от inspectora »

А тея хранилки (телените) ... с какво се пълнят? Бял червей (или захранка)?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”