Снимки.

Как да направим възможно най-добри снимки от излета.

Модератор: Paublo_Eskobar

Къде да се снимам с рибата

На водоема
142
97%
Другаде
4
3%
 
Общо гласове: 146

Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Снимки.

Мнение от камен »

Поради тая причина искам да има условия какви снимки да се пускат в темите.Смятам,че само ще спечлим от тая работа.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
rikosheth
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 12:29 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Снимки.

Мнение от rikosheth »

Оставете къде, какво и как и защо дават! Въпроса е имаме ли желание да променим нещо в НАШИЯ форум?!
Аз лично съм за определяне на условия на които трябва да отговарят снимките с риби, подкрепям Камен за инициативата и мисля , че темата е важна!
Изображение
LIFE'S A GAME FISHING IS SERIOUS
Nedeltcho Delev

Re: Снимки.

Мнение от Nedeltcho Delev »

А защо да не пуснем две успоредни теми в раздел фотогравия за онагледяване на действителността,в едната да се постват красивите снимки в другата грозните неприятни.Така онагледено всеки ще си направи сметка къде и как да снима.
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Снимки.

Мнение от камен »

Неделчо няма смисъл.Според мен всеки много добре знае за какво става въпрос.А когато се облече и с дадените условия за постване на снмки+надзор на модовете смятам,че нещата ще се получат.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
Dedy
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5133
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 12:12 pm

Re: Снимки.

Мнение от Dedy »

:!: :!: :!: :!:

От известно време се върти в главата ми, идеята да трия месарските снимки в подопечните ми подфоруми, само че още не съм съгласувал регламента. Освен естетиката, трябва да обърнем внимание и на позволените от Закона норми. Имам в предвид снимки на маломерни риби и на количества надвишаващи нормата за тегло на улова, за които е видно, че рибата е мъртва и няма как да бъде върната. Преди време изтрих снимка с кофа маломерна риба от тема на наш колега, а той се разсърди и каза, че там където е ловил рибите те по-големи не стават. Затова смятам, че е нужно да има точно определен регламент за пускането на снимки с риби.
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Снимки.

Мнение от камен »

Ами ето някакви условия


Не се толерира качването на умрели риби, хванати за хрилете, очите, овесене на въже, кантар, замърсени и нахвърляни на земята и на такива направени на всякакви места далеч от естественото местообитание на рибата.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
zografa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 7:43 pm
Местоположение: Бургас

Re: Снимки.

Мнение от zografa »

Не може да се снимат умрели риби :shock: е как да снимам една кофа сафрид тогава еееееееееее вие хептен го дадохте Грийнпийс
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Снимки.

Мнение от камен »

zografa написа:Не може да се снимат умрели риби :shock: е как да снимам една кофа сафрид тогава еееееееееее вие хептен го дадохте Грийнпийс
Дадох само пример-всичко трябва да се прецени и огледа.И много ви моля прочетете всички мнения преди да пишете.Както казах по горе целта ми е-естетично издържани снимки.Не търся супер фотографии.Не съм и от никакви сдружение за защита на животните.След снимката всеки има право да прави с улова каквото пожелае.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
freax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 4:30 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Снимки.

Мнение от freax »

Добре де ама на мене никой не ми отговори на въпроса:
freax написа:Туй значи ли, че трябва да товаря сома в камиона и да се върна до водоема за да го снимам???
Ако нямам възможност да снимам в момента, а държа много да си покажа рибата какво правим?
Или специално за мен ще направите изключение?
Жеден съм, пък вода не ми са пий.
Изображение
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Снимки.

Мнение от камен »

Когато хванеш рибата на живота си-обаждаш се по телефона и идват да те снимат,а ако смяташ да хващаш рекордни риби по добре се снабди с телефони на редакции на вестници и списания.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
freax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 4:30 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Снимки.

Мнение от freax »

Добре айде, с две ръце съм ЗА! :D
Жеден съм, пък вода не ми са пий.
Изображение
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Снимки.

Мнение от rumci »

Досега на 100% от гласувалите са ЗА снимките на водоема, аз не правя изключение :D .
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Снимки.

Мнение от Paublo_Eskobar »

Разбира се че на водоема!Не винаги може да се хване и водата на снимката,но полянката или горичката около водата е добър фон за снимка. :)
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: Снимки.

Мнение от VGS »

Обещавам от утре да си сложа един хубав фото- тапет на задната стена на къщата(че вътре няма майда го изтрая).Но ще е готин с езерце, горичка, плянка с цветя и като се изтапосам от пред ПАК ще има умряла риба пред фотото. НООО пък обктъжаващата среда ще е супер и колегите ще се радват :roll:
Мисля , че така ще стане, даааам ... :wink:

Или пък снимките ще са ми супер красиви на водоема около който има безброй торбички, PET бутилки, всякакви опаковки и лайна, и аз като един най-примерен еко-пич ще се изтапосам отпред със замазана прическа, с новите дрешки, със скъпата въдица и най вероятно отново умряла риба в ръка.
Те тка мисля , че ще е по яко да се снимам, а ?

Всичко ни е на ред та по баните на хората жзехме да гледаме.
Дайте пример и на който му хареса , ще го последва, какво е това мърморене и ...
Така мисля аз, който иска да ме съди.
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Снимки.

Мнение от камен »

VGS написа:
Всичко ни е на ред та по баните на хората жзехме да гледаме.
Дайте пример и на който му хареса , ще го последва, какво е това мърморене и ...
Така мисля аз, който иска да ме съди.
Няма какво да се съдим-имаш мнение изказваш го.А за това дали всичко не ни е наред-не е оправдание да се направи нещо хубаво.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Публикувай отговор

Обратно към “Фотография”