Любителско зарибяване на р.Янтра

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от sapuna »

Здравейте приятели!
Дълго време мислих дали да пусна тази тема,но знам че има колеги,които биха се радвали да я прегледат!
Всичко започна така :arrow: Предложение за събиране на средства за зарибяване на р.ЯНТРА Може би темата за зарибяване от клуб СТАРИ ВИДРИ бе в основата на това наше прозрение!
Отначало плахо,с недоверие,но в последствие ми се видя като доста перспективна идея.Момчетата от моя край са единодушни,че какъвто и ще да е бъдещият резултат от една подобна акция,ние сме длъжни да я проведем.Родиха се доста идеи и някои от тях вече са факт!Като за начало,сложихме урна в един от най посещаваните наши магазини.Стотинка по стотинка-левче!Едно левче-десет малки шарковци!С развитието на дискусията се роди идеята и за едно импровизирано състезание.Уговорката със собственика на язовира е направена днес,благодарение на нашия колега siraka.bg!За да не описвам дословно,ще постна неговото лично мнение:
siraka.bg написа::lol: Здравейте на всички колеги !!!Както бях ви обещал , днес се срещах със собственика на язовира- Митъо Рибата , за да разговаряме за нашето импровизирано състезание , на което ще се набират средства за зарибяване на р.Янтра :wink: :lol: . Дълго разговаряхме и стигнахме до извода че , яз. Кортена е по висок и дълбочината му на стената е около 8 метра , там където мислим да проведем състезанието :x :? . Затова решихме да гонаправим на другият негов- също язовир Драганово , който се намира между прасковената градина и опитното поле на Драганово . Там язовира е по измичен и е зарибен само със качествени риби от килограм до пет /5/ килограма ЩАРАН . Има някоя и друга каракуда но едра!!! На стената дълбочината е около 2.5 до 3 м.най много ;Има повече място за състезателите, и за повече участници като бройка ! :wink: Разбрахме се да не я храни поне 3/4 дена рибата заради нас !Там мястото е доста широко и за след състезанието - СОФРАТА !!! :D :D Той обеща да ни осигури някоя и друга маса , чадъри и др. неща . Изцяло ще ни съдейства за всичко. Дори обеща да ни помогне със неговият бус да вземем и прекараме зарибителния материял от мястото на вземането , до мястото на пущането на рибките !! :wink: :lol: Ще ни осигури и чували със кислород за тях .Трябва колеги да пишете във форума кой ще участва, за да видим колко човека ще бъдем като бройка - много е важно !! :) защото ще ходим няколко дена преди това, да забием колчета за секторите ! Както говорихме с Митко - Сапуна, състезанието ще е само на плувка !! :wink: Ще трябва ние да изберем на коя дата ще го правим , но да бъде на края на м. Април .Ще видим какво време идва и ще изберем дата - от нас зависи.Може би ще го направим в Събота , за да може в Неделя да се РЕАНИМИРА !!! :D :D Който има някакви въпроси нека ги сподели, ще обясня на всекиго ! :lol: И така колеги чакам да обсъждаме предложението !!! :lol: :D :D Парите които решим - там по 10 или 15 лв. ще събираме там на място , а за бурканчето на Косатката, там си остава в магазина , който ходи да пазарува от там да пуска в буркана !!! :D А за рибата която се улови на състезанието, ще се тегли и пуска обратно в язовира след надпреварата ! Вече за веселата част, ще трябва да помислим и направим НИЕ !!! Чакам въпроси ако някой има !!! :D :D :D
Малко разяснение:
-Датата ще я решим в последствие,но вероятно ще е в края на април!
-Ще се лови на леко,с една пръчка!
-Участва каракуда и шаран,без да се взема в предвид размера!
-Времетраене 3 часа!
-Рибата се тегли и се връща.Оценяването е на принципа грам точка+брой точка!
-30% от събраната такса ще се задели за символичен награден фонд,а останалата част влиза в касата!

Тъй като вече колеги от различни краища на България ми звъняха и ме питаха за участие,реших да споделя намеренията ни!Идеята бе да се действа инкогнито и прозрачно,с цел недовеждане до знанието на недоброжелателни колеги.В този труден за всеки един от нас момент обаче,многото пчелички биха събрали много повече прашец!Мислех да пусна и дарителска банкова сметка,но след снощните изказвания на някои колеги започнах да се колебая!Оставям тази стъпка,като вариант "Ваше желание"!Знам,че има много колеги милеещи поради една или друга причина за река Янтра и не биха останали равнодушни към подобно деяние!
Има ли желание човек-ще намери начин да помогне!

Моля желаещите да вземат участие в приятелската надпревара/много са колегите от Търновско,Габровско,Севлиевско,а защо не и от други градове/ да се обозначат в темата,за моя предварителна ориентация!Все пак язовира е малък и повече от 40 човека едва ли ще се разположат равнопоставено!Лично аз ще участвам по всички възможни начини,но няма да заемам място на брега,а ще аплодирам отстрани!
Оптимист съм и вярвам,че ще се получи!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
icko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 668
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 12:43 pm

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от icko »

И в другата тема писах,но айде и тука да кажа,мене ме бройте като участник!!!!Нямам търпениееееее......... :D :D :D
Honda-CBR-919-FIRE BLADE
Пали гумите,не душата си!
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL...!
Аватар
HarryCarp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 pm

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от HarryCarp »

:smt023 Там съм.
петко стоянов

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от петко стоянов »

И аз мисля да дойда за аплодисментите :D Има ли уточнена дата?
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от ExTaZzY »

Не искам да ви давам акъл,но си решете тайно как да зарибявата с къкво и къде защото забелязах едни индивиди във форума който само четът къде дава рибата и къде къкво се случва и действат "малко"-много извънзаконно и бракониерстват ! извинявам се за спама сапуне !
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
kaminero65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 10:05 am
Местоположение: Русе

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от kaminero65 »

Това Драганово - село Драганово преди Горна ли е или някое друго?Да не се заблудим като идваме де.И някой ако може да обясни къде се намира язовира - по-подробничко
Team Milo - feel the difference
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от ivo75 »

Бе то от Варна и Бургас има желаещи а от Русе как няма да има.Аз съм 90% там .митак като казвам 90% е почти сигурно само дано сме живи и здрави :D
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от ExTaZzY »

kaminero65 написа:Това Драганово - село Драганово преди Горна ли е или някое друго?Да не се заблудим като идваме де.И някой ако може да обясни къде се намира язовира - по-подробничко
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Къде си ти къде е Пловдив :lol: :lol: с.Дрангово се намира в пловдивска област.... ако говориш за град... е друг въпроса... но С.Дрангово е Пловдивско :wink: :wink: :wink:


-------------------

Чети в ЦИТАТА си приятелю-ДрагАново!Кофти ми е,че точно в тази тема те редактирам,но съм длъжен да ти го подчертая-СПАМИШ!Всеки следващ твой пост,ще бъде изтриван,за да не разводнява и без друго "маловажната" тема!
sapuna
Изображение
Без риболов няма любов !
iid
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 4:19 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от iid »

Аз ще дойда,ако съм свободен.За таксата-дори да не успея да дойда ще я даря в магазин "Косатка" в Горна.Ако се запишат много хора извън региона,моля Сапуна да им предостави моето място за да вземе още една такса,а и нали все пак са били доста път нека половят на този прекрасен язовир,а ние ще сме силни на купона след това :D
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от maranzika »

sapuna написа:Лично аз ще участвам по всички възможни начини,но няма да заемам място на брега,а ще аплодирам отстрани!
И аз тъй Митак.Даже и въдица няма да вземам .Но за другото участвам на 100%.
Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от Божидар »

Язовира го познавам от времето когато го държеше Шишков и знам ,че държи прекрасна риба , обезателно с Колеги от Габрово ще участваме,дори само на масата ако требе :idea:
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от камен »

Прекрасна идея ако имам възможност ще дойда-дори и като клакьор само :D +200-300 шаранчета във финансова форма :lol:
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
cafe13
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 10:52 am
Местоположение: ЛЯСКОВЕЦ

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от cafe13 »

Просто няма как да не съм там.Даже си мисля,че трябва да ме натоварите с някои организационни дейности примерно с аранжирането на масата :D
Аватар
todor2662
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 8:27 pm

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от todor2662 »

Днес ходихме да тестваме водоема на който ще се проведе благотворителната сбирка състезание на 26.04.2009г. и резултатите бяха много обнадеждаващи.Обаждаха се шарани от1кг до 3кг.Но ето и малко материал:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Язовирът е частен и риболовът не е разрешен.Рибата поемаше на всякаква стръв но най добри резултати постигнахме на фидер.Който дойде ще остане очарован от сбирката,поне така си мисля. :drinkers: :drinkers: :drinkers:
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Любителско зарибяване на р.Янтра

Мнение от ivo75 »

Какво стана с уточняването на датата. :?:
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”