Бумбарек - що е то?

Модератор: Paublo_Eskobar

LynyrdSkynyrd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 8:09 pm
Местоположение: София

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от LynyrdSkynyrd »

Аз съм от Родопите и му викаме бемберек.Намирамего в канавките покрай пътя,кадето като повдигнеш някой чим с трева и те се появяват или са се набили в корените по тревата.Става за риболов на черна мряна и кефал.Другата много ефективна стръв е свински гибривник.Няма да обяснявам каде го търсим само ше кажа,че е отврат :smt078 ,ама рибите го клопат.
Изображение Изображение
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от INCUBUS »

Тъй,тъй -на бумбарек обикновено кълват по-едрите мрени и кефалите от среден /350-600 г за Арда в Смолянско /до по-едър /ако има /.Наистина,лежляк му е другото наименование,а бемберек е просто изменено,както на други места е пък с "о"-бомбарек.Сравнително рядко ги има да се продават -5 ст броя,за това повечето колеги си ги събират сами -влажни канавки,край ручеи и др.подобни места.А разрешено през забраната откъм страната на SONY за риболов на кефал e сал едно водоемче,край едно планинско градче.
4u6kata
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 2:11 pm
Местоположение: пловдив

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от 4u6kata »

еее катрациика така значи ще си фаштаме бръмбърец и ще ходим за КЛЕН ама от де да си спретнем ена дозичка и да ступаме някои едар КЛЕН на наште места по маричка
това не е хоби!!А си е чиста БОЛЕСТ
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от SONY »

Благодаря първо за всички отговори.Много полезна информация.Чушка,ще трябва да си вземем да видим,какво ще покаже.Като гледам доста хора го хвалят.Трябва да тестваме дали мряните по Марица и Стряма ще го харесат.
TICA FAN
Аватар
bat_boiko_nikolov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1658
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 11:06 am
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от bat_boiko_nikolov »

За горепосоченото рибоизкушение нема да пиша.Имам много излети с такава стръв.Не е голяма гнусотия,ама,ако не е остра куката се пука и лекясва.Има дебела кожа гадинката.
Иначе през пролетнолетния сезон си умирам да мора кефала на попово прасе.Кофти е че по града не можеш да немериш подходящо торище дето се въдят тия тунелокопачи :D :D :D
За да победи злото е нужно само едно - добрите хора да не правят нищо !
4u6kata
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 2:11 pm
Местоположение: пловдив

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от 4u6kata »

кътри ша надъхаме камата да спретнем ено таршуване на тарамбурак и да си замразим по 1 доза за ЮНИ да смотаме по някои трофеен клен на ПЕШЕХОДКАТА аа кво ша каеш
това не е хоби!!А си е чиста БОЛЕСТ
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от SONY »

Да бе.Вече един колега ми писа на Лични ,от къде можем да си набавим.Ако ли не ще видим по-магазинте,както каза Ицо.
TICA FAN
Аватар
bat_boiko_nikolov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1658
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 11:06 am
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от bat_boiko_nikolov »

По нашите магазини преди го имаше редовно-сега просто не съм питал.
За замразяването си мисля,че не е удачно.
По добре му имитирайте естесвена среда в некое старо корито или леген.
За да победи злото е нужно само едно - добрите хора да не правят нищо !
Аватар
петър власев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 735
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:19 am
Местоположение: пловдив

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от петър власев »

Сони,забравих да ти спомена че преди 2 год на Марица ми удари шаран около 5 кг на тази стръв.За съжаление бях с мренски дюзен и ваденето беше невъзможно,само успях да го видя.
я чувствась себя очен хорошо
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от butnik »

Има го и покрай бреговете на Марица,където има паднали лста,а иначе от тази ларва се излюпва много красив скакалец-Сони,миналата година не знам дал;и обърна внимание на тия животини,накацали зад гърбовете ни ,на Марица ,зад гребната.Жълти,много шарени.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от Бисо »

4u6kata написа:иии м/у другото дали е вазможно да се замрази тая странна гасеничка
Да ги замразите,едвали.Набавяте достатъчно количество,и ги поставяте в кофа,пълна с почвата от където сте ги вадили.Приберате кофата на тъмно и хладно място,като от време на време доовлажнявате почвата.Когано ви потрябват си вадите и пак прибирате кофата.Така сме ги съхранявали по цяло лято.Тея гадинки се въдат от късна есен до първа пролет/образно/,така че през лятото и есента не са стръвта за активен риболов,но винаги може да се очакват бонуси на тях :D .
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от SONY »

Ицо,май се сещам.Със сигурност трябва да го изпробваме тази буба.Много добри отзиви чета за нея.Тези дни ще проверя при Данчо дали го има,макар че до сега не ми е споменавал за него,ако ли не ще ходя да копам някъде.Като бяхме на Лъки,кефала рядко пипаше симеона и белия ,а местните на тази стръв си го скубеха доволно.Благодаря още веднъж на всички взели участие,както и на колегите писали ли ми на ЛС.Поздрави
TICA FAN
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от butnik »

В някои магазини я знаят като буба,не като бомбарек :wink:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Invader
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 7:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от Invader »

На село (Бачково) му викаме "Бамбурек" или "Бимберек". В последните няколко години все по-трудно се намира. Иначе колегите вече са написали, че се намира покрай малки ручейчета и деренца.
:fishing6:
jim_jim_jim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 3:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Бумбарек - що е то?

Мнение от jim_jim_jim »

В Пловдив в кой магазин го продават бумбарека,че ручейника вече е на привършване и какавидите са празни?
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”