Салата:"Мидена приказка"

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Салата:"Мидена приказка"

Мнение от dako71 »

gipsa77 написа:Колега,супер е салатата след малко и аз отивам да си изкарам малко морски дарове,ама само да попитам какъв е тоя воден лук?
Коплега има един лук на червени глави- "без маитап". Тои е воден.
Изображение
gipsa77
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 3:55 pm
Местоположение: Варна

Re: Салата:"Мидена приказка"

Мнение от gipsa77 »

аха,помислих да хе е някой нов вид че да пасва повече на салатата.Наздраве!
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Салата:"Мидена приказка"

Мнение от barutchiata © »

ЕЙ как съм я пропуснал таа тема! :shock: :shock: :shock: Яко!Много обичам миди, дали защото ми преличат на в..... :D незнам. Ама салатата изглежда много вкусна.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Салата:"Мидена приказка"

Мнение от starcho »

Тя жената като ги огледа веднаж с лукав поглед рече-ма те много авто биографично изглеждат.Тя не яде яйца и не пие мляко щото били женски продукти,но мидите съсзатворени очи ги яде.Пусти женски акъл,но аз ям всичко...Та мидите като пресни са чудни и единствено ги запазвам в прилично вкусово състояние като са в собствен сос во фризеро,ама бързо свършват за беля.Класическата рецепта е миди с лук,зехтин ,лимон и копър,но се допускат рапани,калмари и майонеза от хайвер.Майонезата се прави от пресен хайвер и едва дъхти рибено,тя е универсална към мекотелите и скаридите,даже към месце запарено.Как да сваля килограми като редовно си правя такива комбинации со ракийка.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Салата:"Мидена приказка"

Мнение от starcho »

А бе,забравих да спомена че от блатните миди се прави кайма и стават чудни кюфтаци,ама не знам тънкостите.Мидите са неприлично големи и имат много мръвка,та има ли кой да ни светне как става рецептата.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”