Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам н

Мнение от Don4o_62 »

Да питам и аз нещо,че гледам има тема за варовик,на обратната вода имам една еска и цялата е във варовик,та се е стеснила и запушва често,не може да се смени че няма такива размери вече,от чугунените е и цялата инсталация е от такива тръби
та решението е някакъв препарат дето разяжда варовика по стените, ако знае някой да сподели,слагах Кислол и киснеше в еската и малко се подобри,но може да има нещо по силно,та някой е решил подобен проблен,нека сподели
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам н

Мнение от трапера »

Don4o_62 написа:........................................на обратната вода имам една еска и цялата е във варовик,..............,от чугунените е и цялата инсталация е от такива тръби

Дончо, да не говориш за мръсен канал?!!
Всички поцинковани водопроводни части са от чугун, ама тръбите?!! :?
Водата загрее ли се над 60°С почва да се трупа усилено варовик :!:
Борбата срещу него е- редовна профилактика/почистване.
Солната киселина е добро средство.
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам н

Мнение от Don4o_62 »

точно за това говоря,отходна тръба :D ,но не ми се споменаваше :lol: просто еската е била сифон на времето,а на времето всичко са го правели с мерак и качество,но без да мислят че като дойде време да се подменя става....не ми се мисли,гледах одеве един форум със сходни проблеми като мойте :lol: пишат хората и дават съвет,та 90 пр. всеки залага на Солната киселина и вече съм я приготвил и почвам лечение на гадния котлен камък :D :mrgreen:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Ganevdn
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Окт 16, 2023 10:22 am

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от Ganevdn »

Изключително съм доволен от продукта на марка Релакса 6000вата, ползвахме ги три семейства по около 15 години . Силата на струята не е като на болера да се напариш яко но.... свиква се. Сега аз си взех релакса под налягане 8.5 кв. Доста по добър. Много съм доволен пускаш само топлата вода и къпиш лятото има нужда от разхлаждане . Нужен и е 6м2. Кабел и 40 амп бушон . Монтира се на мястото на болера и къпиш . Изкарах една седмица на обикновен болер, чакаш да загрее 1 час тегава работа водата свършва, а с проточния песен. Важно при проточния е да се почиства слушалката от котлен камък доста често или да се сменя .
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от Don4o_62 »

Преди 10 г. съм сложил проточен и не го заменям с друг от големите,първия ми беше Теси 7 кв. но врътките му се счупиха и на 5 кв. релето не сработваше понякога,отиде резерва,втория пак Теси,работи,на село сложих Релакс,понякога налягането като е слабо,водата завира но го изключвам и включвам и продължавам ох баня ох кеф :D ,много хора не могат да разберат че проточния е в пъти по удачен от големите гълтачи на ток,просто иска най малко 4 кв. кабел, здрави връзки и предпазител 63 ам. на отделен кръг
пп. Проточните бойлери не събират котлен камък във водосъдържателя,ако намалее дебита проблема е другаде
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от dantho.mihov »

Don4o_62 написа: Пон Дек 18, 2023 8:33 am .... иска най малко 4 кв. кабел, здрави връзки и предпазител 63 ам. на отделен кръг
......
Дончи, много се презастраховаш бре.
Най-малко 4 кв. кабел. Ми то следващото сечение е 6 кв. и това е кабела от уличния стълб към дома ти.
А предпазител 63 ампера е входящ за токов удар от уличната ел. мрежа. За да се задейства от уред от дома е достатъчен 25 ампера. По-добре предпазителя да "гръмне", от колкото уреда. :wink:
За останалото съм съгласен. Но си карам на стационарен бойлер.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от Don4o_62 »

dantho.mihov написа: Пон Дек 18, 2023 4:29 pm
Don4o_62 написа: Пон Дек 18, 2023 8:33 am .... иска най малко 4 кв. кабел, здрави връзки и предпазител 63 ам. на отделен кръг
......
Дончи, много се презастраховаш бре.
Най-малко 4 кв. кабел. Ми то следващото сечение е 6 кв. и това е кабела от уличния стълб към дома ти.
А предпазител 63 ампера е входящ за токов удар от уличната ел. мрежа. За да се задейства от уред от дома е достатъчен 25 ампера. По-добре предпазителя да "гръмне", от колкото уреда. :wink:
За останалото съм съгласен. Но си карам на стационарен бойлер.
[/quote
Данчо знаеш ли каква мощност е 7 кв :wink: как греят връзки и връзките към предпазителя,по каталог на проточните дават 6 кв. кабел за захранване,чети за информация....но може и със 4 кв. с условие всичко да е здраво притегнато както е при мен
Изхвърли я тая стационарна ламя на ток, зимата все няма вода,1 се къпе после 3 ч. пак да загрее, ако сте 4 - ма оле мале, спирам да не се разплачем :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от gamon »

6 kW мощност при 220V ознзчава 27А ток. 25А предпазител може да изключи в най-неподходящия мимент по време на къпането. Така че според мен раязумния вариант е 35А за проточния бойлер /мисля, че има такъв стандарт/ и 63А за главен предпазител. .
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от Don4o_62 »

6 кв. са Релакс и не е толко проблем като мощност,Теси са 7 и е малко проблем,ако има трифазен ток може да се захрани с 1 - та фаза,както е при мен в града и на село,иначе трябва на отделен кръг да се захрани бойлер - табло,няма сложно и много са практични за мен лично
Релакса са много просто направени и лесно се отстранява някоя повреда,докато първите Теси са Израелса сглобка и е малко по сложно при тях,по новите са по опростени, но ако ще купувам отново,ще търся Релакс, и двата модела съм ги отварял и отстранявал повреди но Релакса е приказка :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”