Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от GODzillata »

От 4 години имам проточен бойлер Stiebel Eltron DHC - 11kw:
Изображение

Отвътре изглежда така:
Изображение

Напоследък нещо забелязвам спад в дебита на топлата вода, а и тя вече не е толкова топла, колкото навремето. :evil:

Във Видин водата е твърда и предполагам, че се е понатрупал котлен камък тук-там...по-слабото затопляне го отдавам може би именно на натрупан камък по нагревателите, ама пък по-слабия дебит откъде да идва? :roll:
Има и друго - ако се е позапушила тръбата, това води до по-слаб дебит и може би до по-слабо нагряване, защото при слаб дебит може да не включи втората степен. :roll:

Е, има ли някой практика с такъв тип бойлер и какво бихте ме посъветвали да направя, за да се оправят нещата? :roll:
Вече виках ел. техник - щял и той да търси съвети. :lol:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от snegk »

Тука е мястото, разбирачи бол :lol: :lol: :lol: Иначе ти сам си отговорил на въпроса :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Бай_Мецан
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 2:57 pm
Местоположение: Русе

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от Бай_Мецан »

Смъкваш бойлера , махаш нагревателя, което може да се изтърже механично може , другото със силен разтвор на лимонена киселина( лимонтозу) .Нагревателя не го промивай с кислена , че ако има язва и се пробие някой може да изтръпне. :rolleyes:
Тракането на женски токчета винаги предава морзово послание, водещо до незабавна, пълна и повсеместна бойна готовност.
Аватар
ventyri
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Дек 15, 2004 3:56 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от ventyri »

Братле,аз мисля ,че ти сам си отговорил на въпроса,това е причината според мен.Почести го добре от котления камък :D :D :D
Ако искаш да си щастлив един ден напий се.
Ако искаш да си щастлив един месец ожени се.
Ако искаш да си щастлив цял живот стани рибар.
MITAKA_STZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 664
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 8:23 pm
Местоположение: STARA ZAGORA

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от MITAKA_STZ »

Кире за по сигурно приятелю отиваш и си купуваш нов а този ще го имаш за резервни части иси живуркай приятелю... :drinkers: :drinkers: :drinkers:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от GODzillata »

T.e.? ...да махна котления камък от нагревателя? :roll: ...ъъъ...бая оглеждах бойлера с техника, ама и на двамата не ни просветна :idea: как се отваря и дали въобще може?...да не би направо да се сменя цялата джаджа с нагревателите в нея? :roll:

Митак, оценявам съвета ти :lol: , ама все едно да си купя нов мерцедес, само защото на сегашния нещо дребно не работи. :wink:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Бай_Мецан
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 2:57 pm
Местоположение: Русе

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от Бай_Мецан »

Сега видях , че казанчето е капсуловано, в такъв случай махаш магнет вентила и промиваш с разтвор на киселина, но опасността да има язви по нагревателя е голяма и не се знае кога ще се пробие.Така че това е временно решение.
Тракането на женски токчета винаги предава морзово послание, водещо до незабавна, пълна и повсеместна бойна готовност.
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от HAZART »

Киро ,и аз имах такъв проблем(с RELAX ) на 15 години,когато го отворих нямаше грам котлен камък (ще има ако е загрята водата и се остави да се утаи/изстине).Просто му беше изгоряла едната степен.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
ionko.iliev
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 6:43 pm
Местоположение: велико търново

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от ionko.iliev »

нагревателя е капсулован колега с балона а нов струва почти колкото целия бойлер по добре го смени
creativ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 775
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 11:12 pm
Местоположение: София/Сливен/Крумовград

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от creativ »

Godzila във всичките си размисли си прав.
Но аз все пак си мисля, че ако имаше толкова котлен камък, че да намали пропускливостта на боилера (дебита) би трябвало нагревателя много бързо да загрява (котления камък е изолатор) и да изключва някоя от защитите.
Ако нагревателя прегрява, много е вероятно да е изгоряла някоя от степените - пробвай да ги провериш поотделно.

За разрушаване и премахване на котлен камък има и готови разтвори а ако ти се прави на химик отвори автомобилните форуми в dira и ще се начетеш на рецепти.

Успех
Риболова е удоволствие, а не начин за препитание !!!!!!
Аватар
d_bozhkov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1415
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:28 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от d_bozhkov »

У дома си имам едно шишенце оцетна киселина ,останала ми от стара месторабота.
Върши идеална работа за почистване на котлен камък.
При алуминиеви уреди съм сигурен ,че няма да има никакъв проблем.Но при нагревателите,както казаха колегите има опастност от язви и почистването може да доведе до окончателно сбогуване с бойлера.
За почистването ми идва идея да развиеш шланга за студената вода и чрез някаква помпичка да вкараш киселинния разтвор.Не знам само как ще се справиш с 2-те атмосфери.Ако имаш приятел ВиК те си използват такива помпи за изпробване на трасето и ще ти свърши идеално работа.

Пералнята ( Бойлера) работи по-дълго със CALGON ! :wink:
Изображение
Насакото Яката:ма странен човек си...като кажа "да ВИ *ба ***ката майна" сьм се ЗАЯЖДАЛ..като кажа нещо по деликатно-не се разбира..бе цел живот ли така ще си прекарам-НЕРАЗБРАН
didopoli
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 730
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 7:37 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от didopoli »

Кире както са писали колегите става с оцетна киселина,но за целта трябва да се свали бойлера да го обърнеш с "главата надолу" и да наливаш киселината,но един съвет от мен използвай мравчена киселина доста по добра е от оцетната.Продава се свободно,но е концентрат разреждаш до 10%-тен разтвор и наливаш-сигурно ще кипне,но ти упорсвай и наливай,когато спре да кипи изливаш и наливаш нова.Така е според мен.И аз имам поточен бойлер,но е газов и по този начин съм го чистил.Успехи!
Изображение
Където качеството е от значение!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от GODzillata »

ionko.iliev написа:нагревателя е капсулован колега с балона а нов струва почти колкото целия бойлер по добре го смени
С една дума няма отваряне ли? :roll:

Благодаря на всички за отговорите! :D :drinkers:

Добри /rsvd/ от Сливен предложи да ми изпрати някаква специална киселина за варовик :prayer: , та освен да пробвам да я налея през дупката за студената вода.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

развий тази връзка ,вътре трябва да има една цетка (регулатор на дебита) ,виж да не се е запушила :wink:

Изображение

ако не е това прегледай ел връзките за нагар и хлабини ,със колко квадрата кабел го захранваш и трифазен ли е???
виж и отгоре първия надпис на снимката ,там трябва да има една беличка пъпка на защитата ,дали е натисната ,една такава клатеща се !
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
d_bozhkov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1415
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:28 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Има ли разбирачи от проточни бойлери, че и аз да питам нещо?

Мнение от d_bozhkov »

БОВСКИЯТ КОРМОРАН написа:развий тази връзка ,вътре трябва да има една цетка (регулатор на дебита) ,виж да не се е запушила :wink:
Те затова забравих.Скоро поставях на комшийка проточен и там си го пишеше в упътването ,че на 2-3 години трябва да се проверява цедката ( от правосособен техник :wink: ) за запушване. При твърда вода и по-начесто.
Дано да се разминеш само с почистване на цедката.
Изображение
Насакото Яката:ма странен човек си...като кажа "да ВИ *ба ***ката майна" сьм се ЗАЯЖДАЛ..като кажа нещо по деликатно-не се разбира..бе цел живот ли така ще си прекарам-НЕРАЗБРАН
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”