Синджир

Модератор: sapuna

INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Синджир

Мнение от INCUBUS »

Бутник,няма да спорим - дали ще му викаме броеница,или пък синджир.Прав си както за различните големини на съчмите,така и за разстоянието между тях.Знам я и италианската-до втръсване гледах един италиански риболовен канал,спонсориран от "Тубертини" и "Колмик" и там то не бяха синджири и изтичания,хубаво,ама не навсякъде вършат ефективна работа,за плиткажа -въобще да не говорим.Ама на Жълтото Пепи му сложи нещо примерно да види,щом имаш,да му спестиш оплитанията по възможност,нали трябва да пазим нервната система на младото поколение :)
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Синджир

Мнение от sapuna »

daniel_g в един друг форум написа:....Разбира се най-популярният и използван от повечето риболвци монтаж по Янтра зимата е 2-3-4 грамова плувка туп Буре с утежнение "верижка" в различните му разновидности. Този монтаж помага за по-лесното задържане на линията или изтичане с по-бавна скорост от течението на реката, което се дължи на влаченето на най-долните съчми по дъното.

Изображение
Верижка с прогресивно утежнение....
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Синджир

Мнение от butnik »

Мите,мерси за монтажа,къде ли не рових да го открия.Помня,че и Илийката беше пускал такива,но само това ли ми е в главата.При мен не е 2см най-голямото разстояние,но това е друга бира.Жълто пепи ще остане доволен :D
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
jultopepi
фен клуб-скобар
Мнения: 1312
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 8:16 pm
Местоположение: Червен бряг

Re: Синджир

Мнение от jultopepi »

Абсолютно правилно,много съм доволен за препоръкитие добрия тон и особено снимка на броеницата
Едно ГОЛЯМО мерси :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Има недохранени риби и жадни рибари
фен клуб скобар
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”