Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

naskokrumov написа:Здравейте, каква е разликата м/у Gosen-W 4ply Green и Gosen DonPepe-4?
Никаква,и двете са от РЕ-фибри и ако диаметъра е горе-долу реален,това не важи за обявения тест за издръжливост на възел!Ако си с 20либри брейд от РЕ фибри,реално не издържа и 10либри на възел!Ако нещо не ви е ясно,питайте и с радост ще ви обясня реалните разлики между различните типове брейдове,а не мислимите! :wink:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

empar написа:
Troli Rapala написа:...но вие сте се ограничили доброволно само с брейдове изработени от пластмаса-РЕ линия от ПолиЕтилиен! :shock: :mrgreen: Всички китайски брейдове са изработени само от РЕ нишки,че е най-евтино! :wink: :drinkers:
Точно така, ние сме се ограничили риболовно, докато ти си ограничен интелектуално!

пп.Бях забравил колко е весело човек да чете малоумните ти изказвания!
Благодаря за личните ти определения и успех в спининга! 8)
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

Troli Rapala написа:
naskokrumov написа:Здравейте, каква е разликата м/у Gosen-W 4ply Green и Gosen DonPepe-4?
Никаква,и двете са от РЕ-фибри и ако диаметъра е горе-долу реален,това не важи за обявения тест за издръжливост на възел!Ако си с 20либри брейд от РЕ фибри,реално не издържа и 10либри на възел!Ако нещо не ви е ясно,питайте и с радост ще ви обясня реалните разлики между различните типове брейдове,а не мислимите! :wink:
При така даденият отговор, че разликата между Gosen-W 4ply Green и Gosen DonPepe-4 е НИКАКВА, като как се получава на практика, че разликата в цената НЯКАКВА ? А именно ДВОЙНА , при някои размери.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от empar »

Аз искам обяснение, обаче на анлгийски, тъкмо ще започнем да го упражняваме.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

m65 написа:При така даденият отговор, че разликата между Gosen-W 4ply Green и Gosen DonPepe-4 е НИКАКВА, като как се получава на практика, че разликата в цената НЯКАКВА ? А именно ДВОЙНА , при някои размери.
Gosen е нишова търговска марка,която се прави за Австралия.Прави се от английската фабрика на Морис в Япония от РЕ-нишки.Всяко ново е по-скъпо,но дали има реална причина го показват тестовете.Каква са им цените? :roll:
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от rap66 »

Gosen произвеждат риболовни стоки от 50 г, основно за вътрешния японски пазар, линията W е за експорт и не се продава в Япония (поне аз не съм го срещал из японските онлайн магазини) От всички брейдове които съм ползвал (само японски), DonPepe при мен изкарва най много време (т.е. запазва първоначалните си здравина и външен вид поне на 80% ), като съм си ги купивал само от Япония - излиза ми по евтино. Става въпрос за размери от #0.4 до #1 по японската номерация.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Troli Rapala написа:...Прави се от английската фабрика на Морис в Япония от РЕ-нишки...
Саше , определено трябва да смениш това което пиеш :wink: Госен е отрасъл на японската NIKKE Group - http://www.nikke.co.jp/english/ . В случая ми се струва , че се оплиташ с производителите на Варивас Morris Co.,Ltd които ако и да имат име звучащо на ингилизки , нямат нищо общо с Англия - http://www.varivas.co.jp/en/cms/company/ , еле па производство в Австралия . Представям си какво би ти било мнението за Anglo & company - http://www.anglo.jp/index.html . Малка Японска фирма произвеждаща къстъм продукти , която никога не е имала нещо общо с Англия . Ако знаеш какъв смех съм се смял когато за първи път се опитах да влезна в контакт с тях и те ми казаха , че при положение , че ползват транслатор когато ми отговарят на английски , то по-добре да им пиша на български :lol:
Друго , чул не дочул ама па ръсиш мозък :lol: Не само РЕ е произведено от полиетилен с високо молекулярно тегло /Ultra-High Molecular Weight Polyethylene (UHMWPE) а и европейската Dyneema® , респективно американската Spectra също :idea: Демек няма брейд който да се прави от нещо различно от полиетилен :idea: Ае барем другият път кът разправяш какво си прочел на ингилизки да го разбереш самият ти преди това , А ?!?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

Павел Иванов написа:
Troli Rapala написа:...Прави се от английската фабрика на Морис в Япония от РЕ-нишки...
/Ultra-High Molecular Weight Polyethylene (UHMWPE) а и европейската Dyneema® , респективно американската Spectra също :idea: Демек няма брейд който да се прави от нещо различно от полиетилен :idea: А ?!?
Павка явно не правиш разлика между РЕ брейдове и UHMw-PE брейдове? :shock: Има брейдове и от мнофил на Момой,от Дакрон и такива миксове с флуорокарбон! :wink: Има и още как,но си бил заслепен от пустото РЕ.Вервай ми. :drinkers:
Последно промяна от Troli Rapala на Чет Фев 09, 2017 12:26 am, променено общо 1 път.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

Павел Иванов написа:
Troli Rapala написа:...Прави се от английската фабрика на Морис в Япония от РЕ-нишки...
Саше , определено трябва да смениш това което пиеш :wink: Госен е отрасъл на японската NIKKE Group - http://www.nikke.co.jp/english/ . В случая ми се струва , че се оплиташ с
Тази фирма не произвежда РЕ нишки,а обикновенни конци и платове.От разредено вино с вода,умът става бистър като момина сълза. :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

rap66 написа:Gosen произвеждат риболовни стоки от 50 г, основно за вътрешния японски пазар,
Това прочете ли го някъде или "една кака" така ти каза? :roll: В цеха на Морис е правено,но може и някоя гейша да те е подвела докато ти взима парите. :rolleyes:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

Извинявам се!Объркал съм Нанофила с брейд! :oops:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Troli Rapala написа:Извинявам се!Объркал съм ... :oops:
Баси !!! Това ти ли го написа :shock:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

Troli Rapala написа:Извинявам се!Объркал съм Нанофила с брейд! :oops:
Това не го разбрах, но както и да е...

Аз съм ползвал, и ползвам, около 10-12 вида плетени влакна. Най - добри от ползваните от мен, и според мен, са: Gosen-W 4ply Green, Gosen DonPepe-4 и VARIVAS Avani Eging Milky PE4. Тук иде реч за 4-ри нишкови влакна. Въпросните три вида влакна са с размери: #0.5, 0.6, 0.8 и 1 по японският стандарт. За мен парите инвестирани в тези влакна си заслужават, като държа да подчертая, че са закупувани от България. Търсил съм въпросните влакна и в чужбинско, но не съм откривал изгодна цена. В тоя ред на мисли, ако колегата rap66 желае, нека сподели линк на по добри оферти. Може и на ЛС. Благодаря предварително.

п.п. В тоя, и в другият, форум има колеги които имат, бих казал, огромен опит с най-различни видове влакна. Та може да им се има пълно доверие когато споделят мнение, относно дадено влакно...и не само за влакно.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от rap66 »

m65 написа:....Търсил съм въпросните влакна и в чужбинско, но не съм откривал изгодна цена. В тоя ред на мисли, ако колегата rap66 желае, нека сподели линк на по добри оферти...
Изгодните оферти не остават много време неизкупени, основно EBay, Amazon.jp и Rakuten.com.

https://www.amazon.com/s/ref=sr_in_g_p_ ... 1481308419

Ето например DonPepe #0.5 150m за 40 лв с безплатна доставка до България, докато тук се продава за 60 лв + доставка
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

rap66 написа:
m65 написа:....Търсил съм въпросните влакна и в чужбинско, но не съм откривал изгодна цена. В тоя ред на мисли, ако колегата rap66 желае, нека сподели линк на по добри оферти...
Изгодните оферти не остават много време неизкупени, основно EBay, Amazon.jp и Rakuten.com.

https://www.amazon.com/s/ref=sr_in_g_p_ ... 1481308419

Ето например DonPepe #0.5 150m за 40 лв с безплатна доставка до България, докато тук се продава за 60 лв + доставка
Да, за размер #0.5 цената е добра.
Благодаря, още веднъж.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”