Как се лови илария

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

flycho написа:благодарение на темата и на http://ribar.hit.bg/tehniki/sbiro.html най-накрая разбрах каква била системата на иларията. нямам търпение да си купя сбиролино и да се пробвам и аз да мятам колкото мога навътре и да дърпам рибета.
имам обаче още 2 въпросчета, за да ми се изясни напълно всичко - това сбиролино мести ли се по основното влакно, тука в обясненията четох, че се слагал стопер, ама и от обяснението на барутчията и от обяснението в сайта на рибар.хит.бг пише, че стопера се слага между сбирото и вирбела, което ми се струва доста нелогично, аз си мисля, че трябва да е от другата страна за да спира сбирото да се мести по основната линия, прав ли съм?
и другия ми въпрос е какви сбирота да си взема за иларийка, плуващи или потъващи? в сайта пишеше дори, че можело тежкото сбиро да се комбинира със кукичка с плаваща тапа на нея, нещо като движещо се дъно? звучи яко, ама къде се намира обикновено иларията, горе или долу, сигурно през деня се мести, ама все ще има няква зависимост.

Батка риболова с бомбарда е много динамичен,това не ти е плувка ,че да ти трябва стопер след бомбардата.Стопера служи не да спира а да омекотява удара между бомбардата и вирбела :idea: :idea: :idea: .Когато няма стопер има вероятност при постояното триене да отслабне възела и да се скъса или казано накратко стопера е амортисьор.Колкото до рибите те се местят постояно днес долу утре горе.Истинския риболовец ги търси 8) 8) 8) .Готова формула няма.За това трябва да имаш различни бомбарди не само плуващи и потъващи а и различни грамажи.
Не му мисли много ами копувай сбиро и ги почвай.Успех
Stuni2011
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 01, 2023 9:00 pm

Re: Как се лови илария

Мнение от Stuni2011 »

Здравейте!Ловя илария ит година и нещо и винаги съм хващал на плувка.От скоро се запалих по фидер риболова и искам да попитам можели да се лови илария с метод фидер. Знам че има захранки но не съм сигурен дали червея ще се види и дали ще го види рибата :D Благодаря Предварително. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”