РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Модератор: sapuna

Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от Ачо ♣ »

Rachkov написа:....Не веднъж съм виждал как тук ,във форума ,се толерират хора които нарушават правилата за риболов .
Жалко но факт .
Колега,много насериозно си приел нещата!? Въпросното клипче бе само повод да се върнем в годините назад,когато действително имаше"макари"-тип"Панагюрски мичел".Колегата chirusa_bg правилно каза : Гледайте на нещата с повече усмивка, помага :D
Даже във въпросната тема сме на път да осъществим патентоване на метод,който ще остане и за поколенията,все още е в процес на обсъждане!!! :supz: :D
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
ivan.g.andonov
фен клуб-скобар
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 3:48 pm
Местоположение: София

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от ivan.g.andonov »

някой се прави на по праведен от папата.защо да е противозаконен ааааа :evil: :D :butthead:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14826
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от G.Petkov »

Чируза ме разби с тази модификация на шише-фидер :lol: !
Аватар
marto951005
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 11:10 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от marto951005 »

А ето това е от братята руснаци,
но тук е спининг
http://vbox7.com/play:6574926d
метода е изпробван и е дори по ефикасен от колкото с пръчко и макара и мисля, че дори
не се смята за бракониерство
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от INCUBUS »

В Русия винаги е било по-различно,но в интерес на истината и в момента в България използването на шише вместо пръчка,не е бракониерство,ако се използват най-много две куки на тази въдица. :)
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от lusienn »

Навремето по реката Искър се правеха шишета-текове им казваха старците от квартала,ловеха се рачета от при лагото и на една тройка се зашиваха с игла и ги мятаха у вира-сам клена да се хване,като го забрави цяла нощ-ходи хвани на другия ден.Клена се обесва на тройката и цяла нощ бошува-плаши всичко.Но вече нема клен по реката. повече от половинка свърши, отдавна над язовира.По Дунава сигура го ползват за нощен риболов-с ластик за брега,лови се и сом и мрена :)
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
koda33
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 913
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:16 pm
Местоположение: Панагюрище-София

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от koda33 »

Само дето не разбрах защо тая система се казва Панагюрски мичел))) верно е че като бяхме малки съм виждал тия "мичели" по язовирите)))) ама не знаех че патента е наш))))
Георги Стефанов
спининг клуб "Стари Видри"
"Джуджетата тичаха и се смееха, защото тревата ги гъделичкаше по ташаците"
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от Paublo_Eskobar »

Хаха супер тема,мноу се лови на тоя метоТ... :lol:

Шишето под 15 градуса нагоре (посока водата),много премерени движения в киткатата,пълна концентарация.Не е за всеки,но с времето се изграждат навици и опит,които могат да се предават поколения напред.Най добрите може да забележът,как с палец се придържа влакното в момента на изхвърляне за по голяма точност ... :D

Изображение
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от Ачо ♣ »

Paublo_Eskobar написа:Хаха супер тема,мноу се лови на тоя метоТ... :lol:

Шишето под 15 градуса нагоре (посока водата),много премерени движения в киткатата,пълна концентарация..........
Тук виждам опит за включване към екипа,който кандидатства за получаване на лиценз,но не знам дали не е с комерсиална цел ? :lol:
Изображение
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от Ачо ♣ »

koda33 написа:Само дето не разбрах защо тая система се казва Панагюрски мичел))) верно е че като бяхме малки съм виждал тия "мичели" по язовирите)))) ама не знаех че патента е наш))))
Може би отговорът се крие ето в това мнение,написано от колегата Вальо в един друг форум от далечната 2006 година :
Може би от бездействие,може и от старческо оглупяване ама напоследък яко ме налягат спомени.Седемдесетте години ,аз 12-13годишен отивам в смесения магазин на нащо село,където има всичко включително и два вида влакна ,два номера куки и един вид плувки всичко ВG,тежести нямаше ама имаше гайки.После с дядо ми бог да го прости през ден два на селския язовир,той реже папур за кошници а аз наблизо ловя риба.Бях оборудван по последна мода 2.50 леснова пръчка/сега му викат директен телескоп/ и замбок по нашенски/по известен като панагюрски мичел/захранката беше хляб.Риба всякаква каракудки,червеноперки,тук там шаранчета и много много кротушка, говореше се и за яки сомове ама аз така и не видях по онова време.Първият шаран който хванах на коричка до папура ще да е бил около кило/един детски лакът/ но бях на седмото небе. Накарах дядо ми да го провеси на литрата на каруцата и така минахме през цялото село.Младите няма да повярват но тогава нямаше парашути,мрежи,бомби и ИАРА даже нямаше,най голямото бракониерство беше със сляп кош,а риба имаше навсякъде където и да метнеш все нещо ще хванеш.Такива мисли ме навестяват напоследък, сигурно е заради зимата и невъзможноста за хубав риболов ама остана малко няма и месец
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
nikolai montana
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 11:14 pm

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от nikolai montana »

Трябва да се пробва от всичко в този живот.На шише на чашка и мезе! :lol: :lol: :lol:
НЕКА ХОРАТА ДА ПРЕЦЕНЯТ КОЛКО СИ ДОБЪР, А НЕ ТИ САМИЯТ!!!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от Ачо ♣ »

stefanotis написа:....Колко струва тази макара ? Продава ли се? ХИ...ХИ...ХИ....
"Макарата" е антика !Продава се само на търг! Повече информация можеш да намериш ето ТУК!!! :lol:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от Ачо ♣ »

Pylsar написа:
stefanotis написа:....Колко струва тази макара ? Продава ли се? ХИ...ХИ...ХИ....
"Макарата" е антика !Продава се само на търг! Повече информация можеш да намериш ето ТУК!!! :lol:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
niko_tod
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:18 pm
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от niko_tod »

Още си пазя два дезодоранта ИНПУЛС на които сменям жилката от време на време. На времето на блатата покрай Плевен ловях щука само на шишета. Имах един бамбук за плувка и една сива руска пръчка с делфин 8 за дъно останалата артилерия бяха шишета. Беше си веселия :D
Аватар
marto951005
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 11:10 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ НА ШИШЕ

Мнение от marto951005 »

а дали клатушките ще летят на шише
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”