Странно пипане на шаран ?

Модератор: sapuna

Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Сапунче,ЛС ти е страшено и цяла България ти разбра метода.Хубавото е че има много стари рибари между нас,и сега за първи път научаваме за този метод за което ти благодаря -ЛИЧНО.Човек колкото и дълго да е бил рибар,винаги научава нещо ново.Още веднъж благодарности че ни открехна за този начин на гонене на шарко,а пък и точно на време защото сега му е момента.
Последно промяна от krokibg на Сря Сеп 06, 2006 2:11 pm, променено общо 1 път.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
olpi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:45 am

Мнение от olpi »

:smt038
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Радвам се,че правилно сте ме разбрали.Има дебили,които само ровят, четат и се правят на голяма работа по язовирите.От такива просто не можеш място да си намериш.А методът е повече от резултатен.Преди два дни по този начин си докарах още незабравими емоции.За съжаление повечето удари бяха на амури,но все пак са си удари.
към рецептата:Киснете царевицата в лавандулов спирт с няколко капки ягодова есенция :wink:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
mladen71
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 11:26 pm

Мнение от mladen71 »

Колега ти ми разби преставите за риболов на шаран.Метода който описваш с чашката даде много голям резултат,преди това захранвах с прашка и с лодката но от сега нататък ги забравям.Резултата на платен водоем осем много хубави шарана.
БЛАГОДАРЯ ,че сподели опита си дано и други колеги който знаят такива хубави методи да ги споделят във форума.
НАСЛУКА И ДАНО ХВАЩАШ НАЙ - ГОЛЕМИТЕ ШАРКОВЦИ.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Мерси наборе!Успех на всички! :wink:
А за всички,които имат проблем със съхраняването на чашките-има силиконови пликчета и конец разграждащи се за 3-6 сек. във вода.
10бр.-около 6 лв.Проверете в магазините.
НАСЛУКА!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
ivaylo1959
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Май 14, 2006 5:38 am
Местоположение: Germany, град "Senftenberg"

Мнение от ivaylo1959 »

Хихихихииии, САПУНE ти откри Амeрика!!! Хайдe нe сe обиждай, нe ми e това цeлта - да тe обиждам, ама така ловяхмe прeз 1982-83 год. Тогава нямашe хладилни чанти ама имашe РУСКИ "Eлeктромeри" - ОПАКОВАНИ ВЪВ КУТИИ ОТ СТEРИОПОР! Начи стръвта издържашe eдин дeн (24часа) във тия кутии, ама и това стигашe!

Сeга искам да ви открeхна на НОВА СТРЪВ!!! Тя нe e нова, но за БГ e НОВА!!! МНОГО МОЛЯ БEЗ СМЯХ И ОБИДИ!!!

Значи, в ГДР - рибаритe си ловяха по собствeн мeтод! Цял свят ловeшe на царeвица и качамаци и смeски от всичко, англичанитe изнамираха протeиновитe топчeта щото там нямат царeвица а сe e ловяло само на чeрвeй и на хляб, а във ГДР сe ловeшe - ЗАБEЛEЖEТE - на КАРТОФИ!!!
Супeр силна и супeр добра храна слeд царeвицата! По-добра от тeсто и мeсeни хлябовe разни, той и шарана има ЗАПEК - като хората и инстинктивно търси -ако има- друга примамка отива там! Къдe? На ВАРEН КАРТОФ!

Как сe прави? Логичeн въпрос! избиратe малки картофи, около 2-3см.! Обeлватe във голeмина 18-24мм, варитe - до полуомeкванe - ТРУДНО! - спорeд сорта и разваряванeто e различно!!! Значи най добрe свински или така нарeчeнитe фуражни картофи - супeр EВТИНИ!!! Иди на пазара и си поръчай на продавача картофитe му със най малкия размeр, ДАЖE ОТСТЪПКА ТИ ПРАВИ ЩОТО ИНАЧE СА ЗА ПРАСEТО, тях друг нe ги щe!!!

Значи... бeлиш, вариш - полусварeн, да позастинe малко и... нанизваш на повода със готово вързаната кука - замразяваш в фризeра!!! ГОТОВО!!!

ЗАХРАНКА! По-голeмитe картофчeта , вариш, рeжeш на 4-ри или както си искаш, но да нe надхвърля много голeмината на СТРЪВТА! Нe e нужно замръзяванe , тe като истинат стават eстeствeно като САПУНЧEТА твърди - товариш във лодката и захранваш! При варeнeто слагаш какъвто си искаш аромат! Аз ги ползвам със аромат на КАРТОФИ! С у п e р! Особeно на много "наплашeно" eзeро или язовир! Шарана знаe чe това e вкусно и настърви ли сe... eла та глeдай!

Имам тука бeзработни колeги, паритe нe им стигат да си копуват фирмeнитe стърви - и к'во?... - сeтиха сe за стария мeтод със картофа!!!
На мeн комшията ми извади eдин 22,300кг шаран, хeм пръчкитe ни бяха eдна до друга на място, пък и по хвърлянe - нямах късмeт , ама тая година си e напълно картофарска тук! Това e, пробвайтe - Наслука!

ПП. Захранванeто e задължитeлно със картофи за шаро... и БИРА ЗА ВАС! Наздравe!
Защо ловиш риба с МРEЖИ бe КОПEЛE?
Изображение
metalex
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:38 am
Местоположение: Ямбол

Мнение от metalex »

sapuna1971 написа:Мерси наборе!Успех на всички! :wink:
А за всички,които имат проблем със съхраняването на чашките-има силиконови пликчета и конец разграждащи се за 3-6 сек. във вода.
10бр.-около 6 лв.Проверете в магазините.
НАСЛУКА!
Здравейте,колеги!Вчера опитах този метод,но нямах нито един удар,малко съм разочарован.А той е подходящ за мокра захранка,щото тя не може да се постави в ПВА торбички.Те са само за суха царевица и топчета.При метода на колегата имах проблем с хвърлянето на далеч,тежестта и захранката надхвърлят 150 грама според мен,а скоро пукнах едната си въдица с ПВА торбичка и ме е страх да си ползвам цялата сила.Смятам другия път да опитам да изхвърля замръзналата захранка барабар с куката в нея с прашка за захранка.Дали ще се получи по-голяма дистанция,колеги?Някой пробвал ли е?
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Sapuna1971 метода ти е наистина мноого оригинален наистина респект че го сподели :!: :!: :!:

В най-скоро време ще го опитам.
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
asini
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 759
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 8:53 pm

Мнение от asini »

Виж значи не си сменяй монтажите с некви измислени топчета-лови си на кюспе и царевица и ще имаш по голям резултат, слажи си куки 2 или 1 номер не по малки и изчаквай!Тук все още сме България и шараните не са научени на топчета-има разбира се язовири дето само на това кълве но те са малко.Хайде наслука и успех!
www.***.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:06 am

Мнение от www.***.com »

asini написа:Тук все още сме България и шараните не са научени на топчета
:lol:
ХВАНИ, СНИМАЙ И ПУСНИ!!!
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

www.***.com написа:
asini написа:Тук все още сме България и шараните не са научени на топчета
:lol:
Не всички имат твоя майсторлък :prayer: .
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Странно пипане на шаран ?

Мнение от sapuna »

Я да извадим една ретро тема на показ!Все някой ще се възползва от нея!
Така че,пишете,не се стискайте от към знания и умения! :wink:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Странно пипане на шаран ?

Мнение от Бачо Илия »

:smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Изображение
gogolisec
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2335
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 5:40 pm

Re: Странно пипане на шаран ?

Мнение от gogolisec »

Ма тва голяма далавера, наистина! И за кофичките и за картофите. Браво Митак - добре си се сетил :smt023
"... А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D "
metalex
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:38 am
Местоположение: Ямбол

Re: Странно пипане на шаран ?

Мнение от metalex »

:lol: Добра идея!
"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен.", Алберт Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”