Въпрос за основно влакно за фидер

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от dunavski »

На последния ми риболов преди няколко дена ловях с метод хранилка шарани по кило с влакно Daiwa Sensor 0.18mm.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от tamihal »

Имам три размера влакна за фидер....0,18, 0,20 и 0,22....нито по-дебело, нито по-тънко...
и всички са потъващи... :!:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от С.Върбанов »

0,12, 0,14, 0,16, 0,18, 0,20 - с тези работя и всички са потъващи на FOX .
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от ivanst »

Влакното трябва ли да се подбира в зависимост от акцията на фидера.Примерно с акция макс - 90гр - 0.20 - 0.22 ще бъдат ли подходящи.Лошото е че повечето влакна се продават на по 150м ... не могат да изпълнят шпулата на макарата.И за да не пиша в друга тема как се избира макарата ... примерно ако фидера е с тегло около 280гр ... и акция примерно 90гр ...
Намерих едно влакно с голям метраж но незнам дали е подходящо точно за фидер риболов - https://www.fishing-market.com/shop/pro ... 22-mm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от Port_Royal »

Колега влакното за което питаш мисля.че не е подходящо за фидер риболов,но мога да предложа доста добри влакна,които са на добра цена при това и ще ти вършат работа.За макара може да избираш из между много марки и модели,важно е колко парички си заделил за това. :)
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от ivanst »

Това второто влакно го открих в бг сайт.Относно макарата ... до 70-80лв максимум ... но въпросът ми беше с какъв грамаш да е ... мисля че нещо се смяташе теглото на макарата да се равнява не теглото на пръчката + хранилката със захранка или нещо подобно.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от butnik »

ivanst написа:Това второто влакно го открих в бг сайт.Относно макарата ... до 70-80лв максимум ... но въпросът ми беше с какъв грамаш да е ... мисля че нещо се смяташе теглото на макарата да се равнява не теглото на пръчката + хранилката със захранка или нещо подобно.
+годините на леля ти :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от Port_Royal »

ivanst написа:Относно макарата ... до 70-80лв максимум ... но въпросът ми беше с какъв грамаш да е ... мисля че нещо се смяташе теглото на макарата да се равнява не теглото на пръчката + хранилката със захранка или нещо подобно.
Колега теглото на макарата няма нищо общо с по-горе посочените от теб критерии.Изписваш с какъв бюджет разполагаш за макара и колегите ще ти помогнат с предложения в ценовия диапазон,в случая си написал 70-80 лв. :) Влакната можеш да ги намериш в сайта на Колмик - http://www.colmic.bg/" onclick="window.open(this.href);return false; :) Успех в избора на макара. :drinkers:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от ivanst »

butnik написа:
ivanst написа:Това второто влакно го открих в бг сайт.Относно макарата ... до 70-80лв максимум ... но въпросът ми беше с какъв грамаш да е ... мисля че нещо се смяташе теглото на макарата да се равнява не теглото на пръчката + хранилката със захранка или нещо подобно.
+годините на леля ти :lol:
Колега ... може ли да си по коректен ... това съм чул това пиша ... не претендирам да разбирам много ... ако можеш помогни ако не намесвай мои роднини в какъвто и да бил смисъл моля те ... :?
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от Port_Royal »

Колега ето ти едно добро предложение за макара на фидера :) ,като това няма нищо общо с теглото на ръчката+хранилката със захранката. :wink: :drinkers:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от azareus »

От началото на годината имам над 30 излета само на фидер и само с една макара, а именно Drennan Red Range 9-40 . С цена около 50-55лв. е истинско бижу, работи без шумове с много плавен ход, аванса е приличен, плитки шпули за влакна в диапазона 0.18 - 0.23. А колкото до влакното за мен минималното е 0.18, а максималното 0.22 за затворен водоем и 0.20 минимално и 0.25 максимално за река (лично мнение).
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
BenSharman
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Яну 08, 2014 3:45 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от BenSharman »

+1 за Colmic Feeder Pro 0.23 с медиум фидер на 3.90м пей сърце.
Когато човек е на Лов или Риболов, Господ не му брои дните.
dhd58
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 2:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от dhd58 »

Колега с 0.20 съм вадил шаран малко над 4 кг. С него съм вадил и дребна риба. Мисля, че този размер е универсален за всякаква риба при фидера. Когато сме били с приятели на риболов не смятам, че те с по тънки влакна имаха по голям успех.
Обмяна на опит и информация за риболов.
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от bono2 »

много доволен от Colmic - няма да сгрешиш
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: Въпрос за основно влакно за фидер

Мнение от SBANKOV »

Ползвам на Колмик Аксиал 0,225 сигнално червено, доволен съм от влакното, доста е здраво и с почти нулева разтегливост.
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”