Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от Borkata »

по-дебел не бих казал но по-светъл и по-жилав със сигурност! да,има разлика между блатен и морски червей.между другото морски може да се набави ако му се занимава на човек но в сравнително малки количества.за целта според мен най-удобно е с шпатула за шпакловане.трябва да се търси по скали точно в зоната около равнището на водата като се дялкат със шпатулката малките мидички и зеления мъх.точно там омешани с мъха и мидите са и тези малки гадове.доста по-жилави са от червея ,който се продава по магазините т.е. нещо като холандския червей ,който незнам защо вече не го внасят(според мен си беше нееевероятен) :)
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
pshibaev
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 8:05 pm

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от pshibaev »

според мен темата трябва да остане тук-молба към модераторите.има много да се каже отнасно цената,кой контролира пазара,доста ще се изпише а в "стръв.."няма да получи развитие.първи въпрос-защо цената е 2.5 лв?хайде да почнем от тук
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от КИРО »

Напиши в търсачката - морски червей,и си чети на воля.
Толкова е изписано,че не знам дали ще можеш всичко да прочетеш.
Не почвайте пак отначало де - цена,пазар и т.н.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
pshibaev
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 8:05 pm

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от pshibaev »

защо да почваме отново,просто ще продължим това което не е казано досега ,например как от 0.5лв на езерото до града стават 2.5 или и това е писано ,асимилирано,прието безропотно.предполагам ,че за много колеги ще е интересно да знаят на кого дължим и плащаме всеки ден ДОСТА пари.да прав си ,че на доста от съфорумците които не се бръкват всеки ден по 5 лв. темата може и да е скучна но знай,че не са малко тея с петарката така ,че малко уважение към тях няма да е излишно.нека да изчакаме развитие по темата и ако няма-трий или мести.
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от Моряка »

За цената е писано,само това 0.5 на езерото не съм го чувал(пък живея до езерото) :lol: И дет се вика прекопал съм хииииляди метри там.Просто има търсене и предлагане,това е,коментари в момента на покупката :) Не виждам,кой и къде ще роптае(с плакати пред парламента или общината) :lol: Който не му се мокри нормално е да си даде левчетата и без да се поти да се наслади на риболова.Който го стягат левчетата лопатата и да рови(като мен).
А сега де? :roll:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от КИРО »

pshibaev написа:............нека да изчакаме развитие по темата и ако няма-трий или мести.
Абе приятелю,как да ти обесня,че това е дъвкано много пъти - и все до задънена улица се стига.
Айде коментирай - оставям те.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
джаба
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 8:21 pm

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от джаба »

чета си темите-нищо ново,няма риби и това е .а тук интересно заглавие и решавам аре и аз барабар Петко с юнаците,ще пиша.ще пиша щот съм вкиснат ама много вкиснат.на канала-илария,ок но трябва черъв,обиколка по магазините чувам само “няма“ ,“свърши“ след 9км. НАМИРАМ,плащам 2.5лв за нищо като черна маса а червеи- следи...та в този дух се сетех за времето когато всеки магазин си имаше доставчик/циганин/който имаше интерес “неговия“магазин да има по-добри червеи ,да се продат по-бързо та да достави нови,и да спечели от качество и количество.а сега пазара е разделен, магазините нямат избор щото доставчикът ти е ОПРЕДЕЛЕН и ако не го харесваш ,непродоваш ...а доставчиците ги знаем всички -.хайде сега малко математика - Варна-около 50 магазина по 50 дози /средно/= 2500,за тях на циганите са плащат по0.5лв=1250/моряка ,я се разходи до белослав там където вадят циганите за лев такива дози ще купиш,че няколко дни няма да се сетиш за лопата а за цената ми те сами си казват кое колко струва/ на магазините 2500 х 1.8лв=4500-1250=3250 печалба every day..../без данъци и без такси/ щото няма фактури,Cash & Carry.и всичко това се дели между тях и големия бос .време е данъчните да вземат я хеликоптер я катер но да метнат първо магазините щото ако те не вземат ....веригата се къса
srr.рибар
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 12:21 pm

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от srr.рибар »

джаба написа:чета си темите-нищо ново,няма риби и това е .а тук интересно заглавие и решавам аре и аз барабар Петко с юнаците,ще пиша.ще пиша щот съм вкиснат ама много вкиснат.на канала-илария,ок но трябва черъв,обиколка по магазините чувам само “няма“ ,“свърши“ след 9км. НАМИРАМ,плащам 2.5лв за нищо като черна маса а червеи- следи...та в този дух се сетех за времето когато всеки магазин си имаше доставчик/циганин/който имаше интерес “неговия“магазин да има по-добри червеи ,да се продат по-бързо та да достави нови,и да спечели от качество и количество.а сега пазара е разделен, магазините нямат избор щото доставчикът ти е ОПРЕДЕЛЕН и ако не го харесваш ,непродоваш ...а доставчиците ги знаем всички -.хайде сега малко математика - Варна-около 50 магазина по 50 дози /средно/= 2500,за тях на циганите са плащат по0.5лв=1250/моряка ,я се разходи до белослав там където вадят циганите за лев такива дози ще купиш,че няколко дни няма да се сетиш за лопата а за цената ми те сами си казват кое колко струва/ на магазините 2500 х 1.8лв=4500-1250=3250 печалба every day..../без данъци и без такси/ щото няма фактури,Cash & Carry.и всичко това се дели между тях и големия бос .време е данъчните да вземат я хеликоптер я катер но да метнат първо магазините щото ако те не вземат ....веригата се къса
Абе тиси търсил червей за риболов или за търговия?
То зимата студено лятото пък топло то угода няма :D
Трява да си недоволен тогава и от метро от кауфланд и др.
Там са такива схеми .....мале - мале :idea:
джаба
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 8:21 pm

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от джаба »

srr,явно си падаш по схеми в които ти си излъгания или никога не копуваш/ловиш/ с морски червей.незнам нищо за схемите нито на метро,нито на кафланд/това последното незнам какво е -извинявай/но обичам да плащам затова което си струва,тоест неме интересува дали е топло или студено .щом плащам за морски червей-искам такъв.защо при белия или торния няма такива аномалии?и още нещо ,винаги когато пазаря искам касов бон,може да ти изглежда смешно но за мене това е принцип и когато ми кажат"ами за морския немога да ви дам бон щото матьо не ми дава фактура " за мен това не е извинение .плащам ли-искам касов бон-това е мое право.а какво давал матьо,батьо мен не ме интересува.аз или ти купувайки е форма на ТЪРГУВАНЕ .така ,че не виждам какво лошо има в това и кое те дразни освен ако не си лично заинтересован от моя коментар
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от Моряка »

джаба написа:за тях на циганите са плащат по0.5лв
E има разлика между продавач и работник нали :) На мен Белослав ми е далече и не бих ходил да купувам,ти купувал ли си :roll: Гледам си навътре в нещата,някакво решение ли ще предлагаш или просто така.Аз на тая вода,ако събота или неделя ходя за зарган ще посетя някой магазин.Абе карай всеки знае себе си :)
Последно промяна от Моряка на Чет Окт 14, 2010 10:06 pm, променено общо 1 път.
А сега де? :roll:
джаба
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 8:21 pm

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от джаба »

моряка,не бях в страната но да ти отговоря-да решение има и то е циганите да се договарят дириктно с магазините и така цената ще падне/ще се избегнат 1.3лв. които вземат Матьо,Красьо,иПанко за да транспортират дозите от Белослов до Варна.../а и качеството ще се повиши.но за да стане това трябва яко да се мете щото не малко мутри са замесени и цоцат от червея.но нека поразровим и имената им ще изплуват а после,после е лесно -данъчни-проверки- и те така....чакам повече инфо и щи пиша,но всеки който може да добави нещо ,нека пише
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Морски червей или нещо такова

Мнение от Моряка »

Между другото тази година червея на пясъка го нямаше много,пък и от циганската бухта под стара гара също се оплакват,към Звездица не съм копал.Ай живи и здрави.
А сега де? :roll:
Георги Вутов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 11:37 am
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от Георги Вутов »

Искам да кажа на всички колеги преди да си купят чевейте да ги погледнат!! Вчера си земам чевей от полиграфията , но бързах и не ге погледнах. Стигам аз на мястото за риболов приготвям се аз ... отварям чевеите и кво да видя .. червейте в КОМА и 1 не мърда . Не стига ,че е слагат по 10 чевея амии и умрели ще ми ги продават .. Така де гледайте чевеите преди да ги купите , че не ведъж си патя и то пак от полиграфията ..
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от Mi7chell »

Георги Вутов написа:Искам да кажа на всички колеги преди да си купят чевейте да ги погледнат!! Вчера си земам чевей от полиграфията , но бързах и не ге погледнах. Стигам аз на мястото за риболов приготвям се аз ... отварям чевеите и кво да видя .. червейте в КОМА и 1 не мърда . Не стига ,че е слагат по 10 чевея амии и умрели ще ми ги продават .. Така де гледайте чевеите преди да ги купите , че не ведъж си патя и то пак от полиграфията ..
То там има пет магазина...
Зарганолог
Георги Вутов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 11:37 am
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от Георги Вутов »

Mi7chell написа:
Георги Вутов написа:Искам да кажа на всички колеги преди да си купят чевейте да ги погледнат!! Вчера си земам чевей от полиграфията , но бързах и не ге погледнах. Стигам аз на мястото за риболов приготвям се аз ... отварям чевеите и кво да видя .. червейте в КОМА и 1 не мърда . Не стига ,че е слагат по 10 чевея амии и умрели ще ми ги продават .. Така де гледайте чевеите преди да ги купите , че не ведъж си патя и то пак от полиграфията ..
То там има пет магазина...
Еми този за който става въпрос е един такъв новичък, модерен изглежда и се качваш по едни стълби към него някаде посредата
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”