Язовир "Газян"

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

lukohristev
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 2:50 pm

Re: Язовир "Газян"

Мнение от lukohristev »

Дилян написа:
lukohristev написа:Колеги, дали някой е ходил на язовира тази година? Има ли все още риба в него и ако е така, как върви в момента?

благодаря предварително!
Има ,даже е презарибен ,нивото е малко по високо но е добре.Амури Каракуди,Шарани ,най вече има и мн дрги видове но се обаждат по рядко.
Царевица,бял,торен,жито(пелети не съм пробвал там.
Пиши кога ще ходиш да го организираме ;)

Благодаря за информацията, колега :). Аз също много харесвам язовира, мястото е красиво и чисто и в повечето случаи излетите са запомнящи се. Тази година не съм ходил, но дочух че е евентуално язовира не се стопанисва в момента и рибата е изловена, поради изтичане на срока за финансиране по европейска програма.
Аз обикновено ловя на варена царевица там, по-рядко добре се получава и с бял или дори торен червей. Имах добър улов и на фидер миналата година, с Дренан хранилки и сравнително по-малки протеинови топчета с различни плодови аромати.
Освен това рибата е много вкусна, вероятно поради това че водата в язовира се събира и от минерални извори по-нагоре.
Дали случайно успешно се ловят и други видове риба там? До момента съм хващал няколко по-големи амура (най-големият беше около 4,5 кг), но основно шаран и каракуда, като миналото лято и няколко малки лина. За друго просто съм слушал, че има в язовира.
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Язовир "Газян"

Мнение от Дилян »

Знам че има по малки количества сом и бяла риба.Но аз там целенасочено търся шаран и каракуда,амурите и лина са ми бонус.
Колкото до изтичането на концесията,не съм чул,но мога да разбера.
До колкото познавам Жоро ,едва ли ще го остави.Есента сподели че иска да го разработва още,да слага бунгала и тн..
Но ще разбера как са сега нещата ;)
Има друг,свободен в близост но там само каракуди и перки,(шараните са рядкост)
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Язовир "Газян"

Мнение от geibriel »

Колеги някой има ли актуално инфо :)
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Язовир "Газян"

Мнение от Дилян »

Бял,торен и сладка царевица.Приготви си и тежки ваглери за всеки случай(онякога се държи доста навътре.
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
pepo1603
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:15 pm

Re: Язовир "Газян"

Мнение от pepo1603 »

Колеги, попаднах на тази тема,и да ви попитам язовира подържа ли се .Колко се плаща на пръчка и на кг уловена риба .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”