Язовир "Газян"

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Язовир "Газян"

Мнение от Дилян »

Здравейте искам да споделя добрите си впечатления от един язовир по пътя Пазарджик-Панагюрище малко преди с.Бъта.Тая година едни познати ме заведоха там.Бях се подготвил по скоро за опознавателен риболов защото беше към края на септември.По информация от собственика разбрахме че има много едри шарани,амури,толстолоб,бяла риба и лин както и каракуда.Аз бях се "въоражил" с един мач,червеи,царевица,варено жито и хляб което ми се стори подходящо за целта.Отначало захраних с около 2kg варено жито и царевица Заредих торен и бял червей на куката..... нищо,за 30мин. 3 каракуди. Обърнах на жито пак каракуда и един дребен лин беше минало около час и нещо когато реших да пробвам и сладката царевица и още с първото хвърляне закачих един люспест шаран(беше към 3-те кила). Заредих пак-след 5мин.втори тоя път малко по едър и след него като започна една серия гол след гол шарани и тук там по някоя едра каракуда..кефа беше пълен (е имаше и 2 неприятни късания но то не може :D )От към 12 до 4 следобед извадихме над 15 хубави риби които в последствие пуснахме обратно защото язовира бе платен(5лв на пръчка и 4 на килограм,само каракудата безплатна)Но направихме един страхотен риболов :) Не си обясних на какво се дължеше успеха(на естествената захранка която стреляхме от време на време за да държим рибите на петното или на няколкото топли дни преди риболова) но си изкарахме страхотно.Само дето не можах да зърна прехвалените амури но може би не им беше времето. Тая пролет мисля пак да отида,не толкова заради рибата колкото за кефа(дано се повтори)
Поздрави и Наслука!
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Язовир "Газян"

Мнение от Дилян »

[attachment=2]ето и сномки
Прикачени файлове
язовира
язовира
1-язовир.jpg (9.25 KiB) Преглеждано 8201 пъти
1-язовир (1).jpg
1-язовир (1).jpg (16.63 KiB) Преглеждано 8204 пъти
язовира
язовира
1-язовир.jpg (19.35 KiB) Преглеждано 8204 пъти
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Язовир "Газян"

Мнение от Дилян »

1-язовир (1).jpg
1-язовир (1).jpg (23.53 KiB) Преглеждано 8197 пъти
.
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
msotiroff
фен клуб-скобар
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 2:43 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Язовир "Газян"

Мнение от msotiroff »

Хубаво е водоемчето, но не мога да се сетя къде точно се намира?!
Някой от тези двата на снимката ли е или???
Изображение
Изображение
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Язовир "Газян"

Мнение от Дилян »

Да по-големия. Като се тръгне от Пазарджик посока Панагюрище някъде около километър преди с.Бъта има табела от ляво "Спортен риболов". Пътя е един и води на язовира.
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Язовир "Газян"

Мнение от Дилян »

http://www.nariba.com/lakedetail/365.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
roshav11
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 12:04 pm

Re: Язовир "Газян"

Мнение от roshav11 »

Здравейте,

Моля, ако някой има актуална информация за водоема, да я сподели. Планираме утре да го посетим, но от телефоните за контакт (посочени на страницата им), единият е изключен или няма обхват, а другият е грешен. Писах и на e-mail-a от facebook страницата им, но без успех. Интересувам се за актуалните условия - такса на пръчка, такса за улов и възможно ли е да се връща уловена риба.
Предварително благодаря на отзовалите се и наслука!
geri_fidera
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 10:24 am
Местоположение: софия,нови искър

Re: Язовир "Газян"

Мнение от geri_fidera »

мой приятел от пазарджик беше там в събота и е много разочарован хванал е около 10 шаранчета но по 7-800 грама и ги е върнал разбира се а в единия край на язовира не дават да се лови и всичката риба която си заслужава е там понеже е спокойно и горе долу ако хванеш нещо килограма ти се връзва на 10 лева иначе язовира е много красив
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Язовир "Газян"

Мнение от Дилян »

Аз ходя от време на време там само за спорта. 5лв на въдица и 5лв на килограм им са цените ,каракудата е без пари за друго не знам тая година.Язовира е пълен с риба като миналата година съм вадил гол след гол и само едри на царевица и тесто.Но за тази година не знам как е
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
cruzader
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 5:15 pm

Re: Язовир "Газян"

Мнение от cruzader »

Колеги някой ходил ли е скоро?Пътят става ли за лека кола и колко е дълбоко на 13 м?Някаква друга информация,като за начинаещи-на какво кълве,големи ли са и т.н.Благодаря предварително!
rock_children
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 10:52 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Язовир "Газян"

Мнение от rock_children »

Привет,Колега :) Преди около 20 дни бях на водоема и хванахме доста прилично количество каракуда и шаранчета.За захранка само бял и царевица,и за стръв същото.На 13 метра предполагам ще ви е някъде около 4 метра зависи от мястото.Иначе пътят става за лека кола :) Надявам се да съм бил полезен.
cruzader
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 5:15 pm

Re: Язовир "Газян"

Мнение от cruzader »

rock_children написа:Привет,Колега :) Преди около 20 дни бях на водоема и хванахме доста прилично количество каракуда и шаранчета.За захранка само бял и царевица,и за стръв същото.На 13 метра предполагам ще ви е някъде около 4 метра зависи от мястото.Иначе пътят става за лека кола :) Надявам се да съм бил полезен.
Колега благодаря за бързия отговор.
Може ли да питам за подробности?
Шарана там на неподвижна стръв ли кълве,навътре ли или до брега.Всичко би било полезно.Колко царевица трябва за да хвана 1 шаран?
rock_children
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 10:52 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Язовир "Газян"

Мнение от rock_children »

Ами аз лових на мач с фиксирана плувка и стрелях през 2 3 минути царевица и бял и след като рибите се събраха пред мен си стана супер риболов .Първоначално лежах на дъното после дигнах стървта отгоре.Дистанцията беше около 15 метра.
lukohristev
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 2:50 pm

Re: Язовир "Газян"

Мнение от lukohristev »

Колеги, дали някой е ходил на язовира тази година? Има ли все още риба в него и ако е така, как върви в момента?

благодаря предварително!
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Язовир "Газян"

Мнение от Дилян »

lukohristev написа:Колеги, дали някой е ходил на язовира тази година? Има ли все още риба в него и ако е така, как върви в момента?

благодаря предварително!
Има ,даже е презарибен ,нивото е малко по високо но е добре.Амури Каракуди,Шарани ,най вече има и мн дрги видове но се обаждат по рядко.
Царевица,бял,торен,жито(пелети не съм пробвал там.
Пиши кога ще ходиш да го организираме ;)
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”