Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

zanev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 8:47 am
Местоположение: гр.Козлодуй/c.Хърлец

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от zanev »

Смятам , че това ще даде резултат:
1.издаване на пълномощно на нещатни проверяващи от Иара
2.затвор за употреба на електричество за незаконен улов на риба (както стана с бомбите)
Аватар
gotzyss
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 5:40 pm

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от gotzyss »

2.затвор за употреба на електричество за незаконен улов на риба (както стана с бомбите)
това е задължително най- малкото това е опасно не само за рибите
Аватар
dedeff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1100
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 6:09 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от dedeff »

GODzillata написа:
alankulu1987 написа:...
Ето това е от мен ! Мисля,че е достатъчно строго ;)

Ааааа, хич не е достатъчно, винаги може повече! :wink:
Викам да вмъкнем торпилиране на лодките и пребиванье с камъни на нарушителите. :mrgreen:
dedeff написа:Трябва да има НЕщатни сътрудници на ИАРА упълномощени и с правомощията на инспекторите,сиреч в колата кочана с актовете!...
Ъхъм, тряаа си, колкото повече народ се изтърси на брега, толкова повече почесване зад ушите ще има покрай риторичния въпрос "Ми ся ко шъ прайм?". :lol:

Чудни хората сте...всъщност, разбираемо е, навън е все още люта зима, та защо да не поблъскаме по клавиатурата без да виждаме, че в момента държава НЯМА....след изборите пък ще е още по-зле, на когото мислите, че му дреме за няк'ви риби и ще тръгне ей-сега на момента да прави промени в ЗРА. :roll:

Кире в тоя ред на мисли,след години ще се радваме и на жабите(ако ги има като вид и тях)Естествено,че трябва да се вземат мерки,че гледам на мода са сега ЕЛЕКТРОННИТЕ въдици в ерата на електрониката и ако ние не вардим,не чакай друг да го-направи!Поздари и наздрае.
Без жени можем,без риболов не можем!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Освен това може да се забрани продажбата на мрежи с изключение на имащите съответното разрешително.
Изображение
Изображение
Аватар
dedeff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1100
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 6:09 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от dedeff »

Вуйчо-Ваньо написа:Освен това може да се забрани продажбата на мрежи с изключение на имащите съответното разрешително.
И с всички думи,всичко опира до контрола,там е антибиотика за вируса :wink:
Без жени можем,без риболов не можем!
rende
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 4:40 pm

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от rende »

За мен българина разбира само и единствено от пари и нищо повече ако на бракото му бръкнеш достатъчно в джоба може и миналогодишната риба да върне, а ако на проверяващия му дадеш процент и бонус за всеки хванат да знаете че и брат си ще пита три пъти дали не му е изтекъл билета
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от delio-haidutin »

Д.Граховски написа:Ами говорим за някаква среща,да си определим точно исканията,а не като протестиращите в момента да не знаем какво искаме,събиране на подписи с точни предложения и внасянето им в парламента.
що,ти не протестираш ли за нещо :?: всичко ли е наред и нямаш никакви други искания освен
по закона за рибарството.и това трябва да се преразгледа .говорите за "протестиращите"все едно са дошли от марс и са кацнали на улицата и си искат някакви си неща.
исканията са мн.ясни ,но не е ясно как могат да се направят,който управлява парата ,той поръчва и музиката :idea: .а как ще се намали влиянието на "БИЗНЕСМЕНИТЕ"(МАФИЯТА),ми е трудно да си го помисля :twisted:
.....
санкциите и те трябва да се поуправят,но да се почне от големите нарушители,а не да ми се плюмчат насреща за дреболии.от няколко мнения ,и тука има вече доста радикални.
всеки всекиго да проверявал :!: :roll: ,е и ,ще стане пълна анархия и саморазправа или да отидеш да проверяваш една тумба цигани.
и сега има контролни органи,но те си проверяват и си глобяват когото и както си искат(публична тайна).едни са с превилегии ,други са под ножа.едни се пускат на забранени участаци от даден язовир да си ловят с каквото си искат,а други могат и за нещо маловажно да отнесът някоя глоба(като катаджиите-без колан глоба , на червено мооже) :twisted:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

delio-haidutin написа:.....и сега има контролни органи,но те си проверяват и си глобяват когото и както си искат(публична тайна).едни са с превилегии ,други са под ножа.едни се пускат на забранени участаци от даден язовир да си ловят с каквото си искат,а други могат и за нещо маловажно да отнесът някоя глоба(като катаджиите-без колан глоба , на червено мооже) :twisted:
От това ме е страх.Ако дадат допълнителни бонуси на проверяващите за всеки написан акт,някои от тях ще предпочетат да напишат 10 акта за дребни нарушения вместо 1 за мрежи,бомби или ток.
Изображение
Изображение
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от Красимир Атанасов »

Това е българина,каквото и да му предложиш ще търси обратното.
Или помагаш или не пречиш!!!!
Не е задължително да вземат участие в темата,хора който не вярват или не искат нещо да се промени.
То,това-то,онова вечното сополиво мрънкане на българина.Вие пишете някой действат /beis/.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от Д.Граховски »

Абе колега я ми кажи колко пъти протестиращите си смениха исканията,аз протестирам срещу браковците,ама мълчаливо,щото няма кой да ме подкрепи.
Тука тая тема е за да се съберем народ,да определим исканията си правилно и да ги внесем,не да спамим.
Не искам спам в тая тема,поне,а да вземем адекватни решения.
Всички пишат за решенията ти пак излизаш с проблем.
Целта е друга,не да плюем ИАРА щото някой си вършат работата,а да измислим как да им помогнем,за да могат те да помогнат на нас.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
koko6oko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 2:13 pm
Местоположение: Сливен,Карлово

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от koko6oko »

Доста промени в закона има,но ефект поне аз не съм забелязал.Във Франция при нарушение трябва веднага да се плати акта,ако нямаш пари ти се задържа колата абе всичко.Нямаш ли нищо в пандиза,само това работи.Отделно тези машинки с ток се продават свободно,самото притежание требва да се кримминализира.Иначе какво,хвърлям го във водата ако видя дебелия и съм чист.За мрежи да не говорим,хиляда начина има да не ме хванат.Сега нали е забрана бялата риба,в неделя лодки пълно беше на жребеца.Всеки казва ами аз костур хващам :lol: Та това за самоконтрола афиф работа.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от Vid »

Подкрепям напълно инициативата, НО на този етап на който е обществото ни, не виждам какво може да се направи? Или може?
Не виждам ИАРА какво може да направи с орязан бюджет - 2-ма инспектори с по 400 лв. заплата и хронична липса на гориво? Че ако на вас ви плащат такава заплата да си заебете семейството и да дебнете браковци всяка нощ, вие ще го направите ли???? Това, чак е смешно :lol:
И въобще не ми говорете за съдебните изпълнители, защото на човек който няма нищо, няма какво да му вземеш. Несеквестируемото имущество включва - основно жилище, легло, пералня, баня, диван, маса и пр... Болшинството българи даже живеят с по малко от това.
Все смятах, че единствения начин за справяне с бракониерството е то да бъде криминализирано. Но, като гледам какви условни присъди получават шофьорите убили деца на пешеходни пътеки ми става напълно ясно какви присъди ще получават браковците. Да не говоря за това че криминални елементи с 20 и повече присъди се разхождат все още на свобода.

Тук трябва да разделим бракониерите на 2-ве групи:
1. професионални - с лодки, скъпи уреди и пр.. - тези все са свързани с управляващите или институциите и хранят който трябва. На практика са недосегаеми, понякога губят само "такъмите" си.....
2. традиционни - селяни, цигани, пенсионери и др... ловящи с парашути, ръбове, срекмета и пр.. Тези нищо не губят, даже и актовете не си плащат и защо и как да го направят, като нямат нищо?
Практиката показва, че първите никой не ги лови, а само хора като Бейс им палят мрежите, ама още на другия ден те вече са разпънали втория чифт...., а за вторите е ясно.

В крайна сметка мнението ми е, "каквото сме посяли - това ще пожънем", т.е. в та псевдо-демокрация де живеем, ако не станем читава средноевропейска държава, нищо няма да се промени, щото самосъзнание и манталитет се променя кога се изкачване по стълбичката, а не кога потъваме по нея.... и то с времето.... Другия вариант е, излизаме от евросъюза, връщаме милицията и бой по канчетата :lol: :lol:

п.п. Боя е много възпитателен, дори повече от затвора, ама вече ни може да се прилага както преди 89г.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от Д.Граховски »

Ако се обединим и искаме нови закони,ефективни присъди,орязване на администрацията в ИАРА и повече хора по язовирите,ще станат нещата.Ако зад нас застанат и клубовете съм на 99 % сигурен че ще има полза.100 бракониера да затворят другите ще се замислят.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от GODzillata »

dedeff написа: Кире в тоя ред на мисли,след години ще се радваме и на жабите(ако ги има като вид и тях)Естествено,че трябва да се вземат мерки,че гледам на мода са сега ЕЛЕКТРОННИТЕ въдици в ерата на електрониката и ако ние не вардим,не чакай друг да го-направи!Поздари и наздрае.
Дай да не се питаме как сме, защото все пак живеем в една и съща държава. :wink:
Ела да те заведа на едно място с над 20 мангала браковци и да видя как ще ги овардиш, как ще им пишеш акт, как ще събереш глобите.
Всичко т'ва е кауза пердута, щото нема такава държава! :evil:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Martin Angelkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 10:41 am
Местоположение: София

Re: Идеи за промяна на санкциите за незаконен риболов

Мнение от Martin Angelkov »

и аз подкрепям инициативата с две ръце! трябва да има засилен контрол, но задължително с полиция!
Само две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”