Новите приключения на "баш_майстора"

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Петък вечер пътуваме след работа към плевенско. Аз се прибирам от "конференция" в Старосел и положението е "очи тъмнеят, глава се люшка, уста проклина цяла вселена..." Пийнах по ракия с тъста и в леглото. Събота сутрин, 6.30 ч. - заход! Да де, ама аз захождам, ама белките - не! Некви плахи почуквания по силиконя, ама на куката доде само тва. :roll:
1000009059-01.jpeg
Лошо нема, ама ние не сме дошли за влюбен таран! Сбрах сергията и бегом с госпожата да подсигурим базовото изхранване - кладници, лапад и коприва за чорба. Даде! :D
1000009061-01.jpeg
Втори заход, събота вечер - пак съм сааааааам.... :roll:
Неделя сутрин... Хазарта го е обяснил доста по-добре... Обръщаме мача! :lol: :lol: :lol:
1000009064-02.jpeg
1000009064-02.jpeg
1000009073-01.jpeg
Новия такъм успешно е обезсолен! :mrgreen: Тая вечер заведох тъста да му покажа къде се "бие едрия таран", че и хванах още една белка.
1000009088-01.jpeg
1000009089-01.jpeg
Закрих! Доволен! :drinkers:
Прикачени файлове
1000009068-01.jpeg
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Вчера нещо се замотах и така и не стигнах до риболова. Снощи тежко гости, сутринта се наспах, после помогнах на браговерната да ликвидираме щетите от снощи, обядвах и към 1 ч. скочих в колата с намерението да преслушам околософийските басове. Пристигам на мястото - вятър, едвам се стои. Двама плувкаджии се свряли на единственото място що-годе на завет и псуват каракудите, че от сутринта нямали бутване. Застанах до тях и почнах да преравям едно място с рехави водорасли. При една от проводките усетих леко почукване, инстинктивно засякох и усетих приятно потреперване на другия край на линията. Преди да успея да го вдигна от дъното, противникът се навря в най-гъстия треволяк и не иска да излиза. Викам си - ще да е приличен басляк, но като го понапънах да излезе от тревите забелязвам, вместо очакваните зеленикави нюанси, нещо златисто. Чичаците, като видяха какво съм хванал, щяха да припаднат. На 15-тата минута от престоя ми хванах това, за което те са висяли цял ден. :lol: :lol: :lol:
1000009155-02.jpeg
1000009156-01.jpeg
1000009157-01.jpeg
1000009158-01.jpeg
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14824
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от G.Petkov »

Този е много хищен таран !

Виж го как гледа накриво !
Таранка стръвница, дейба ! :D
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Тая година явно ще ми върви на странни улови. Реших най-после да възпосетя модерната софийска пъстървова дестинация. В 7 ч. наджапвам в барата, а пред мен вече са се строили половин автобус натокани младежи, 50:50 мухари и спинингисти, че и двама стръвари измежду тях. Реката приятна и за газене и за ходете по брега. И като се почна едно надбягване... Седнах на един път да си изям сандвича и да им дам малко преднина, че риболов тип "уединена разходка по Витошка" нещо не ми е по вкуса. Младежта дръпна напред и останах сам, само един мухар-набор се виждаше наоколо. На поредния вир виждам пъстърва да събира насекоми на повърхността. Две-три подавания в същата посока и Хексана УЛ се сгъна до дръжката. След кратка борба успях да кепна прилична балканка около 40-те санта.
1000009731-01.jpeg
В кепа воблера се откачи сам и без да я докосна, обърнах кепа и рибата отплува. Поздравихме се с кимване с мухара за добре свършената работа и тръгнах надолу. В долния край на същия вир, сякаш някой ме накара да се обърна и да хвърля пак. Първа проводка - някакво странно почукване в средния воден слой. Повтарям - удар и риба. Нещо дребно но упорито. В първия мовент с помислих да не е кефалче. Оказа се 30-сантиметрово щукле. Снимах го и с не особено голяма охота го пуснах.
1000009730-01.jpeg
Чувал съм, че в долното течение на Панега се ловят успоредно пъстърви и щуки, но в горен Искър... :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”