Яз. Огняново до Елин Пелин

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14826
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от G.Petkov »

thebigtourist написа: Чет Окт 12, 2023 9:31 pm ......... частичен успех за костур на язовира те.........

Тази година - "частичен" успех е точната дума.
Ту го има, ту го няма - това бе при мен !

Ловя само на рибки.
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от thebigtourist »

G.Petkov написа: Пет Окт 13, 2023 9:15 pm
thebigtourist написа: Чет Окт 12, 2023 9:31 pm ......... частичен успех за костур на язовира те.........

Тази година - "частичен" успех е точната дума.
Ту го има, ту го няма - това бе при мен !

Ловя само на рибки.
Благодаря. Настояваш ли на една определена локация на язовира (и би ли споделил) или не непременно?
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14826
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от G.Petkov »

thebigtourist написа: Съб Окт 14, 2023 2:33 pm
...... Настояваш ли на една определена локация на язовира .......


Местата има много.

- Както спомена Аkoto13 - заливът в дясно от стената, от към гората - с кола докъдето може и после пеша.
- В ляво на стената - спираш на широкото след бариерата и слизаш. Долу има малък залив и ако няма голям пояс водорасли - ловиш
- Пак от ляво, на около километър от стената има място за паркиране, преди завоя. Слизаш до водата. Там ходенето е много, но преди скалите има хубави места. Есенно време се групира много костур близо до брега и съм ловил до края на м.ноември.
- Класиката е залива от към с.Раковица - от двете страни. Тази година нивото много се повиши и водата заля асфалтовият път по левият бряг. Та и там е много ходене по лоша пътека от ляво или слизане по много стръмен склон от дясно.

Гледаш и избираш.
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от thebigtourist »

G.Petkov написа: Съб Окт 14, 2023 7:42 pm
thebigtourist написа: Съб Окт 14, 2023 2:33 pm
...... Настояваш ли на една определена локация на язовира .......


Местата има много.

- Както спомена Аkoto13 - заливът в дясно от стената, от към гората - с кола докъдето може и после пеша.
- В ляво на стената - спираш на широкото след бариерата и слизаш. Долу има малък залив и ако няма голям пояс водорасли - ловиш
- Пак от ляво, на около километър от стената има място за паркиране, преди завоя. Слизаш до водата. Там ходенето е много, но преди скалите има хубави места. Есенно време се групира много костур близо до брега и съм ловил до края на м.ноември.
- Класиката е залива от към с.Раковица - от двете страни. Тази година нивото много се повиши и водата заля асфалтовият път по левият бряг. Та и там е много ходене по лоша пътека от ляво или слизане по много стръмен склон от дясно.

Гледаш и избираш.
Благодаря. Основно от към Раковица и на бариерата съм слизал преди, утре на място ще го реша.
bisvas
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 6:29 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от bisvas »

Днес бях на стената на Огняново, от 7 до 12 часа, на кубинки , една въдица на плувка и една на дъно , слабо кълване, общо 13 костура , дребни.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”