Няколко въпроса относно фидер

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от Калин–Стоянов »

Honda Ribar написа:Искам да попитам сега като съм счупил върха който е 1 унция,с 2 унции ако използвам кошница 20гр ще отчита ли добро кълване или да ползвам кошница 30гр
Няма колега да отчита по-добре , трябва ти нов връх ...
Honda Ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 4:13 pm

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от Honda Ribar »

ok
Honda Ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 4:13 pm

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от Honda Ribar »

с връх 2 унции 30гр. с метод хранилка добре ли е?
Аватар
tsvetkoff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 532
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:59 am
Местоположение: Пловдив

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от tsvetkoff »

Става ........ама с 1.5 oz. е по-добре.Така можеш да виждаш и по-капризните кълванета. :idea:
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от Port_Royal »

Honda Ribar написа:Искам да попитам сега като съм счупил върха който е 1 унция,с 2 унции ако използвам кошница 20гр ще отчита ли добро кълване или да ползвам кошница 30гр
Според мен можеш да питаш при вносителите за България дали няма резервни върхове за фидера или да си закупиш връх 0.5 или 1оз на Браунинг и с малко напасване да се сдобиеш с подходящ заместник на счупения.Ето линк за Браунинг - http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... eeder-Tips" onclick="window.open(this.href);return false; :) :drinkers:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Honda Ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 4:13 pm

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от Honda Ribar »

Port_Royal написа:
Honda Ribar написа:Искам да попитам сега като съм счупил върха който е 1 унция,с 2 унции ако използвам кошница 20гр ще отчита ли добро кълване или да ползвам кошница 30гр
Според мен можеш да питаш при вносителите за България дали няма резервни върхове за фидера или да си закупиш връх 0.5 или 1оз на Браунинг и с малко напасване да се сдобиеш с подходящ заместник на счупения.Ето линк за Браунинг - http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... eeder-Tips" onclick="window.open(this.href);return false; :) :drinkers:
добре,ще разпитам, и още нещо това съотношение унции/грамове са само уловото без захранката на него нали така, да добия по-добра представа
fishmanzzz
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 12:21 pm

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от fishmanzzz »

Здравейте и да се похваля и аз,точно по описания начин си счупих и аз върха,та някои знае ли от къде мога си намеря други по евтини защото не ми се дават по 15лв за връх,моя фидер върви само с два броя и по моя преценка са 2 и 3 оз. Търся си нещи 0.5,1,1.5 диаметър в основата 3.5мм и оье едни въпросче според вас кои са по чувствително карбоновите или обикновенние?
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от dantho.mihov »

fishmanzzz написа:... някои знае ли от къде мога си намеря други по евтини защото не ми се дават по 15лв за връх...
Ей тези са по-евтини, но реалния им тест е 1.5 унции. По-меки просто нямат.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от Port_Royal »

Ето ти няколко линка за върхове,но според мен си вземи от тези на Браунинг,няма да съжаляваш,но все пак избора си е твой :) - http://www.aquasport-n.com/%D1%80%D0%B5 ... 0-pid=3984" onclick="window.open(this.href);return false; :) http://www.vidrax-fishing.com/catalog/i ... ath=35_700" onclick="window.open(this.href);return false; :) http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=55" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от ORadev »

Колега, МОЕ виждане...........Вземи няколко ,,китайчета,,по 3 4 лева..Определи им акцията и си лови рибката.Върхът служи за ИНДИКАЦИЯ. Е Ще ги припаснеш ама това не е болка за .......Не привишавай акцията на ВЪДИЦАТА ,,ФИДЕРА,,. :yawinkle: :yawinkle: :yawinkle:
Аватар
Dass
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 809
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 11:25 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от Dass »

ORadev написа:...Върхът служи за ИНДИКАЦИЯ.
Ako беше толкова просто, всички щяха да ползват не фидери, а всякакви колци и това:

Изображение

:wink:
Всяко място и време "си сака фидеро", дет' са вика. :wink:
Изображение
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от ivelin_1976 »

Dass написа:
ORadev написа:...Върхът служи за ИНДИКАЦИЯ.
Ako беше толкова просто, всички щяха да ползват не фидери, а всякакви колци и това:
Колга, би ли се аргументирал? Защото в противен случай само можеш да подведеш начинаещите колеги. Дистанции се постигат с фидери с по-голяма акция, а не с върхове с по голям тест на кривата :wink: което е и параметъра на самия връх изразен OZ, като една oz е приблизително равна на 28гр.
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
Аватар
Dass
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 809
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 11:25 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса относно фидер

Мнение от Dass »

Нещо не схванах... Това въпрос към мен ли е?
Ако "да" - мисля, че това на снимката на повечето е ясно какво е и за какво се използва...
Ако "не" - sorry за спама.
Всяко място и време "си сака фидеро", дет' са вика. :wink:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”