Проблеми с извънбордови двигатели

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от fishermann2 »

Моля за извинение,но не открих подобна тема,а те проблемите не спират.
За колеги които сами се ровичкат из двигателите.

Имам проблем с извънбордов двигател Джонсън-6 коня.Двигателя пали само на пълна газ и работи само на високи обороти.
Когато се намалят малко оборотите изгася.Не иска да работи на средни и ниски обороти. :rolleyes:
Ако има знаещи сблъскали се с подобни проблеми,моля да помогнат.
Предварително благодаря на всички отзовали се. :D
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от indzaghi »

Ако имаш някакво понятие от техника-трябва да свалиш карбуратора и да му направиш профилактика и ако има някакъв проблем,да се отстрани.Не се знае от къде си.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от fishermann2 »

Свалях карвуратора и продухах жигльора и каналите.Не забелязах да има запушване.Направи впечатление,че след нуспешно първоначално палене,като извадих свещите,те бяха сухи.Нямаше по тях бензин.
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от indzaghi »

Трябва да се види дали е изправна иглата на поплавъка и да се регулира нивото на бензина.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от rikitikitavi »

Трябва на човек дет с това се занимава само да се занесе. Цените са поносими, а резултатите са повече от добри. Казвам го от собствен опит.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от fishermann2 »

Благодаря на всички отзовали се до тук.Отивам да се поровя и проверя пак карбуратора,ниво на горивото,херметичност и др.Ще прегледам основно и горивната помпа,щуцери маркучи и др..Сега се сетих,че като подкачахме от резервоара гориво,то леко се показваше отпред през отвора на карбуратора.
Намирисва ми на високо ниво на горивото и оттам да дави двигателя.Но ,защо пък като извадихме свещите след първоначално неуспешно палене,те бяха сухи?
Отивам да се ровя.Ако има още мнения,моля споделяйте.Аз,/ние/,ще четем.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от Don4o_62 »

Може да смуче въздух от гарнитурата на главата и тогава не държи обороти,може да не задържа бензина щуцера,затова ще дигнеш тубата над мотора и така ще го запалиш,но май гарнитура е по вероятно,както и спекани семеринги на вала,разбира се като се запали мотора, се запушва с ръка отвора за въздух на карб. и ако успокой значи е или гарнитура или семеринг
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от fishermann2 »

Да поясня.Двигателя не съм го ползвал аз.Закупух го преди седмица на доверие от София,без възможност да го тествам.Хареса ми,защото външно изглеждаше много запазен,с оригиналната боя,без остъргано и очукано.Почти е като нов.Явно,не е ползван много и не е пален отдавна.
За сега,с малкото време с което разполагах,се справих само с бензиновата помпа.
Пълно разглобяване и почистване от леко натрупани и изсъхнали утайки по стените на корпуса.
Направа на ново лостче на смукача.Такова липсваше.Сега всичко там си е наред.Следващата стъпка,ще е сваляне на карбуратора,почистване,продухване и регулиране на нивото на горивото.
След това,ще се правят опити за ново палене и констатации.Ако пак не са наред нещата,ще се гледа за херметичност на цилиндровата глава и др.
Продължавам да приеам съвети.Не се колебайте,пишете. :D
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от Don4o_62 »

недей бърника поплавъка,че трудно се наглася,щом не тече бензин при пуснато кранче значи затваря,и какво ще регулираш....няма да гори по малко но може и да не му стига горивото и да гасне,така че не е желателно да се пипа поплавъка ако не тече
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от nabor4eto »

Колегата Дончо_62 е прав...недей да се хвърляш първо на най-сложните работи...щом не ти стига гориво, проблема може да е елементарен....първо си провери горивните филтри дали не са за смяна...после двигателя 2-ву или 4-ри тактов е?....ако е 2-ву тактов и е оставен с бензин в карбуратура, след като се се изпари бензина остава маслото, което спича - задръства горивния жигльор...отлага се на всякъде по карборатора...може и малко да е , но при тези малки двигатели отворите са много финни....Успех :supz:
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
kalin_80
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 9:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от kalin_80 »

Аз имах подобен проблем миналото лято. Оказа се едно гумено пръстенче на карбуратора. Беше се скъсало и смучеше въздух от там. По същия начин нямаше ниски и средни обороти мотора. На мен обаче ми се случи на вътре в морето и беше много забавно :lol:
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от fishermann2 »

kalin_80 написа:Аз имах подобен проблем миналото лято. Оказа се едно гумено пръстенче на карбуратора. Беше се скъсало и смучеше въздух от там. По същия начин нямаше ниски и средни обороти мотора. На мен обаче ми се случи на вътре в морето и беше много забавно :lol:
Това е и една от причините да бърникам мотора.Искам да добия някаква представа,що за машинка е.Дано не ме среща мечка,но това което видя сега,надявам се да ме извади от голяяяямо гребане някой ден.
Сега проблема е,че ползвам варела за проби на колега и се съобразявам с неговото свободно време и още не съм го пробвал след направените интервенции.Обещавам да пиша за проблема и дано бъда полезен поне на още един колега. :wink:
Аватар
sharko1111
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:49 am
Местоположение: burgas

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от sharko1111 »

Виж жиглиора за въздух,може да се е развил и да е паднал,или само е развит,и иска настроика ,на мен ми се разви в морето и беше паднал в легена навих го и газ.Сега вече където е жиглиора съм сложил болкит да не се развива.
karamilev
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 12:27 pm

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от karamilev »

Така и не написа от къде си?Ако си от Варна ела ще ти подаря един варел направен за промивки,аз вече не мога да го ползвам.Вземах си голям мотор и сега съм на слушалки.Пък и мога да ти дам някой съвет,занимавам се с двигатели(макар и не морски), моите два си ги правя сам.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Проблеми с извънбордови двигатели

Мнение от fishermann2 »

От Добрич съм.По принцип съм често във Варна,защото сестра ми и майка ми живеят там.Оня ден бях във Варна,да си докарам "новата-стара" лодцица.Нещо времето не ми стига заради многото задачи в момента докато не се поизчистят.Двигателя,бях го "зарязал"за няколко дни,но сега пак е на дневен ред,че няма кой да бута лодката.Проблема е,че нямам още собствен варел и се съобразявам със свободното време на един приятел,а така се проточват нещата.Ще те навестя заедно с двигателя,да си кажеш и ти думата,ако още не съм го оправил.Съвети винаги приемам и то с удоволствие.Те са безценни.Времето страшно ме притиска,че и сафрида наближава...Дано има и друг господ,само за рибарите. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”