Maver 151

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Nikolay Ivanov
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 8:06 am

Maver 151

Мнение от Nikolay Ivanov »

Здравейте колеги.Интересуваме мнение за Maver 151 какви са и възможностите четох в един сайт пише че е all araund така ли е в действителност.Благодаря предварително.
Аватар
mikej
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1675
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 7:00 am
Местоположение: София

Re: Maver 151

Мнение от mikej »

Добра щека е сравнително лека и бърза с приличен баланс.
Мавер имат голяма гама от шарански и мачови топ сети ставащи за почти всеки начин на риболов ( от риболов на уклей до едри шарани по платените )

Така че става и за големи риби с правилен топ сет.
То не кълве, ама ние си ловиме
Хвани пусни-не бъди МЕСАР
А бе нещо не калват.... да бе само си смучат
Кое си е- си е
Изображение
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Maver 151

Мнение от to10or »

Здравей,колега,Maver 151 е от ниските класове на марката.Зависи за какво ще се използва-за шарани до 5-6кг е перфектна,с шаранджийски топсет или дори мачов такъв с махнат връх.Щеката е определено доста мекичка,на 13м "от ръка",трудно се лови по-продължително време,а и доста провисва,даже и с мачов топсет.На греда няма проблеми.На 11.5м е доста прилична,позволява и риболов на по-дребни риби в добро темпо.Като цяло-не лоша щека,непрентециозна,здрава,с евтина поддръжка,поради голямата взаимозаменяемост на топсети и колена на марката Maver.
Nikolay Ivanov
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 8:06 am

Re: Maver 151

Мнение от Nikolay Ivanov »

Благодаря за инфото.А за 171 по добър вариянт ли е четох че е подобрена версия на 151 или нямат разлика.
Аватар
mikej
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1675
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 7:00 am
Местоположение: София

Re: Maver 151

Мнение от mikej »

В момента имам 171 която според мен е прилична щека ( имал съм и 351 и 401 ) които не се различаваха кой знае колко повече от нея. Дали е подобрена версия не съм сигорен,но предполагам че е по здрава.
То не кълве, ама ние си ловиме
Хвани пусни-не бъди МЕСАР
А бе нещо не калват.... да бе само си смучат
Кое си е- си е
Изображение
nradnev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 3:54 pm

Re: Maver 151

Мнение от nradnev »

Колега аз имам тунингована 121-а и ти казвам,че в този клас няма кой знае каква разлика,вероятно в здравината е разликата.Мойте топсети са от други по нови компетишън модели,мисля че единия е точно от 151 и седи много прилично.Ако цената е добра не се чуди-за тези щеки има много части и китове на приемливи цени.
Бъди здрав!
Nikolay Ivanov
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 8:06 am

Re: Maver 151

Мнение от Nikolay Ivanov »

Блогадатя за изчерпателната информация ще взема 151-та на 14.5 м.
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Maver 151

Мнение от boci_ »

Имах 2 такива щеки преди. Хубава и здрава щека е. Много рядко съм я разпъвал на 13 м и наистина малко провисва на тази дължина. На 11,5 стои много по-добре. Със 171 нямат кой знае каква разлика, на мен ми се виждат еднакви. На 14,5 трябва да имаш греда задължително.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”