Връзване на корда към телескоп без водачи и др. въпроси..

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

ontario
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 7:36 pm

Връзване на корда към телескоп без водачи и др. въпроси..

Мнение от ontario »

Здравейте,

като за начало смятам да взема това евтино телескопче без водачи:
http://www.bulit2000.com/enter-gica-team" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow
Четох в настоящия раздел от форума, но не зная защо снимките в постовете не ми се виждат /просто пише "изображение "/ и не мога да разбера как стават нещата, а съм съвсем начинаещ.

1. Въпросния телескоп е 4м , до колко кг. рибка може да издържи?
2. Колко трябва да е дълга кордата и КАК се връзва към водача или върха /нали така се нарича/ на телескопа?Може ли линк с обяснение + снимки, за да видя нагледно как се прави. След риболова кордата се отвързва и се прибира, така ли?Имам една совалка с корда 7м плувка, тежести и кукичка 14 - мога ли да ползвам нея за телескопа? То трябва различни комплекти да имам в зависимост къде ще ловя де....
3.Доста понятия и термини не са ми ясни - чета в форума и въпреки това не разбирам - конче, конектор и т.н. не заня какво значан.Тук например: http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=118&t=79240" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow

Който може и иска моля да пише - основно за връзването към телескопа.
Мерси :fishing3:
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Връзване на корда към телескоп без водачи и др. въпроси.

Мнение от emo vasilev »

Здравей приятелю ,ще се опитам да помогна .

Въпроса за издръжливостта на пръта е доста относително понятие , но при правилно боравене можеш да имаш успех и с едри риби .
Дължината на кордата заедно с повода трябва да е или колкото дължината на телескопа , или малко по къса .При такава дължина е по удобно за откачане на рибите , но има случаи в които дължината може да е по голяма от тази на телескопа.
Връзването на основното влакно към телескопа става с помощта на ето това конекторче -
product_2437[1].jpg
product_2437[1].jpg (25.29 KiB) Преглеждано 5281 пъти
размера на което зависи от дебелината на върха на телескопа.
В повечето магазини даже и ги монтират на място .

Успех при последващия избор на щека ..... :wink:
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Връзване на корда към телескоп без водачи и др. въпроси.

Мнение от rado25 »

ontario написа:Здравейте,

като за начало смятам да взема това евтино телескопче без водачи:
http://www.bulit2000.com/enter-gica-team" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow
Сега, от предишните ти мнения останах с впечатление, че ще ловиш на язовир. Ако е така, с това 4 метрово телескопче, ще удариш на греда, прекалено малко е за язовир (не че преди 30 год. не съм ловял с лешникова пръчка, която беше много по къса от 4 м., ама тогава всяка локва вреше от риба). За язовир оптималния вариант е 7 м., обаче в този ценови клас, 7 м. телескоп, ще тежи почти колкото рибите който искаш да хващаш.
Виж ако ще ловиш на река то това вече е друга бира :D . За малка река а и не само, е идеален като дължина
ontario написа:1. Въпросния телескоп е 4м , до колко кг. рибка може да издържи?
Това до колко ще издържи, зависи изцяло от теб.
ontario написа:2. Колко трябва да е дълга кордата и КАК се връзва към водача или върха /нали така се нарича/ на телескопа?Може ли линк с обяснение + снимки, за да видя нагледно как се прави. След риболова кордата се отвързва и се прибира, така ли?Имам една совалка с корда 7м плувка, тежести и кукичка 14 - мога ли да ползвам нея за телескопа? То трябва различни комплекти да имам в зависимост къде ще ловя де....
Кордата я оставям да е дълга горе-долу колкото въдицата, педя повече или по малко,...... не се втелявам много, много. Най-лесния начин за начинаещ е връзване към върха с един най-обикновен клуп към една малка карабинка, а карабинката я закопчавах към върха.

Като се има в предвид, че си начинаещ, моя съвет е, а и като гледам мненията на колегите в другата тема, да си вземеш един телескоп около 3.30-3.60 по възможност най-лекия който можеш да си позволиш също така и едно евтино макаре. Навиваш 0.20 или 0.25 за основно, монтираш си на него плувката и тежестите, а към него превързваш едно по тънко поводче с кука и си лови колкото искаш. Повярвай ми, докато строшиш макаричката, ( което е неизбежно :lol: ) ще направиш няколко риболова през който ще ти се изяснят много неща и тогава на много от въпросите който сега не са ти ясни ще можеш да си отговориш сам.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”